COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 9

  • 1 194 435
  • 23 519
  •   1
Отговори
# 10 275
  • Мнения: 2 360
Ясно е че омикрон е вече в по целия свят, но при тази заразност и ако не бяха спирали полети и подобни, вероятно щеше за месец да успее да измести делтата, просто сега ще му трябват два , три месеца.
Така или иначе ще е доста разпространен преди да могат да се набавят количества от ъпдейтната ваксина, а може би въобще и няма да трябва такава.
Ако води до усложнения и е по свиреп от делтата, нещата ще отидат в другата крайност и маските ще станат напълно безполезни. Трябва да се минава на противогази и живот в гората.
При 4-5 пъти по заразен от делтата , няма спасение. При положение, че за делтата се говори, че са достатъчни 30 секунди с болен за да се заразиш.
Ако си спомняте , като ги нямаше алфа, делта , се говореше за 15 минути контакт

# 10 276
  • Мнения: 4 976
Борис Таблов: "Това схващане в обществото, което се наложи, че видиш ли интензивните лекари интубират и убиват пациенти, е изключително обидно за нас като специалисти. Ние не искаме да убиваме никого. Ние сме там, за да спасяваме тези хора...Това говорене е обида за лекарите, за медицинските сестри, които ежедневно си оставят там здравето и нервите. И накрая излизаш и чуваш: „Вие правите това за пари.“ Обидно е и е грозно след толкова много месеци. За съжаление, когато се наложи някаква линия в съзнанието на хората, много трудно може да бъде обърната. Аз лично съм водил безкрайни спорове по темата, но хората не искат да чуят. Не искат да чуят, че ваксините спасяват, не искат да приемат, че има вирус, че е смъртоносен за някакъв процент от хората. Най-лесно е да отричаме всичко и да подозираме останалите в някаква нечистоплътност. Но аз винаги съм си мислел, че за да подозираш останалите в злонамереност, трябва нещо в самия теб да има в тази посока. Подозираш останалите в неща, които ти сам си склонен да направиш...."
 https://m.offnews.bg/news/Zdrave_18753/D-r-Boris-Tablov-Vse-osht … -COVI_766164.html

Последна редакция: нд, 05 дек 2021, 11:43 от daisy12

# 10 277
  • Мнения: 6 895
Мисля, че при вас интензивните и други легла просто никога не са били пълни. Ти ще кажеш, ако греша, де, но тук локдаунът зависи от запълнените болнични легла.
Скрит текст:
Пък и сте доста напред с ваксинацията. Да не говорим, че издънки като парти, на което всички смучат един бонбон, палатков лагер, където спят "революционерите", партита по къщите, фалишви тестове, фалшиви сертификати и други подобни "съпротиви" най-вероятни липсват. Съмнява ме и да имате такъв голям брой фейк нюз, че протестиращите да идват с шапки за душ и високи ботуши, за да не ги напръскат с ваксина или боцнат в краката от каналната шахта.
Не ме разбирай погрешно, на мен Швеция като нация ми се издигна в очите, но не, защото не са имали локдаун, а, защото доброволно са разбрали и предотвратили такава нужда. Така мисля, но може и да ме обориш, ако кажеш, че болниците са пълни и всичко е отворено. Бих се учудила Simple Smile
Е те бяха спрели да приемат възрастни когато беше първата им вълна. Така избегнаха препълването на болниците.

# 10 278
  • Мнения: 11 628
Мисля, че при вас интензивните и други легла просто никога не са били пълни. Ти ще кажеш, ако греша, де, но тук локдаунът зависи от запълнените болнични легла.
Скрит текст:
Пък и сте доста напред с ваксинацията. Да не говорим, че издънки като парти, на което всички смучат един бонбон, палатков лагер, където спят "революционерите", партита по къщите, фалишви тестове, фалшиви сертификати и други подобни "съпротиви" най-вероятни липсват. Съмнява ме и да имате такъв голям брой фейк нюз, че протестиращите да идват с шапки за душ и високи ботуши, за да не ги напръскат с ваксина или боцнат в краката от каналната шахта.
Не ме разбирай погрешно, на мен Швеция като нация ми се издигна в очите, но не, защото не са имали локдаун, а, защото доброволно са разбрали и предотвратили такава нужда. Така мисля, но може и да ме обориш, ако кажеш, че болниците са пълни и всичко е отворено. Бих се учудила Simple Smile
Е те бяха спрели да приемат възрастни когато беше първата им вълна. Така избегнаха препълването на болниците.

Това не е вярно - селектираха интензивната терапия.

# 10 279
  • Мнения: 4 601
"Вариантът "Омикрон" все по-близо до България
Здравното министерство на Румъния съобщи, че е регистрирало първите два случая на варианта Омикрон на коронавируса, предаде Ройтерс.
Носители са двама румънци - 48-годишна жена и 59-годишен мъж, завърнали се от Южна Африка на 30 ноември.
Във въпросния самолет, с които са се завърнали въпросните мъж и жена, се появи информация, че са пътували и 10 българи, пише Блиц. Дали това е така все още няма официално потвърждение.
Те са се изолирали в домовете си и нямат симптоми, съобщават от румънското здравно ведомство.
Румъния наложи забрана за влизане в страната на граждани на страните извън Европейския съюз от няколко африкански държави и изпрати самолети да върнат блокирани румънски граждани заради отменени полети."

# 10 280
  • Мнения: 19 502
Аз още като гледах репортажа с румънския самолет си помислих, че натоварените в него българи може да ни донесат Омикрона. Даже една от българките в самолета споделяше, че всичко се преекспонира и се прекалява с реакциите. Да видим. Като знам и у нас как се спазват карантини......

# 10 281
  • София
  • Мнения: 5 140
Бройте го тука вече. Само се надявам тия данни, че уж се кара по-леко, да се окажат верни...

# 10 282
  • Мнения: 19 502
То че ще дойде и у нас е повече от сигурно, ама да бяхме изчистили малко Делтата преди това.

# 10 283
  • Мнения: 14 648
Видях го в обедните новини за румънците.Вчера се загледах в шоу по време на някой от локдауните,но не знам 2020г.или 2021г.пролетта.Участник от ЮАР говореше по скайп,че там са спрели продажбата на алкохол и цигари по време на въпросният локдаун.Всякакви банди са започнали грабежи на магазини.Отделно причаквали камиони транспортиращи храна и също ги ограбвали.Кой знае какъв хаос е,за който естествено,че не е политкоректно да се говори.Така се сетих за българка,живееща там,която назидателно ни говореше от малкият екран,колко дисциплинирани и изпълнителни са местните граждани.Тя не уточни за кои става въпрос.Wink
Скрит текст:
Белите затворени в резервати,черните в гетата,или белите,които живеят в свръх охранявани,затворени комплекси,където се влиза със сканиране на зеницата.Мерки за сигурност като в цру.

# 10 284
  • Мнения: 3 952
Здравейте, може ли да ме посъветвате дали капките за кос (конкретно муконазал) биха компрометирали резултат от пср тест?

# 10 285
  • София
  • Мнения: 5 140
В Перу им бяха забранили алкохола по време на един от последните локдауни. Никакъв ефект + бум на производството на домашни алкохоли...

# 10 286
  • Мнения: 4 601
То че ще дойде и у нас е повече от сигурно, ама да бяхме изчистили малко Делтата преди това.
Колкото в Русия го изчистиха, толкова и тука, там вълната продължава повече от 6 месеца и няма да приключва скоро, та и тука ще сме така...

# 10 287
  • Мнения: 19 502
https://www.youtube.com/watch?v=BWHQPnO-AT8
Отново Мангъров, ваксините не действат срещу Омикрон и са виновни за възникването му. Според него не е създаден в ЮАР, а в друга държава с високо ваксинално покритие. Въобще....чакайте вие кампания за ваксиниране с подобни предавания.......

# 10 288
  • София
  • Мнения: 5 140
Тоя човек измисли някаква нова медицина направо!
Иначе Делта + Омикрон - дайте да мисли с коя буква ще кръстим българското ни изобретение, което ще завъдим тук.

# 10 289
  • Мнения: 14 648
В Перу им бяха забранили алкохола по време на един от последните локдауни. Никакъв ефект + бум на производството на домашни алкохоли...
Те и кока си имат.Мангъров шеф на СЗО!Тъкмо ще освободи и австралийците от концлагерите.
За българското изобретение,името трябва да е нещо у-ни-кал-но!Както е уникален и генът ни.

Общи условия

Активация на акаунт