Защо ви притесняват толкова много килограмите?

  • 2 706
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 105
Не ме притесняват от естетическа гледна точка, но мисля че качването на много кг. по време на бременност не е никак здравословно нито за мама нито за бебче. И изобщо не съм съгласна с изказвания от рода - Бременната жена трябва да яде за двама  Naughty, според мен трябва да яде колкото иска и каквото иска, на сила в никакъв случей, тогава храната не се усвоява пълноценно.

# 16
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Не ме притесняват от естетическа гледна точка, но мисля че качването на много кг. по време на бременност не е никак здравословно нито за мама нито за бебче. И изобщо не съм съгласна с изказвания от рода - Бременната жена трябва да яде за двама  Naughty

 Peace

# 17
  • Мнения: 1 986
  Мен засега не ме притесняват-качила съм 12 кг.,а ми остават има-няма 20 дена до раждането CrazyНе зная колко ще сваля с раждането и след това,но моя приятелка беше качила 30 кг. Shocked и определено след раждането й беше доста трудно да възвърне предишната си форма-то не бяха депресии,отчаяние...още повече,че никога не е била толкова пълна ConfusedНякои явно нямат тоя късмет,бързо да стопят натрупаното през 9-те месеца Wink

# 18
  • Мнения: 191
аз качих 18 ,но никога не съм имала проблеми с придвижване и т.н.Бъдещи майчета хапвайте си от всичко,но в нормата.защото затлъстяването и кръвната захар по време на бременност може да имат много лоши последствия.И да ви кажа 1 кг плодове са по-полезни за бебето от 20 вафли на ден.Вие си знаете сега наистина е най-хубавия момент в живота ви....но не го превръщайте в момент ,в който да се наядете за 20 год напред.Има далеч по-важни неща за вършене.

# 19
  • Мнения: 7 803
качване на много кила може да е и от гестационен диабет, който не е толкова безобиден

# 20
  • Мнения: 2 897
Не съм съгласна,че трябва да се отпускаме и да си угаждаме,или че сега е паднало да ядем като за последно NaughtyНа мен нищо не ми стана като си ядях нормално както преди това,а същевременно не се ограничавах от нищо.Сега даже съм още по-доволна,че се лиших от стреса по свалянето на излишните килограми и от борбата със стриите Grinning
Съгласна съм напълно и с това:
Защото не всеки сваля толкова лесно, колкото теб  Wink

# 21
  • София
  • Мнения: 2 227
аз качих 18 ,но никога не съм имала проблеми с придвижване и т.н.Бъдещи майчета хапвайте си от всичко,но в нормата.защото затлъстяването и кръвната захар по време на бременност може да имат много лоши последствия.И да ви кажа 1 кг плодове са по-полезни за бебето от 20 вафли на ден.Вие си знаете сега наистина е най-хубавия момент в живота ви....но не го превръщайте в момент ,в който да се наядете за 20 год напред.Има далеч по-важни неща за вършене.
Тя и моята докторка така казваше: "Няма вредни храни, има вредни количества" и аз се стараех да го спазвам и може би и затова качих 10 кг. Все пак цялото маточно съдържимо е към 6.500  Peace

# 22
  • Мнения: 3 478
Не ме притесняват от естетическа гледна точка, но мисля че качването на много кг. по време на бременност не е никак здравословно нито за мама нито за бебче. И изобщо не съм съгласна с изказвания от рода - Бременната жена трябва да яде за двама  Naughty

 Peace

Подкрепям напълно Peace

# 23
  • Мнения: 278
Качването на кг ме притеснява от всякаква гледна точка. И от здравословна и от факта, че като не си влезнеш после в старите дрехи си потиснат и депресиран. А за бебето е от голямо значение да има спокойна и щастлива майка. През цялата бременност внимавах какво ям и въпреки това качих 16 кг, сега имам цели 8 за сваляне. Никога през живота си не съм била дебела и сега съм много нещастна,че още трябва да ходя с противните бременни дънки. Бебката е на 20 дена и се надявам да почна да свалям вече.  Praynig А уж кърменето помагало...

# 24
  • Мнения: 187
Ако сваляш лесно - добре. Ама аз си знам как съм се мъчила 2 години с излишни килограми придобити по незнайни за мен причини / уверявам ви, че не познавам значението на глагола "тъпча се"/.
И не е вярно, че трябва да ядем за двама.
Признавам си, че теглото ми ме интересува главно от естетична гледна точка.

# 25
  • София
  • Мнения: 6 798
Мен лично от суета, защото изследванията показват и сега и с предишната бременност нормална кръвна захар, нормално кръвно налягане,нямам албумин в урината , т.е. изключват гест. диабет. Но не свалям лесно, а с много труд и упоритост.  Crossing Arms

# 26
  • Мнения: 592
При мен също е от суета.Просто не мога да се понасям толкова дебела.Първия път качих 30 кг,свалих ги за една година.Сега пак нещата се повтарят,пълнея със секунди.Дано и този път да имам късмет-да мога да ги сваля.Иначе и при мен изследванията поне до момента са добри(дай Боже все така да са).
Вярно е ,че ние сме мами,но това не означава,че не трябва да сме красиви и привлекателни млади жени

# 27
  • Мнения: 4 629
Мен ме притесняваха килограмите докато бях бременна, защото не исках да приличам на тюлен   Crossing Arms Сега все още имам 4-5 килограма отгоре и незнам дали някога ще ги сваля

# 28
Ще се радвам и аз да съм като теб,но силно се съмнявам.В момента съм в 33сед.а съм ка4ила 22кг-незнам какво ще стане до края.Така че сам ужасно притеснена.Как се сваля това всичкото чудо?

# 29
  • Мнения: 3 500
Ееееееее, това "сега ми се е паднало" хич не ми допада като израз и тактика.Няма такова нещо.Една бременна жена трябва да се храни два пъти по-здравословно от преди, а не два пъти повече от преди.Това не означава, че не може да хапне парче пица или нещо сладко, не съм толкова крайна, но намирам, че менюто й следва да е съобразено с нейните и на бебчо нужди - калций, желязо, витамини, минерали и т.н.Мисля, че не е повод за гордост качването на 25 кг., не че е и толкова лошо, все пак всеки е индивидуален и ако две жени се хранят по един и същи начин с едни и същи неща качват различно, то е ясно.Но все пак, прекомерното качване на килограми е вредно и опасно както за бременната, така и за бебето - високо кръвно налягане, отоци, прееклампсия и др. за майката, за бебето да не говорим.Преди всичко е неободимо повече движение и по-голям процент на плодовете и зеленчуците.А това, че ти си ги свалила лесно, не означава, че всеки ги сваля лесно, така че намирам съвета "кво ви пука, я си хапвайте" за неуместен.

Общи условия

Активация на акаунт