Професионални серии за коса- тема 151

  • 37 869
  • 735
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 605
Имам един въпрос.
Този балсам подходящ ли е за тънка коса.
Исках да си взема за екстермна хидратация,но е изчерпан.

Балсамът за силна хидратация го пробвах от отливка от приятелка и ми утежни косата. Според мен не е подходящ за тънка коса.

# 151
  • Пловдив
  • Мнения: 5 938
Аз съм с много плътен косъм и гъста коса и този балсам ми е любим. Но може би на тънка коса наистина би утежнил.

# 152
  • Мнения: 489
Здравейте,момичета!
Направо немога да се оправя с тази смотана коса. Пишман станах дето я изсветлих.
Ползвал kerastase resistance Ш и М.
Имам на loreal blond absolu маска и шампоан medi и капки oway и незнам кйакво още да купя. Суха е, запита се, ужас.
Кажете какво да купя или някакъв протокол, че съм на мислила в краен случай да я режа на черта до раменете или и аз незнам.

# 153
  • Мнения: 420
Pinki моля те сподели точният модел на твоят Дайсън.
От къде и за колко го взе?
Аз все де лепя на скъпи и луксозни неща. Опасен недостатък...

Dyson airwrap complete
Дълго време се чудих на сешоара или на комплекта да заложа, но съм с две леви ръце, а и не ми се иска постоянно да дърпам и опъвам косата. За момента изобщо не съжалявам, приставката за сушене се справя за 0 време. Много съм впечатлена от нея.
Намирането беше трудно. Във България зареждат много малко бройки, а интерес има явно и се изчерпват много бързо. Четвъртък говорих с представителството, че са заредили партньорите с и с по-няколко бройки. Аз закупих от Техномикс ( бяха много любезни). Щях да ти слагам линк, но видях че е изчерпан.

Цената навсякъде е една и съща. Толкова излиза като цяло и ако се закупи от САЩ или Европа.

Аз нямам преси, маши и други различни уреди освен един Parlux Aylon, а вече и той се обезсмисли. Ако с времето от комплекта получавам всичко наведнъж, щадящ е за косата и ми спестява време и нерви значи си е заслужавало. А и не мога да отрека, че гали окото и превръща сушенето в един приятен ритуал.

Мисля, че всички тук имаме сходен проблем Laughing Ако беше един Дайсън щеше да е супер, мен ме тревожат повече ежемесечните покупки от ЗР, Арлен и всички останали. Вече трудно намирам къде да редя всички тези запаси от продукти за коса.

# 154
  • на земята
  • Мнения: 4 094
Момичета има намаление навсякъде,трябва да се възползвам хихиих
Ясно стана,че косата ми е силно напротеинчена ,та в следствие на това е суха и изпръхнала.
Спрях се на продукти за худратация,като този път напълно ще изключа Керастаз.
1.Шампоан за силна хидратация 250 мл Philip Kingsley Re-Moisturizing Smoothing Shampoo
2,Балсам за силна хидратация 200 мл Philip Kingsley Re-Moisturizing Smoothing Conditioner
3.Шампоан за дълбока хидратация за суха и безжизнена коса 473 мл ApHogee и балсама
4.киселинния балсам
тези подходящи са според вас?
Термо и финиш също може да споделите
Благодаря ви много

# 155
  • Пловдив
  • Мнения: 5 938
Лаленце, първите два за мен са страхотни продукти, но не си спомням твоята коса каква е. Моята е плътна и дебела. Вторите два не съм ползвала.
Ако косата ти е тънка, може да пробваш и другата серия на ФК, която не е силно хидратираща, или пък някоя от сериите на Орайт.
За термо - аз ползвам това на Напура, но имам и почти всички термици на Керастаз, както и разни други кремове, на които пише, че са и за топлинна обработка, но са по-скоро глезотийка.

# 156
  • Мнения: 2 256
Лили, малко се забавих, но за Стиймпода мога да кажа следното:
Не бях изпозлвала преса 3 години, защото косата ми цъфтеше още на 1 или 2 използване, независимо от термозащита и грижа.
Бях хвърлила око на Стиймпод и за късмет при последната фризьорка, при която се подстригвах, имаше уреда и ме изправи с него, за да видя какъв би бил резултатът на моята коса.
Такава гладкост, блясък и мекота никога и от нищо не съм получавала. Косата ми остана идеално права 4 дни, независимо от ластиците са коса и начините ми на спане😀😀😀
Реших да я купя началото на септември и продължавам да съм толкова доволна.
Важно е да отбележа, че не я използвам всеки ден или на всяко миене на косата, но последното време имах доста работни ангажименти, които изискваха идеална коса (освен всичко останало😀) и не ме е предала нито веднъж.
За 2 месеца разумна употреба не виждам цъфтежи, изтъняване на косъма или други вреди, но всяка коса все пак е различна.
За протокола : нормална гъстота, тънък косъм, бързоомазняващи се корени и лесно цъфтящи дължини, ако не си следя стриктно протоколите.
Надявам се да съм била полезна Simple Smile

ПП: ако има къде да отидеш да те изправят с нея ще е най-добре, за да видиш какъв резултат можеш да постигнеш

ПП 2: още не съм се научила да се къдря с нея 😀

# 157
  • на земята
  • Мнения: 4 094
Лаленце, първите два за мен са страхотни продукти, но не си спомням твоята коса каква е. Моята е плътна и дебела. Вторите два не съм ползвала.
Ако косата ти е тънка, може да пробваш и другата серия на ФК, която не е силно хидратираща, или пък някоя от сериите на Орайт.
За термо - аз ползвам това на Напура, но имам и почти всички термици на Керастаз, както и разни други кремове, на които пише, че са и за топлинна обработка, но са по-скоро глезотийка.
Косата ми е на предната страница хихихихи
Чудя се обаче дали дали да не сменя някои с Редкен екстриим.
Средна гъстота ми е косата ,но много суха,много.Даже искам да ми утежни за да стане по жилава.
Какъв ДПШ използвате?

# 158
  • Мнения: 201
Лаленце, дори да ти утежни няма да стане жилава, утежнената коса е без обем, залепена за скалпа от твърде тежък продукт. Избери си марка и давай, използвала съм Филип Кингсли лилавата серия, сега използвам редкен мойсчър. Можеш да вземеш един еластисайзър, нектар термика и си готова. Един хидратиращ шампоан и балсам (него може и за запечатване на протеин да използваш) е достатъчно, няма смисъл от няколко еднакви продукта с различни марки на тях.

# 159
  • Мнения: 212
Принцесата, много ти благодаря за подробното разяснение за хидратацията. Косата ми е тънка и разхвърчана, до днес не виждах полза от хидратиращите продукти, но днес стъпка по стъпка изпълних всичко и съм доволна от резултата. Оказва се, че от хидратация съм имала нужда, но не съм я правила както трябва. Благодаря!

# 160
  • Мнения: 651
Здравейте! Пробвах в салон и ми допаднаха продуктите на Alterna. Цените обаче не са никак ниски... Знаете ли дали Златна рибка е официалният дистрибутор на марката в БГ? Виждам, че се предлагат и в други сайтове като парфимо, нотино.. но не знам дали са оригинални, пък понякога там излизат по-евтино

# 161
  • Мнения: 4 246
Лили, аз ще дам едно малко по-различно мнение за Стиймпода. По едно време страшно бях пощуряла по него, бях на косъм да го поръчам. Предстоеше ми подстригване, а в салона работят с нея и реших да я изпробвам там, за да видя как е... не ме впечатли /косата ми е с тънък косъм и нормална гъстота/, имаше блясък, да, но не такъв, като от рекламите. Нямаше подвижност и жилавост, които придават например GHD Platinum+ /която закупих, вместо Стиймпод/, тя пък много ми гореше косъма и се наложи да я продам, но това ми е топ пресата до момента,
 /а доста преси минаха през ръцете ми/, наистина все едно излизам, като от салон.
В момента имам Babyliss Pro Elipsis 3000 / ползвам най-често нея/, Кератиновата на Джойко /бих ти я препоръчала пред Стиймпод/ и Дива Генезис /която съм пенсионирала и не използвам въобще/.

Последна редакция: нд, 31 окт 2021, 22:07 от krystall

# 162
  • Мнения: 63
Здравейте! Пробвах в салон и ми допаднаха продуктите на Alterna. Цените обаче не са никак ниски... Знаете ли дали Златна рибка е официалният дистрибутор на марката в БГ? Виждам, че се предлагат и в други сайтове като парфимо, нотино.. но не знам дали са оригинални, пък понякога там излизат по-евтино

Не знам дали са официален дистрибутор, но аз съм поръчвала Алтерна от Нотино и са си ок, а и са значително по-евтини по намаления.

# 163
  • на земята
  • Мнения: 4 094
Лаленце, дори да ти утежни няма да стане жилава, утежнената коса е без обем, залепена за скалпа от твърде тежък продукт. Избери си марка и давай, използвала съм Филип Кингсли лилавата серия, сега използвам редкен мойсчър. Можеш да вземеш един еластисайзър, нектар термика и си готова. Един хидратиращ шампоан и балсам (него може и за запечатване на протеин да използваш) е достатъчно, няма смисъл от няколко еднакви продукта с различни марки на тях.
Благодаря ти за съвета,ами да така ще направя.
Поръчвам и ще има проба грешка.
Ще взема Ф.К.лилавата серия ,термик имам,еластисайзър имам.Един ДПШ ще взема и Редкен

# 164
  • Мнения: 4 022
Точно за кератиновата на Joico мислех да питам в темата за пресите.
Последния път като бях в салона на Арлен, дамата там я препоръча за моята коса и каза че ще остана много доволна. Склонна съм да й вярвам, защото и за други неща, които обсъдихме беше права. Заглеждам я за по 350 лева с -30% намаление и се чудя заслужава ли си. Обичам да се къдря и се чудя с нея дали ще става, защото в момента имам Corioliss C3 и съм доволна. Ако я ползвам на рабзумна температура косата ми не цъфти, имам блясък и се задържа прическата, но ако може да е още по блестяща заради кератина и още по щадяща съм навита да дам 350 лева за Joico.

Общи условия

Активация на акаунт