Професионални серии за коса- тема 151

  • 37 870
  • 735
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 769
Получих си нещата от рибката. Я да ви питам, че малко съмнително ми се видя (направо слагам снимка) това съдържание на cellula de madre нормално ли е? 😃  Има нещо, което си плува вътре, все едно е пресечено 😂 сори ако въпроса ми е смотан, ама странно ми се видя.

# 181
  • София
  • Мнения: 1 782
В моите няма плуващи желета....според мен не е ОК.

# 182
  • София
  • Мнения: 272
И аз имам цяла кутия и няма такива плуващи неща вътре. Обадете им се, не е нормално.

# 183
  • София
  • Мнения: 769
Боже, странна работа. Изчезнаха. След като постояха в стаята на по-топличко, сега ги няма. Емии може и да не е нещо ненормално щом се махнаха, не знам. Мисля тези да си ползвам все пак.

# 184
  • Мнения: 420
Lolo30 Мисля, че е нормално.
Аз взех преди 10тина дни моите, нормално изглеждащи от магазина, и ги забравих в колата.На следващия ден като ги взех в повече от половината имаше много сходно нещо, което си плуваше. Аз го отдадох на ниските температури през нощта. Разклатих хубаво и си ги прибрах в шкафа и от тогава си изглеждат съвсем нормално. Ползвах вече няколко, но нямам предишен опит и не мога да съпоставя ефекта.

# 185
  • Варна
  • Мнения: 7 702

LoLo30
Нищо им няма на ампулите. Пъхнете по една в хладилника и вижте след няколко часа колко парцали ще плуват вътре Grinning. Навън е доста хладно вече и е възможно да има кристализирали съставки при транспорта. Оставени на стайна температура се нормализират.

# 186
  • София
  • Мнения: 769
Да, оправиха се 🤗  мисля още днес да пробвам. Само може ли да ми кажете с какъв Ш е добре да направя измиването, нямам представа. А описането в Рибките е ми е малко незадоволително на мен 😃  пише на чиста коса да се нанасят, (предполагам след измиване с шампоана) и престой 15 мин. Вие така ли го правите?

# 187
  • Бостън
  • Мнения: 13 525
Говорила съм и преди за Matrix Keep Me Vivid Color Lamination и пак го споменавам с добро. Освен че изпълнява обещанието да задържа цвета по-дълго (пробвано на 2 различни коси) той е идеален запечатващ продукт след всяка маска, особено след силен протеин. Нанасям го след отмиване на маската и преседявам не повече от 2 минути (толкова пише и в описанието) и винаги резултатите са 10/10. Всеки път се вманиачавам по косата си след него. За цена от 15 лв надминава Керастазките балсами в пъти. Заслужава внимание от всеки, който търси блясък, поддържане на боядисан цвят, универсален разлигавящ косата продукт.
Подобен продукт, който много харесвам е и CHI Ionic Color Lock Treatment, a имам и аналогичен продукт на Joico, който още не съм ползвала активно Joico K-PAK Cuticle Sealer. А от Matrix много харесвам и една възстановяваща серия - MATRIX Total Results Re-Bond, която си обичам и ползвам редом с Redken Extreme и Керастаз Therapiste, на много по-ниска цена.
   


Като съм почнала да добавя и още няколко серии, любими на много тънък косъм, сухи краища/мазнеещи корени, третирана с боя на всеки 2 седмици коса. Последната година и половина рязах на кило за да махна всичко осветлено и суша само с четка и сешоар, без да се изкушавам да ползвам маши.

Therapiste, но без маската! И я ползвам през зимата, не я редувам никога!
 

Architect, но без балсама и със термика! Много любима и универсална серия.


Topcoat-ът на моята коса е твърде тежък, предпочитам тези на CHI, но серията е чудесна за моята коса!


Еднозначно любима серия, имам ужасно много продукти от нея!


Любими! Особено през лятото!
 

Wella
   

Redken Extreme - почти съм я поприключила и няма да подновявам докато не доизползвам големите ми опаковки на Тераписта.


Основно тези ползвах последните 18 месеца, единствените, които истерично подновявам и които семейството ми краде безсрамно са Ниоксин 4 и ЧИ Инфра.
PS И друг път съм казвала, че предпочитам да ползвам продукти от 1-2 серии на миене максимум.

Последна редакция: пн, 01 ное 2021, 16:09 от Agent Provocateur

# 188
  • София
  • Мнения: 732
Здравейте, можете ли да препоръчате подходящ шампоан за много тънка и слаба коса, бързо омазняваща се, напоследък взе и доста да пада. Страдам от себорея и изборът ми на шампоани е доста стеснен, повечето сулфатни шампоани я провокират. Гледам да използвам неагресивни (безсулфатни) шампоани, които не дразнят скалпа, но от тях пък съвсем бързо ми се омазнява косата.
Загледах шампоаните на Alfaparf, повечето се водят low, което предполага, че не са така агресивни. Кой/кои от тях бихте ми препоръчали?

Последна редакция: пн, 01 ное 2021, 17:20 от Mini Rebel

# 189
  • Мнения: 1 666
Скрит текст:
В този ред на мисли и аз да попитам по какво се различават като действие Б Joico K pak Hydrator Intense и Б Joico Moisture recovery (имам втория, доволна съм) трябва ли ми и първия? За да ги редувам в протоколите за хидратация или няма смисъл?

Аз нали все се оплаквах, че косата ми изглежда суха и разхвърчана и как само хидратация я оправя, а от протеин е по-зле, да ама последните пъти нещо не сработваше никаква хидратацията и изобщо нищо и мислех, че може би се отразява и различната вода тук, че да изглежда в този вид, но вчера пробвах протеина на apHogee и балсама след това +термото dicipline и веднага имаше подобрение. Беше малко по-загладена от обикновено. Не го очаквах. Явно е имала нужда от протеин. Сега явно ще съм в търсене на протеинови серии, защото вече намам никакви, освен Дисциплин Ш+М+термо 😄 веднага започнах да мисля нещо Керастазко, но казвате, че било добре да се изключват от постоянна употреба (а аз ги ползвам нон-стоп) та..явно ще е нещо друго. Може би Oway Rebuilding или пък Redken Extreme 🙄 Ако имате предложения- казвайте. (за тънка, но гъста , чуплива, изрусявана и суха коса 😄)
Скрит текст:
Oway rebuild е много хубава серия, ш на мен ми идва малко силен, но предполагам, че за третирана коса като твоята, ще е добре. Също мога да похваля серията за дълга коса на Davines с леща и тя е протеинова.

# 190
  • Мнения: 605
Mini Rebel, шампоан за проблемен скалп Philip Kingsley Flaky Itchy Scalp. При мен много добре успокоява чувствителния ми скалп, имам омазняващи се корени, сухи и изтъняващи краища. Не ми предизвиква по- бързо омазняване, както и не губя от обема си от него.

Последна редакция: пн, 01 ное 2021, 17:56 от ivelionora

# 191
  • Пловдив
  • Мнения: 5 938
Agent, може ли да споделиш действието на Чи инфра на твоята коса? Моята е тотално различна от твоята, но ще се ориентирам.
Относно Терапист - очаквах да ти е тежка тази серия, щом казваш, че ти е тънка косата. Моята е плътна и много ми утежняваше тази серия.

# 192
  • Мнения: 872
Здравейте, можете ли да препоръчате подходящ шампоан за много тънка и слаба коса, бързо омазняваща се, напоследък взе и доста да пада. Страдам от себорея и изборът ми на шампоани е доста стеснен, повечето сулфатни шампоани я провокират. Гледам да използвам неагресивни (безсулфатни) шампоани, които не дразнят скалпа, но от тях пък съвсем бързо ми се омазнява косата.
Загледах шампоаните на Alfaparf, повечето се водят low, което предполага, че не са така агресивни. Кой/кои от тях бихте ми препоръчали?

Погледнете шампоаните на Дюкре. Знам, че имат точно за себорея, където четох потребителки да го хвалят. Аз съм ползвала Анафаз за косопад и този за ежедневна употреба и ми харесаха много.

# 193
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Благодаря за темата.Мисля да се заредя с шампоани и няколко хубави маски за коса.Следя за добри цени.Bowtie

# 194
  • Мнения: 1 666
На мен ми е щукнала мухата да си купувам маша. Тези, които имате и използвате, бихте ли ми препоръчали?

Общи условия

Активация на акаунт