COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 9

  • 1 195 005
  • 23 519
  •   2
Отговори
# 10 305
  • Мнения: 4 607
Какво пак лъже, че нямам излишно време и нерви да го гледам?
100% конспирации, наричат  Урсула фон дер Лайен - фон дер Хитлер, това е им репертоара..против мерките, против ваксините, обичайните поръчкови пропаганди, само и само да вземат някой лев от Русия..Wink.

# 10 306
  • Мнения: 5 979
Добре, че е фон дер Хитлер да даде някой лев ... ама нали знаете какво става с куче което хапе ръката на стопанина който го храни.
BTW фон дер Хитлер е доктор по медицина.

Последна редакция: нд, 05 дек 2021, 14:38 от pehoko

# 10 307
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Лили Маринкова и Светла Петрова са уникални политически жирналисти. Едни от малкото, които следя по политически теми, но уви от Ковид нищо не отбират и по темата предаванията им са мега зле

# 10 308
  • Мнения: 4 607
проф. Доброслав Кюркчиев
Категорично всички данни досега показват, че ваксините срещу COVID-19 предпазват от хоспитализация, смърт и тежко боледуване. Това каза в студиото на "Събуди се" началникът на лаборатория по Клинична имунология в болница "Свети Иван Рилски" проф. Доброслав Кюркчиев.
С времето ваксините не пазят толкова от зараза. Но наличните ваксини категорично, според всички данни, пазят от хоспитализация и смърт, което трябва да ни интересува", добави специалистът.
Той смята, че ако се стигне до заразяване и леко прекарване на инфекцията, това не е проблем. "Проблемът с коронавируса е неговата непредсказуемост. При голяма част, които не очакваме да има проблем, се създава такъв. Ако наличните ваксини ни пазят от тази непредсказуемост, от тези тежки протичания - аз смятам, че това е добър вариант", посочи проф. Кюркчиев.
Според неговите наблюдения той обясни, че хората се страхуват от РНК ваксините, генетичните препарати. "Смятам, че част от хората ще приемат с повече доверие една традиционна ваксина. Аргументацията, че са нови, измислени сега, която не е вярна, няма да бъде адекватна към тази ситуация. Някакъв контингент би приел някаква по-традиционна ваксина", обясни проф. Кюркчиев..

https://www.plovdiv24.bg/novini/Bylgaria/Viden-profesor-Vaksinit … -strashni-1167846

# 10 309
  • Мнения: X
Мисля, че при вас интензивните и други легла просто никога не са били пълни. Ти ще кажеш, ако греша, де, но тук локдаунът зависи от запълнените болнични легла.
Скрит текст:
Пък и сте доста напред с ваксинацията. Да не говорим, че издънки като парти, на което всички смучат един бонбон, палатков лагер, където спят "революционерите", партита по къщите, фалишви тестове, фалшиви сертификати и други подобни "съпротиви" най-вероятни липсват. Съмнява ме и да имате такъв голям брой фейк нюз, че протестиращите да идват с шапки за душ и високи ботуши, за да не ги напръскат с ваксина или боцнат в краката от каналната шахта.
Не ме разбирай погрешно, на мен Швеция като нация ми се издигна в очите, но не, защото не са имали локдаун, а, защото доброволно са разбрали и предотвратили такава нужда. Така мисля, но може и да ме обориш, ако кажеш, че болниците са пълни и всичко е отворено. Бих се учудила Simple Smile
Е те бяха спрели да приемат възрастни когато беше първата им вълна. Така избегнаха препълването на болниците.

Това не е вярно - селектираха интензивната терапия.

Освен, че не е вярно, да допълня @Ladybird - този медицински триаж се прилага и преди пандемията навсякъде по света. Много възрастни хора в хосписите, с по-няколко придружаващи заболявания, които и без вирус са към края на живота си няма как да бъдат интубирани, защото ще умрат още докато им вкарват тръбата в гърлото, толкова са крехки. Медицинската преценката за интензивно лечение зависи от придружаващите заболявания и крехкостта на отделния пациент и дали този пациент ще издържи интензивното лечение.

Тези хора не се интубират и преди пандемията, например ако са болни от грип или други респираторни инфекции, защото ще бъде чиста гавра и мъчение за тях. Тези хора в Швеция се настаняват в гериатрични болници, но не получат интензивно лечение, а палиативно, за да умрат спокойно. Тези хора не с в състояние да преживеят толкова тежка медицинска интензивна процедура дори да са болни не от ковид, а от обикновен грип. Такава е процедурата още отпреди пандемията не само в Швеция, а навсякъде.

 @001 беше пуснал данни за Австрия, че около 7000 са получили интензивно лечение, oт кото 60 и няколко процента са оцелели или 4200. Починалите в Австрия са към 11 000, а от тях само 2800 са получили интензивно лечение, щом 4200 са оцелели в интензивното. Следователно болшинството от починалите в Австрия не са получили интензивно лечение, най-вече тези над 80 години не са получили такова, защото предполагам, че и в Австрия повечето им смъртни случаи са от хосписите, както е навсякъде в западна Европа. Какъвто е бил триажът в Австрия, такъв е триажът в Швеция, такъв е навсякъде по света и такъв триаж има още преди пандемията.

# 10 310
  • Мнения: 7 162
Тази Светла Петрова за първи път я чувам, другата Лили Маринкова също за първи път я чувам, но я видях на интервюто каква баба е, за пари всичко може да каже...Satisfied.
Младичка си явно и затова не ги знаеш.
Прекрасни журналистки, умни жени.
Изгледай няколко нейни предавания и ще добиеш представа:
"ВЪПРОСИТЕ" със Светла Петрова

# 10 311
  • Мнения: 19 527
Аз не мога вече да ги нарека прекрасни журналистки. Бяха такива да. Сега обаче точно поради факта, че имат добра репутация на хора от гилдията със способности, смелост и съвест са особено опасни с този фейк и тези псевдонаучни внушения, които разпространяват.

# 10 312
  • Мнения: 7 856
Тоя човек измисли някаква нова медицина направо!
Иначе Делта + Омикрон - дайте да мисли с коя буква ще кръстим българското ни изобретение, което ще завъдим тук.
Със старите имена на нашите букви - аз, буки, веди, глаголи...

# 10 313
  • София
  • Мнения: 9 959
ако колега се разболява и на другия ден се тества и е положителен - длъжни ли са от ръководството или колеги да те уведомят - веднага?

# 10 314
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Toва като този Тео.
Страхотен умен човек, физик,
но по темата Ковид, пълна нула

Хората трябва да си знаят ресора и да се съберат в него

Както и Ерик Клептън, страхотен, но заради позицията му по темата с ваксините, доста хора са се разочаровали

# 10 315
  • Мнения: 4 979
Toва като този Тео.
Страхотен умен човек, физик,
но по темата Ковид, пълна нула

Хората трябва да си знаят ресора и да се съберат в него
Жалко, че доста хора се подвеждат от дадени личности и мислят, че техните мнения на тема ковид са миродавни, макар и да са далеч от ресора им.

# 10 316
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Точно така, не може музиканти или физици, да се изказват компетентно по имунологично теми. Колкото и да са добри в това, което правят.

Ние тука ясно, всеки си спори, но никой не знае кой стои зад даден Ник

Съвсем различно е да се изтъпаниш в медиите, с името си и пред всичките си последователи с такива изцепки

# 10 317
  • Мнения: 7 856
Дано този път БЛС погне Мангъров, защото когато преди година д-р Сибила Маринова го погна, върху нея се изсипва цялата злоба и жлъч на света. Едно интервю с нея:
https://m.facebook.com/covid19factsvrumors/videos/%D1%80%D0%B0%D … /354449275553570/

# 10 318
  • София
  • Мнения: 5 920
Добре, че е фон дер Хитлер да даде някой лев ... ама нали знаете какво става с куче което хапе ръката на стопанина който го храни.
BTW фон дер Хитлер е доктор по медицина.

Няма нужда от излишни суперлативи. Завършила е икономика, после медицина и е работила като лекар 4 години. От политическо семейство, самата тя с дълга политическа кариера.
Хитлер е бил художник, ама какво е натворил...

А мен много ме притеснява това, което става в Австралия. Ама минава незабелязано по нюзфийда.

# 10 319
  • Мнения: 2 378
Голяма част от пишещите тук са по информирани от доста от уж експертите ни в тази област, не само от музиканти или физици.
Няма как дори личния ви лекар да ви даде съвет за този нов вирус, защото е нещо ново и непознато , а ние не сме от богатите страни, където могат да се правят добри анализи и проучвания.
Прави ми впечатление, че все повече страни започнаха да обезмислят така наречените зелени сертификати и Швейцария, Канада, Великобритания ... вече си искат и тестчета освен сертификати за влизащите в страните им.
Другото интересно е , че Израел имат двойно увеличение на случаите последната седмица , спрямо предходната. Ще се види следващите 3, 4 седмици дали не се заражда нова вълна там, само 3-4 месеца след масовото слагане на бустери.

Общи условия

Активация на акаунт