Много от котките ми починаха изведнъж

  • 4 280
  • 103
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте! Искам да се допитам до вас, защото отчаяно се нуждая от помощ... Попринцип до преди 1 седмица имах около 20 котки, последните 3 дена обаче всекидневно намираме починали, добре охранени,огромни котки... Една по една.. Една под някой диван, друга на пътя , трета в двора и т.н. Всички ги намирам починали,докато са повърнали върху земята под тях.. Силно съм притеснен, че някой съсед умишлено ми ги е отровил, защото сме с двор и те ходят насам натам постоянно... Но повтарям, това са 7 от 20-тина котки в рамките на 1 седмица ги намирам мъртви... Баща ми, обаче, силно се съмнява, че е някакъв мор, някаква болест между котките, точно както при зайците и ми дава примера, че умират като зайци.. Искам да ви попитам срещали ли сте подобен случай при вас и как да предотвратя повече смъртоностни случай на мойте котенца.. Искам да отбележа само, че НЯМАТ симптоми, буквално днеска за здрави,с апетит и са игриви и след 2 дена ги намирам мъртви... Не мога да реагирам и не е като да кажеш да ги видя унили, да не ядат, не... Те просто изведнъж умират.. Искам да спася останалите си 15-тина котки и моля за съвет, какво да правя ? Дали наистина е болест или някой умишлено ми ги трови.. ама що за човек би го направил.. Уж познавам съседите си, не ми се вярва някой от тях нарочно да го прави.. имайки предвид , че имаме толкова много котки от години Sad

# 1
  • Мнения: 1 343
Ние по тази причина, че хората са лоши не държим котките....Дъщерята ми е имала 8 котки, охранени, красиви, пускаше ги вътре, но са били и в двора...Един съсед се закани, че ще ги махне, че уж му ядоха малките пилци...А то има и белки, и кучета...Откъде знае, че нашите котки им ядат пилета. И както описваш, котките почнаха да умират. Разбрахме, че са отровени, когато едната започна да повръща обилно и седя до съдчето с вода, пиеше постоянно и повръщаше. Зависи от отровата и смъртта им...От една се мъчат много, а от друга - умират на момента....

# 2
  • Мнения: 18 859
Занасяш някоя от котките във ветеринарна клиника да ѝ направят аутопсия. Иначе само можем да си гадаем.

# 3
  • Мнения: 18 542
Не е задължително някой да ги трови нарочно. Може да са яли и нещо, което е било замърсено с отрова или ако някой съсед е залагал отрова за миши и плъхове.
Във ветеринарната клиника е най-сигурно, за да се рабере какво се случва, а иначе, дръжте си котките вътре, докато се установи причината.

# 4
  • Мнения: 19 284
И аз обичам котки, но 20 котки е някакъв ужас. Като искате да гледате толкова котки, си ги гледайте у вас или преградете така двора, че да не излизат. Другото е тормоз над съседите.

# 5
  • Мнения: 9
Не е задължително някой да ги трови нарочно. Може да са яли и нещо, което е било замърсено с отрова или ако някой съсед е залагал отрова за миши и плъхове.
Във ветеринарната клиника е най-сигурно, за да се рабере какво се случва, а иначе, дръжте си котките вътре, докато се установи причината.
Няма как да ги държа вътре, ние сме къща с двор и това не са 1-2 котки а над 10, не мога да ги държа вътре вкъщи.. Иначе преди 30-тина минути намерих още 1 починала котка.... Наистина не ми се мисли, ако разбера че някой съсед умишлено го е направил

# 6
  • София
  • Мнения: 28 424
Както и други предложиха - отивайте във вет. клиника, за да се установи причината.

# 7
  • Мнения: 12 703
И двете предположения са възможни. Наистина толкова много котки могат да подразнят някого, но преспокойно може да са яли заразена / отровна храна без злонамерена намеса на хора. Не можеш да предотвратиш такова нещо.

# 8
  • Мнения: 1 343
И аз обичам котки, но 20 котки е някакъв ужас. Като искате да гледате толкова котки, си ги гледайте у вас или преградете така двора, че да не излизат. Другото е тормоз над съседите.
Животинките са божия създания...Никакъв е този тормоз над съседите... Frowning И котките искат да живеят...Аз винаги храня, минавайки животинките и бих подбрала всички бездомни котки, кучета, имаме голям двор...За жалост, нямам средства. Има имащи хора, които държат и се грижат за приютите за животни...Благородни са.

# 9
  • Мнения: 19 284
Ок, нека са божии създания и да ги гледа. Просто да ги държи у тях.  Тези котки каишки против кърлежи имат ли, защото ако ходят у съседите, мога да си представя какво чудо разнасят. Съседите също са божии създания и имат право да не лепнат борелиоза и бълхи. А кастрирани ли са, за да не станат догодина 40?

# 10
  • Мнения: 12 703
В САЩ всички котки и кучета са кастрират. Би трябвало и тук да стане така.

# 11
  • Мнения: 9
Мен когато ме дразни нещо, първо бих отишъл при съседа и да го помоля любезно(това е за материална вещ) а ако е за носейки душица създание, даже не бих се замислил да го нараня... Проблема е,че съм от малко градче и особенно събота и неделя нашата ветеринарна клиника не работи, а когато работи по цял ден го няма човека вътре.. Напълно безотговорна работа.. 7 хиляден град, 1 ветеринарна клиника, която едва мога да се свържа с човека в нея. Ужас просто.. Иначе котките сами се развъждат, не сме ги развъждали ние. И не сме намерили хора, доброволци за да ги приютят при тях, иначе двора е достатъчно голям за всички тях, просто котките не може да ги спреш на едно място като едно куче.. Те ходят насам натам и все пак живея с родителите ми, иначе аз лично бих ги прибрал всички вкъщи. 13 котки ми останаха живички, сега бдя над тях буквално над всеки няколко часа и наблюдавам много внимателно какво става.

# 12
  • Мнения: 19 284
Никой не е казал, че съседите са ги отровили. И една наша котка почина, както предния ден беше игрива и се хранеше.
Аз ти казвам, че е безотговорно спрямо съседите да събираш у вас толкова котки. Направо ги съжалявам.
Като искаш да ги гледаш, поеми отговорност за тях и ги кастрирай.
Имам съсед на вилата, който по същия начин храни 8 котки. Кошмар е. Пръскаме за кърлежи и въпреки това миналата година закачихме два в собствения ни двор. Котките му също се множат и едната се беше преместила у нас с малките. Изгледахме и след това ги дадохме на други хора. И ние имаме 1 котка. Кастрирана е, слагам каишка всяка пролет, обезпаризитявам я.

# 13
  • Мнения: 1 343
Никой не е казал, че съседите са ги отровили. И една наша котка почина, както предния ден беше игрива и се хранеше.
Аз ти казвам, че е безотговорно спрямо съседите да събираш у вас толкова котки. Направо ги съжалявам.
Като искаш да ги гледаш, поеми отговорност за тях и ги кастрирай.
Имам съсед на вилата, който по същия начин храни 8 котки. Кошмар е. Пръскаме за кърлежи и въпреки това миналата година закачихме два в собствения ни двор. Котките му също се множат и едната се беше преместила у нас с малките. Изгледахме и след това ги дадохме на други хора. И ние имаме 1 котка. Кастрирана е, слагам каишка всяка пролет, обезпаризитявам я.
Виж, нямам пари да кастрирам котките, да им купя каишките, но минавайки ги храня, която видя...Страшно ми е да помисля, че гладуват при това, че хората хвърлят ядене в контейнери..Това държавата трябва да се погрижи (както в САЩ - горе пише човека)...

# 14
  • София
  • Мнения: 28 424
Мен когато ме дразни нещо, първо бих отишъл при съседа и да го помоля любезно(това е за материална вещ) а ако е за носейки душица създание, даже не бих се замислил да го нараня... Проблема е,че съм от малко градче и особенно събота и неделя нашата ветеринарна клиника не работи, а когато работи по цял ден го няма човека вътре.. Напълно безотговорна работа.. 7 хиляден град, 1 ветеринарна клиника, която едва мога да се свържа с човека в нея. Ужас просто.. Иначе котките сами се развъждат, не сме ги развъждали ние. И не сме намерили хора, доброволци за да ги приютят при тях, иначе двора е достатъчно голям за всички тях, просто котките не може да ги спреш на едно място като едно куче.. Те ходят насам натам и все пак живея с родителите ми, иначе аз лично бих ги прибрал всички вкъщи. 13 котки ми останаха живички, сега бдя над тях буквално над всеки няколко часа и наблюдавам много внимателно какво става.
Дъждец е много права.
Кастрирай ги. Грижата за едно животно включва и медински разходи. Ако не можеш да си ги позволиш, не се хващаш на хорото. Обезпаразитяването също е задължително. Хигиената също е много важна и е задължителна част от грижата. Имала съм съседи с много котки, които ги гледаха на двора и хигиената беше под всякаква критика, а да не казвам как вонеше.
Намерѝ начин да се свържеш с ветеринаря. Той трябва да установи какъв е проблемът, ние тук няма как да гадаем. И да ги кастрира, обезпаразити, да ги ваксинира (ако досега не са), да им сложите каишки, защото да оставиш котките да бъдат хапани не е грижа.

Общи условия

Активация на акаунт