За сватбата - преди или след появата на бебето?

  • 4 485
  • 87
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 289
Ами аз разбрах,че съм бременна две седмици преди сватбата и нямаше време да я отлагаме,а й мъжа ми не искаше.Иначе съм била на принципа,че няма да съм бременна булка,но е казано,че не трябва да се  казва голяма дума.Та-аз дето нямаше НИКОГА да съм бременна булка,бях в края на втория месец на сватбата.

# 16
  • Мнения: 2 019
преди бебето според мен. една сватба изисква много време, усилия и мисля, че е по-лесно да се направи, докато още го няма малкия човек.
Peaceаз бях в 3месец на сватбата си

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Не мога да преценя кое е по-доброто...Аз специално първо се омъжих и после родих, но и обратния вариант е ок. Всъщност мисля, че няма значение Rolling Eyes Бременността ми беше лека, а и съм дребничка, така че не ми личеше особено, не ми е тежало, не беше рисково, сватба в истинския смисъл на думата не е имало - само гражданска церемония и почерпка в ресторант за 8 човека Laughing Ако искахме пищна сватба с всичкоте ми салтанати, определено щах да изчакам да родя Grinning

# 18
  • Мнения: 2 677
Ние се оженихме без да съм бременна. Бебето дойде няколко месеца по-късно.
Но ако бях попаднала в такава ситуация, със сигурност щях да избера втория вариант - първо бебето, после сватбата.  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 3 679
Оженихме се като бях в третия месец-аз лично не настоявах за сватба,но сега не съжалявам
Исках все пак да съм хубава булка  и затова реших да е преди раждането и то в началото на бременността
Ако трябваше да се женя след като родих-надали щеше да е толкова добре-първо около година ми трябваше да възстановя психическото си състояние и второ -с бебе как се организира сватба
Може би ако детето стане на около 2-3 години- тогава е друг въпрос- така става...

# 20
  • Мнения: 2 891
Ние се оженихме,когато бях в 6-я месец,защото преди това все не ни оставаше време от работа Simple Smileа ако бяхме изчакали да родя може би въобще нямаше да направим сватба  Embarassed
Нашата сватба не беше голяма само най-близки роднини и  приятели. Peace
[/quote
И ние направихме така

# 21
  • Мнения: 2 381
Аз се омъжих в 5-ти месец.Всъщност не беше точно сватба-сключихме граждански брак и после в ресторант.Бяхме 9 души.Не искахме шумотевица и церемонии.
Година по-късно се венчахме и заедно с това направихме кръщене на бебка-така го бяхме планували, докато бях бременна.

# 22
  • Мнения: 256
Според мен е по-добре преди, защото след това бебето ще заема почти цялото ти време и ще трябва да отлагаш, отлагаш .....  докато детето не порастне.

# 23
  • Мнения: 6 167
ами ние сме мислили (имаме само граждански брак)
да направим сватба след, живот и здраве, като имаме дете и то проходи, за да може да
ходи след мама и тати в църквата.
такива ми ти мечтици...

# 24
  • София
  • Мнения: 10 825
Бях втори месец бременна като се оженихме. Изобщо не ми личеше! Ние бяхме запланували сватбата и после се появи и бебето, няма да я отлагаме, я. Изкарахме си чудесно и аз си се вихрих на воля. Ако трябваше да чакаме бебето да се роди, все още нямаше да сме женени. Просто не мога да си представя в момента да организирам сватба с Дани около мен. Пък докато стане на 3-4 години ще има второ бебе (живот и здраве Praynig) та и тогава нямаше  да стане. абе най-вероятно децата щяха да са станали гимназисти докато ние сколасаме  Mr. Green

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 537
Аз се омъжих, когато бях в 4 мес. бремена и сега малко съжалявам, че не изчаках да го направя след раждането. #Cussing out На сватбата си се чувствах грозна, дебела, отврат просто!!! Sick Дори и рокля не желаех /нито имах/, нито пък сватба /като цяло/ - само най-най-близките! Naughty Ако бях изчакала, щях да се омъжа слаба и красива! married Може пък подновяването на клетвите да го направя както и когато трябва!?! newsm44

# 26
  • Мнения: 3 478
Ами аз се надявам да опитам и от двете. Женени сме тук, но не и в БГ. Беба дойде след сватбата.Така че ако някой ден наистина се наканим да направим сватба и там ще си имаме и шаферчетата.

# 27
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Категорично преди!

# 28
  • Мнения: 4 629
Аз съм традиционалистка по този въпрос - сватба преди бебето  Peace

# 29
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Омъжих се бременна в 4 месец. Единствено съжалявам, че не можах да се почерпя, както подобава  Mr. Green Но изобщо не виждам как мога да организирам истинска сватба, когато детето вече е факт  newsm78 Много хора успяват, аз също сигурно щях да се справя, но предпочетохме другия вариант.

Общи условия

Активация на акаунт