Частни училища - информативно-дискусионна тема 48

  • 31 889
  • 752
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6 329
Разбира се, че си продължават директно. Няма изпит в СС за децата от собствения им ПУК.

# 76
  • София
  • Мнения: 7 277
Локацията на СС в Бояна е плюс и ако ви е по-близо, не се замисляйте изобщо. И сградата е по-съвременна и кокетна. Иначе Питагор в новия му формат очаквам да догонят СС по БЕЛ и да отпуснат малко по математика Simple Smile. Не смятам, че между Питагор и СС ще има разлика в образованието, профила, зора и всичко останало. Виж, Българско школо с 8 страници домашно по математика в 1 клас никой не може да ги стигне.

Когато нас ни приеха навремето в Питагор, ние даже се записахме и платихме капаро. И от четенето насам-натам, бяхме решили, че ще учат в Питагор. После като ни приеха в СС, с мъжа ми решихме, че ние всъщност не обичаме математиката чак толкова Joy В момента и трите деца учат в СС.

# 77
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Тоест в Питагор след ПУК се кандидатства пак за първи клас, а в СС не?

Аз предпочитам Питагор, но откъм локация СС повече ми харесва. Но пък ние в Лозен от чист въздух не можем да се оплачем, та бих прежалила в училище да си е в София. Доколкото знам уж вече я няма тая смрад зимата от общежитията (тоест няма ги май изобщо общежитията), та май е една идея по-поносимо в Красна Поляна. Бояна обаче е за предпочитане.

Аз сега си навивам, че предпочитам Питагор,  и на 28-и ще го запишем, но предполагам ако случайно го приемат и в СС, ще падне голямо чудене. Майка ми е учителка по БЕЛ в ДУ, и за нея СС е най-доброто по БЕЛ.

На познати детенцето е изключително умно, чете от ранна възраст, смята, много бързо се справя с логически задачи, но в СС е отпаднал миналата година още на първи кръг. Според родителите бил по-отвеян и подозират, че причината може да е в това.

# 78
  • Мнения: 404
Привет,
някои с преки впечатления от ЧУ с немски език? Знам кои са основните в София и тъй като детето ни расте с немски и български от раждането си, се загледах вече в програмите им. Deutsche Schule като че ли е най-добрият вариант, но до колкото разбирам там не са по МОН, тоест ако детето реши, че след 5ти или след 7ми клас иска да кандидаства в математическа гимназия или друго училище, няма да е възможно. На нас ни е рано все още, в момента ходи в детска градина с немски, но ми се иска от сега да се ориентирам.

# 79
  • София, България
  • Мнения: 5 615
Миналата година знае ли се горе долу колко деца са кандидатствали за Света София за 70-те места в ПУК?

blondie_anna, ти съвсем ме отчая, боже, дано да не се шашне моята дъщеря на изпита в СС.

# 80
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Mona Lisa, спокойно, само не се шашкай, аз за твойта госпожица изобщо нямам съмнения Simple Smile

Аз Сами нито за Питагор съм го подготвяла, нито за СС мисля да го подготвям предварително, нито съм му казвала, че е изпит. Казах му, че отива да се позабавлява и да порешава загадки и това е, на него това му дай. Но реално за СС и аз имам съмнения дали би се вписал в търсения от тях профил, ще видим Simple Smile Нищо не е на всяка цена, и не искам да му прехвърлям напрежение и очаквания.

# 81
  • София
  • Мнения: 12 394
Какъв е профилът, който търси СС?

# 82
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Не знам дали някой има точен отговор, освен самите СС Simple Smile Писах по-горе за детето на познати, което за ПУК не беше прието още на първи кръг, а може да чете, пише, смята, и е бърз с логическите задачи, тоест е доста напред в това отношение. Но пък е по-разсеян и явно не успява да си ангажира вниманието за дълго. Сега е в Питагор и им правят забележки, че се разсейва, не внимава, по-бавно се облича за физическо и т.н. 

Според мен и в СС, и в повечето ЧУ, освен интелект търсят и готовност за училище, съсредоточеност, послушание, внимание и т.н. Тоест да се избегне бавене на класа, за да напомнят постоянно на някого да внимава може би, знам ли.

Какъв е профилът, който търси СС?

# 83
  • Мнения: 2 549
Изобщо не се учудвам, не им трябват деца с наляти знания, писане, четене итн, трябват им деца, които са умни, внимателни  и концентрирани. Както и навсякъде, където има изпити за прием в училище.

Последна редакция: вт, 26 окт 2021, 17:16 от BundleOfLove

# 84
  • София
  • Мнения: 9 563
Няколко пъти се повтори, че в СС трърсят деца с определен профил, без да се конкретизира. Може ли да дадете малко повече подробности, в какво се изразява този търсен профил?

Опс, и други са ме изпреварили със същия въпрос Simple Smile

# 85
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Дам, и аз така мисля, единствено ме изненадва, че това дете конкретно си е доста умно и будно, но пък вниманието и концентацията куцат явно.

Изобщо не се учудвам, не им трябват деца с наляти знания, писане, четене итн, трябват им деца, които са умни, внимателни  и концентрирани.

# 86
  • София
  • Мнения: 12 394
С три деца в училището /две от които вече са го завършили/ и трите много различини, аз не мога да кажа какъв профил търсят в СС. Най-общо впечатлението ми е, че търсят прилично умни деца без сериозни поведенчески проблеми. Не мисля, че има нещо по-конкретно, което би могло да оформи някакъв профил.

# 87
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Горе-долу и аз това си представям под “профил”.

# 88
  • София
  • Мнения: 7 277
В Питагор навремето психоложката каза, че търсят качества като концентрация и издръжливост.

На изпита моят син накрая попитал жената "Е това ли беше всичко? Аз очаквах много повече." Но всъщност той хич не е концентриран.

Умен и концентриран често не вървят заедно (особено при момчетата).

# 89
  • София
  • Мнения: 12 394
Като родителка на доста разсеян, но не много глупав младеж - потвърждавам. Joy

Общи условия

Активация на акаунт