НОЕМВРИйските ни хубави деца, идват вече на света! - Ноемврийски мами 2021 - Тема 7

  • 32 557
  • 738
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 710
Не знам къде дремя и съм изпуснала новата тема.
Честити нови бебчета - да са здравички и силни!
Ние с бебе Явко сме добре - свикнахме си, имаме рутина, гушкаме се по цял ден, а кучо ни пази и не ни изпуска от поглед - идилия Heart

# 76
  • Мнения: 360
Ох Milk choc уж всичко правя така и не става. Адски много ме боли про всеки опит и го махам. От вчера гърдите ми отекоха, станаха тежки и болезнени, предполагам това е въпросното слизане на млякото. Дадоха ми една Ел помпа са се облекча но излезе нещо жълто и пак само на капки и те са все така тежки и болезнени. Незнам това коластра ли е.. Притеснявам се сега да не стимулирам хипер много с тази помпа. Правя и студени компреси и обратен натиск върху ареолата... Незнам направо какво да направя да се облекча. Вече в това състояние ми е немислимо да го сложа на гърда...

# 77
  • Мнения: 1 694
Molly, точно това имах пред вид, че не е слизане на млякото, а гърдите отичат- пълнят се с кръв и лимфа и цеденето няма да ги облекчи. Болезнени на допир, може да са зачервени леко. Слагаш единствено и само хладни компреси без да прекаляваш със помпането. А бебчето като засуче къде те боли- самата кожа на зърната ли или другаде? Не спирай да стимулираш- дали с бебе, дали с помпа, обаче аз с помпа се бях доразранила, препоръчвам с бебето, евентуално ако са ти разранени зърната можеш да пробваш със силиконови протектори- има различни размери, купуват се според големината на зърното. Между кърменията мажеш с крем за зърна- Лансинох, Матернеа, Медела са без отмиване, Гармастан, Бепантен са със отмиване. Опиши точно какво се случва да видим и евентуално да звъннеш на консултант по кърмене да не изтървеш работата. Най-важното- пробвай се да не изпитваш тревоги и паника, бъди възможно най-спокойна, правиш най-доброто за своето детенце, всичко е поправимо в който и да е етап от кърменето ако имаш желание Simple Smile
Пускам пак линк към телефоните на консултантите по градове (ако си в София най-добре Ася Демирева или Хедра, но те са по-трудно откриваеми), намери за своя град и звънкай, много са отзивчиви:
https://www.podkrepazakarmene.com/consulting

# 78
  • Мнения: 360
Във Варна съм, вчера, звънях, казаха ми студен коморес за облекчение и топъл преди цедене или кърмене. В момента гърдите са ми като бомби, усещам ги тежки и болезнени. От вчера следобед съм така. Тук ми казват постоянно да изцеждам. Бебо от тях сега сякаш хептен не може да засучи. Сдобих се с Ел помпа и с нея мн малко изцеждам, жълта течност. Предните дни като сложа бебето зърното много ме болеше, неправилно засукване или поставяне предполагам. Всичко това ми е по болезнено от секциото. Гърдите са твърди, на места над ареолата като че ли усещам бучиьи от време на време...

# 79
  • Мнения: X
Това са лимфи , не мисля че си помагаш с това цедене в случая , защото когато лимфата е увеличена трябва само да се пречака. И най добре е само да правиш компрес и да го поставяш той да суче а не да цедиш. Така увеличаваш болката докато се цедиш според мен

# 80
  • Мнения: 109
Здравейте момичета! Flowers Cherry Blossom

Честита нова тема, започва с бебевалеж! HeartHeartHeart

Колко прекрасно, честити бебенца да са живи и здрави, гордост да са за мама и тате! Gift HeartGift HeartGift Heart
А на Вас мили мами пожелавам бързо възтановяване и да си гушкате по-скоро бебетата вкъщи! Sparkling Heart
 Heart Eyes Heart

Аз бях в болница заради повишено кръвно, но какво се оказва кръвно вдигам само в болницата, вкъщи съм пушка със 100/60. Thinking Всичко започна на тоновете на 11.10, защото се притесних от тонове (не че ми разбира много главата) 138/88, после на прегледа в кабинета при АГ 145/90 и тя направо си ме прие в болницата (предвид историята ми). Оказа се че първото мерене е критично от сорта 150/100 и след 10 до 20 мин си става нормално. Направиха ми всики изследвания кръвни, 24 часова урина и всичко си е ок. Отделно направих едно изследване за прееклапсия, което може да покаже дали до седмица-две би могло да настъпи прееклапсия, но и то слава богу беше ок. Миналият вторник ме изписаха при условие, че ходя всеки ден на тонове, и естествено всеки ден там кръвното в 150/100. Явно получавам някъв вид ПА, защото започва едно обилно потене, пулс над 115 и кръвно, след като си тръгна всичко се нормализира. Луда работа, някой дали има познат или приятел с подоен проблем.
Иначе с бебето всичко е наред, плацента, води кръвоток моя нейния, тоновете и всичко топ в 36+1 я измери 3081гр. Heartbeat

Последна редакция: вт, 26 окт 2021, 10:06 от Lovebook

# 81
  • Мнения: X
Лове какво изследване точно сиинаправила за прееклампсия ?

# 82
  • Мнения: 3 283
Лъвбук това се казва "Хипертония на бялата престилка" - високо кръвно само като го мери медицинско лице, не си луда и се среща не рядко.

# 83
  • Мнения: 74
И аз съм имала няколко случая с доста високо кръвно при прегледи, но не всеки път. Имах задача да меря 2 седмици всеки ден вкъщи и даже ми беше ниско, нещо от сорта на 95/50 Joy
Аз го отдавах на това, че не обичам да чакам, а то няма как налагаше се, пред кабинета... А и като се появи някоя философка, която иска да предреди цялата опашка защото е "само за малко" и се изнервях много... Joy

# 84
  • Мнения: 109
Bochinka писах ти на ЛС


Одри явно е от това + факта че с предната бременност всичко приключи по това време, може би подсъзнателно свързвам нещата, знам ли...но определено е много гадно да обясняваш на всяка акушерка на тоновете, че само там имам такова кръвно, после на лекаря който ти подписва тоновете, защото моята АГ не е на работа всеки ден (въпреки, че за 8 дни си ме научиха всички горе долу)  Blush

# 85
  • Мнения: 747
Аз вечер си хващам кръвно 130/80. След известно време пада на 120/80. Ще говоря с лекаря в четвъртък дали трябва да пия хапчета или е в границите на нормалното. С първото дете нито съм мерила, нито съм имала апарат. Толкова спокойно ми минаваше бремеността без много информация и с най-спокойния израждащ доктор.

# 86
  • Мнения: 1 694
Molly, в кое родилно си? Препоръчвам ти да звъннеш на Симонета Попова, обясни кога точно си родила, как и каква е ситуацията. Жълтото мляко е преходното мляко от коластра към кърма, но не прекалявай с помпата, да не травмираш гърдите излишно. Много е дискомфортно, знам, ще премине за 1-3 дни, слагай хладни компреси и бебче ако ти е възможно. Наистина гледай да захапе правилно, че да не доразрани гърдите. Не ги “пипай” постоянно, ако ти е невъзможно бебето да суче на 2 ч примерно, гледай на 3 ч да цедиш, но не твъъъърде усилено, после слагаш хладен компрес. Но бебче е по-щадящо от помпата като цяло

# 87
  • Мнения: 5 134
Lovebook, всичко ще е наред. Защо не написа тук за изследването, предполагам и за други ще е интересно , както за мен.

# 88
  • Мнения: 109
Ирен честно казано не знам, защо не го написах тук Stuck Out Tongue Winking Eye

за изследването в лаборатория Пролабор го правих аз, но мисля, че и Бодимед го правят, но не съм сигурна. Два показателя са. В страницата на лабораторията го има, какви са показателите. Но не знам колко е достоверно на мен ми го препоръча следящото АГ и го направих.

# 89
  • Мнения: 747
Идвам да покажа един стерилизатор, ако някои се интересува от мини вариант за 2 бутилки:
https://www.emag.bg/elektricheski-sterilizator-4-v-1-mappy-za-dv … 465/pd/DP9SBZBBM/
С отстъпката излиза на 40лв с кърпичките. Може да стеилизира, затопля шишета с мляко и да вари храна (но това едва ли ще го тествам).
Аз си го взех, защото нямам място за голям на кухненския плот, а и според мен ще ми стига за 1, 2 шишета и биберони. Даже ще го взема, ако ми трябва в болницата, защото е колкото ел.кана.

Общи условия

Активация на акаунт