COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 9

  • 1 194 058
  • 23 519
  •   1
Отговори
# 23 535
  • Мнения: 5 267
Неприятно съм изненадана, че и в "Пирогов" са затворили ковид-зоната.
Това също е част от отпадането на извънредната епидемична обстановка. Когато бях при моята УНГ, всички в чакалнята бяха леш. Не изисква тест, преглежда наред, разбира се. А всеки сам да си реши дали ще чака, за тези с контролни прегледи няма второ помещение. Тъй като имаше милион хора преди мен, а аз имах ангажимент с децата следобед, ми се обадиха чак в 20:20 да дойда. И тя вдига рамене: "В момента е така."

Скрит текст:
Виена, Австрия - последната седмица.

# 23 536
  • Мнения: 7 234
Съгласна съм за маските, и на мен не ми е кеф да нося. Но го правя, когато се налага. И все пак, маските отпаднаха, нали? Не е нужно през ден-два да се напомня колко ужасни, отвратителни и страшни са. Заради подобно "натякване" се създава впечатление, че наистина баш маските са най-големия проблем на българина, независимо от целия батак в здравната система.
Да, много хора минават успешно през ковид. Темата за сблъсъка гледам да не я чета, страшна ми е на моменти. Но някак не ми е ОК да търся варианти да се лекувам, да се моля, да обикалям, да питам по форуми къде да ходя и т.н.  При мен например има една-единствена болница - на кой по-точно да се моля, като ме върнат от тази болница? И това е по-големия проблем, не маските.

# 23 537
  • Мнения: 7 856
За маските говорим, поне аз, защото са противоестествени за нормалния човек. Всекидневното им ползване води до депресия, изнервяне и всякакви такива. Дори и подсъзнателно.

Що се каже до лечението на ковид - има начини - виж темата за сблъсъка. Поредният вероятно 80+ минал и преминал.
Интересно как например китайците у нас не са депресирани и изнервени, въпреки че непонятно за мене продължават да са с маски и по улиците (това не го разбирам). При мене вече е рефлекс да си сложа маската като влизам в магазин или в градския транспорт. Ако нещо ме депресирани, това са познатите ми, които не се пребориха с вируса и вече не са между нас.
Но ако трябваше да съм по цял ден на работа с маска, нямаше да ми е приятно.

# 23 538
  • Мнения: 13 188
Малее!
То и бельото сигурно е противоестествено за някои хора, които се смятат за нормални.
Защото наистина нищо чудно всекидневното му ползване да води до депресия, изнервяне и всякакви такива. Най-вече подсъзнателно.
Има ситуации, в които ходенето без някоя дреха няма да нарани никого, освен евентуално естетически, но ходенето без маска в пик на вълна по време на пандемия е форма на чист егоизъм и глезотия. Макар и подсъзнателни.
И постоянния хленч как маската води до пъпка, наранява косъмчетата по бузите, причинява подсъзнателен стрес вече започват яко да омръзват.
Две години, над 60000 загубени без време живота.

# 23 539
  • Мнения: 337
Можем да отворим пул за залагания изнервеният от маските в темата дали ще има останало обоняние през 2025 година. Аз залагам на "не".

# 23 540
  • София
  • Мнения: 28 560
Локдаунът в Китай –



Видеото е качено преди 9 дни.

# 23 541
  • Мнения: X
Може да хванете Ковид отново. И отново. И дори отново
https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-05-13/can-i-get-cov … infections-rising
Скрит текст:
"Реалността е, че нещата наистина не вървят добре в момента“, каза Джейкъб Лемьо, лекар по инфекциозни болести в Масачузетската обща болница, изказвайки се на брифинг Covid в Харвардското медицинско училище във вторник. „Всички мислехме, че ни чака отсрочка след опустошителната омикронна вълна. И това очевидно беше така до преди няколко седмици.”
Резултатът е, че колеги се обаждат болни, приятели публикуват снимки на положителни тестове за Covid в социалните медии, а програмите за проследяване на училищни контакти издават сигнали за експозиция, дори когато официалният брой случаи на Covid сочи, че числата се връщат бавно нагоре. Във вторник CDC съобщи за повече от 98 000 нови случая. Истинският брой почти сигурно е по-висок.
Ранните доказателства сочат, че омикрон не само е направил повторното заразяване с Covid по-вероятно, но и е съкратил периода, в който минала инфекция осигурява защита срещу вируса. Имаше надежда, че стотиците хиляди омикронни инфекции през изминалата зима ще помогнат за укрепване на имунитета на населението и ще се предпазят от бъдещи скокове през следващите месеци. Според данни на CDC около една трета от страната е хванала Covid преди вълната на омикрон, цифра, която оттогава се е увеличила до повече от половината. Но колко ефективни са тези антитела сега зависи от това какъв вариант получава човек.
Делта имунитетът, например, не се издържа добре срещу други варианти, според проучване, публикувано наскоро в Nature. И сега има доказателства, че някои подварианти на омикрон могат дори да избягват имунната защита, придадена от вариантите на омикрон, които са дошли преди тях. Едно скорошно проучване, публикувано като препринт от изследователи в Пекин, установи, че няколко подварианта на омикрон – BA.2.12.1, BA.4 и BA.5 – могат да преодолеят защитните сили на имунитета от инфекция с друга версия на омикрон, BA.1.
Не е ясно колко често се случват повторни инфекции или с кои варианти хората се заразяват повторно. Последната актуализация на CDC относно повторните инфекции беше през януари. Агенцията не е посочила дали проследява случаите и не предоставя такива данни на обществеността.
Министерството на здравеопазването на щата Колорадо например е регистрирало повече от 44 000 повторни инфекции по време на пандемията - 82% от които са настъпили, откакто omicron стана доминиращ вариант през декември. Реинфекциите са по-чести сред неваксинираните, но повече от една трета са се случили при хора, които са завършили първоначалната си серия от две дози ваксини, според данните. Над 16% от повторните инфекции в Колорадо са били при хора с поне една бустер доза.
Данните от Министерството на здравеопазването и човешките услуги на Северна Каролина показват, че реинфекциите в щата се увеличават от края на март. Понастоящем повторните инфекции съставляват 8% от общите инфекции в щата за седмицата, приключваща на 30 април. Повтарящите се инфекции се увеличават и в Индиана, според данните, където те представляват повече от 12% от общите случаи, и в Айдахо, където те представляват 18,5% от случаите през първото тримесечие на 2022 г.
Доклад от щата Вашингтон, публикуван в сряда, показва, че някои повторни инфекции също водят до хоспитализация. Възрастовата група с най-голяма вероятност да се зарази е от 18 до 34 години, но хората на 65 и повече години са най-склонни да бъдат хоспитализирани след повторно заразяване, показват данните.
„Чувства се, че за първи път от две години, че без значение дали някой е наистина внимателен и прави всичко както трябва, няма да е изненадващо, ако в крайна сметка се разболее от Covid“, каза Вахтър от Калифорнийския университет в Сан Франциско. „Несъмнено сме в растеж.”

# 23 542
  • Мнения: 211
Това в Китай коя подред вълна е?

# 23 543
  • София
  • Мнения: 28 560
Знам ли? Загубих им бройката на вълните при нулевия ковид.

# 23 544
  • Пловдив
  • Мнения: 4 685
Знам ли? Загубих им бройката на вълните при нулевия ковид.

Не знам как се губи бройката на нещо несъществуващо. Всъщност след първоначалната вълна с появата на вируса, там не е имало последващи алфа, делта, омикрон вълни, сигурно затова бройката ти се е изгубила. На практика това им е втора вълна.

Последна редакция: сб, 14 май 2022, 18:19 от marzeliva

# 23 545
  • София
  • Мнения: 5 139
Дреме им на Китай за човешкия живот точно толкова, колкото им дреме в Русия и Северна Корея. В смисъл, нула им дреме.
Няма смисъл през 10 страници да дъвчем Китай. Можеха да не изтърват скапания вирус по целия свят, можеха да не лъжат СЗО, можеха много неща. Не сега да ми разиграват циркове и в 2022 г., три години, откакто те знаят за този вирус, да ми изнасят показно на тема "нула ковид". Както казва моят идол Джеръми Кларксън - Oh, no! Moooving on...

# 23 546
  • Мнения: 5 267
дали ще има останало обоняние през 2025 година. Аз залагам на "не".
Като помислиш, че науката работи отдавна над artificial nose и чипове за хора, които нямат обоняние... Да.

# 23 547
  • София
  • Мнения: 5 139
дали ще има останало обоняние през 2025 година. Аз залагам на "не".
Като помислиш, че науката работи отдавна над artificial nose и чипове за хора, които нямат обоняние... Да.

И като добавиш, че загубата на обоняние отдавна не е сред водещите симптоми на коронавирус...

# 23 548
  • При семейството си
  • Мнения: 6 587
Цяла Европа, САЩ и другите 2 години се справиха без Ковид зони, снимки, ПКК и прегледи, лекуваха ги по телефон и с болничен прием само на наистина влошилите се…пък ние, със същите тези зони на челните места по смъртност.
В колко градове изобщо не се откриха такива. София не е и никога не е била цяла България.
При първата голяма вълна в Ковид зоните именно в София ти правеха тест…и общо взето това…всичко останало се самоназначаваше и плащаше. То така и май основно продължи.

# 23 549

Общи условия

Активация на акаунт