Професионални серии за коса- тема 151

  • 37 948
  • 735
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 227
След известен брой експерименти установих, че моята коса харесва протеин и бухва като метла от хидратация.

Много бих искала да ми препоръчате протеинови продукти (шампоан, балсам, маска) И някакъв вид финиш/термозащита (по възможност кремообразен, не спрей).
До момента харесах най-много:
L’Oreal Gold Quinoa Absolu (или нещо подобно беше името)
Маската на Schwarzkopf BC Fiberforce Fortifying
И категорично НЕ харесах:
Kerastase Resistance Extensioniste Termique, НО бих искала да намеря подходящ термик за моята коса.
Със смесени чувства съм към термозащитата на Olioseta.
За информация, косата ми е боядисвана и изтощена.
Благодаря предварително! 🙏

Препоръчвам серията на Керастас Архитект (не съм ползвала термото, но мисля че е добро); маската Терапист също ми е любима, усеща се балансирана. Много харесвам 2минутния реконструктор на Афоджи. Това са ми топ любими протеинови продукти. Термото Дисциплин (кремообразнито) също много го харесвам, то пак клони към протеин.
И аз май като цяло се спогаждам по-добре с протеин, отколкото с чиста хидратация. Но гледам да редувам, за да има баланс.

# 661
  • Мнения: 1 178
Да похваля балсамът на paul Mitchell tea tree and lavender минавам. Да отбележа, че моята коса обожава хидратация. Тази вечер дадох отново шанс на ужасния Nuggela and sule шампоан Полинезия с кератин, понеже реших, че не може тази коса само на хидратация да я кара и да вкарам малко и кератин… така ужасно твърда стана и се заплете, клечки и ужас! Благодарение па Paul Mitchell веднага се разплете и стана някакво блаженство. На черен петък трябва да го дебна, за да се запася.

# 662
  • София
  • Мнения: 5 741
Jollie, в последно време и аз бухвам от хидратиращи продукти,не от всяка марка, но преди не беше така. Сега и аз съм в търсене на нещо различно за проба. 🙄
Олиосета ми допада много. Имам шампоан, маска и два вида от олиата. Не бухва  и се хидратира добре. За справка косата ми е боядисана, изправям се поне 2 пъти седмично с преса, а косъма ми е дебел и сух.

# 663
  • Мнения: 2 631
Жоли, екстеншънист не е протеинова серия. Съдържа аминокиселини, да-таурин и креатин, но те нямат отношение към втвърдяването на косъма, а към растежа на косата по-скоро. Екстеншънист е киселинна, хидратираща серия.
Споменатата про лонгър серия по-горе е по-скоро балансирана според мен. Тествала съм я цялата и финишът ми харесва много като действие, но не бих си я купила сама эаради аромата честно каэано-страшно пенетрантен ми е и ми напомня на червената лятна серия на Керастас преди няколко години.

Протеинови серии, които полэвам и харесвам: терапист, архитект, редкен екстрийм, лореал абсолют рипеър, Себастиян пенетрейт.

Протеинови финиши-категорично бих се спряла на цимент термик от теэи или ако цената не те плаши- двустъпковия на терапист. Той е скъп эа 30 мл...но много добър наистина.
Протеинови финиши има и на редкен Екстрийм, но аэ не ги харесвам особено, эащото консистенцията им е една лепкава и стои тежка нанесена, а косата ми принципно обожава тежки продукти. Тоест не работят эа мен на практика. Просто има нещо в редкенските финиши, което ме спира да ги купувам и дори на тестови продукти от тях не се радвам. Примерно редкен екстрийм эа дълга коса с биотин (той е по-скоро хидратиращ) ми е почти пълен и се мъча да го иэхабя вече година наред с другите эаради консистенцията му. Не бих си го купила.

Последна редакция: пн, 15 ное 2021, 09:23 от snowwhite12

# 664
  • Мнения: 62
Здравейте, извинявам се че използвам аудиторията  но искам да се обърна към "Лори"
Не мога да се свържа с теб - Забранено ти е получаването на лични съобщения!

# 665
  • Мнения: 2 005
Днес за пръв път пробвах четката на Оливия Гардън
Скрит текст:
- https://www.xpertbeauty.bg/kr-gla-chetka-za-kosa-olivia-garden-c … ic-ion-thermal-80 . Хубаво ми изглади косата, но като че ли не ми се струва толкова високо качество като изработка.
За пръв път използвах и този концентрат https://www.xpertbeauty.bg/izglazhdasch-koncentrat-za-izsushavan … concentrate-50-ml Засега ми харесва. В комбинация с четката се получи добро изправяне и изглаждане.
Аз купих https://www.xpertbeauty.bg/kr-gla-chetka-za-kosa-olivia-garden-c … al-speed-xl-ci-55 само заради по дългата глава/барабан и цената и Simple Smile не че имам нужда от четка при налични 2 Марокана. Но този размер се оказа благословия за времето на сушене на косата ми. Не виждам иначе никаква разлика в качеството на Оливия и Мароканойл.
Лили ако ти е възможно да дадеш повече информация след повече ползвания за изглаждащият концентат - да го сравниш с друг и какъв ефект виждаш.

Не е по темата за косата но отнесох и душ гел и крем за ръце на Марокан - гела е толкова гъст, че едвам излиза от отворчето, крема е лекичък ( не е за моите сухи ръце ) Аромата не е толкова натрапчив като при маската с кафявата капачка.

# 666
  • In transit
  • Мнения: 11 938
Casual, не ти ли се заплита и скубе косата с този тип четка? Blush Имам подобна, не е керамична и с йони (ако има значение), но все ми се заплита косата с нея. Може би причината е мен.

# 667
  • Мнения: 79
Дами, да ви попитам,ако някоя от вас е ползвала серията dark oil на Sebastian,какво мисли за нея?
Благодаря ви Flowers Hibiscus

# 668
  • Пловдив
  • Мнения: 5 951
Casual, добре, ще дам отзив за концентрата на Мороканойл след няколко ползвания. Като за първи път ми хареса, защото приглади много добре и почти нямам хвърчащи косми (което при мен винаги е било много трудно да се постигне, защото косата ми е чуплива, твърда и остра). Наистина се изсуших доста по-бързо с нея.

Относно четката на ОГ - на мен не ми заплита косата, но сякаш повече "драска" косъма и се чудя дали няма да го накъсва в някакъв момент.  А може би е така, защото все още е чисто нова. Това са си само мои размисли след като съм я ползвала само веднъж Simple Smile

# 669
  • Мнения: 2 631
Дами, да ви попитам,ако някоя от вас е ползвала серията dark oil на Sebastian,какво мисли за нея?
Благодаря ви Flowers Hibiscus

Иэглаждаща, лека хидратация, дава еластичност и блясък. Тоест не е чиста хидратация эаради превеса на масла в нея. От сорта на еликсир на керастас е, но по-лека. Мирише страхотно според мен, както и олиото естествено. Харесвам дори шампоана от серията, макар да полэвам друг тип шампоани. Като цяло си эаслужава освен парфюмният спрей, эащото продуктите сами по себе си миришат интенэивно и от него няма смисъл в комплект, само самостоятелно. Косата ми е горе-долу до кръста или малко над, гъста и харесва серии с масла в тях, особено эимата. Полэвам с удоволствие и леки продукти. Скалпът ми е чувствителен и мраэи тежки кремести шампоани, също и хидратиращи. Само че шампоанът никога не съм го полэвала на две поредни иэмивания.

# 670
  • Мнения: 2 005
Casual, не ти ли се заплита и скубе косата с този тип четка? Blush Имам подобна, не е керамична и с йони (ако има значение), но все ми се заплита косата с нея. Може би причината е мен.
Мики кръглата четка я използвам само за оформяне на косата със сешоар
Преди това съм разресала косата с продукт без отмиване и с тази четка https://www.notino.bg/olivia-garden/idetangle-chetka-za-kosa/p-599282/, която използвам и ако по време на оформянето се заплете нещо - спирам сешоара и си разплитам

# 671
  • Мнения: 79
Мерси много! Flowers Cherry Blossom
Дами, да ви попитам,ако някоя от вас е ползвала серията dark oil на Sebastian,какво мисли за нея?
Благодаря ви Flowers Hibiscus

Иэглаждаща, лека хидратация, дава еластичност и блясък. Тоест не е чиста хидратация эаради превеса на масла в нея. От сорта на еликсир на керастас е, но по-лека. Мирише страхотно според мен, както и олиото естествено. Харесвам дори шампоана от серията, макар да полэвам друг тип шампоани. Като цяло си эаслужава освен парфюмният спрей, эащото продуктите сами по себе си миришат интенэивно и от него няма смисъл в комплект, само самостоятелно. Косата ми е горе-долу до кръста или малко над, гъста и харесва серии с масла в тях, особено эимата. Полэвам с удоволствие и леки продукти. Скалпът ми е чувствителен и мраэи тежки кремести шампоани, също и хидратиращи. Само че шампоанът никога не съм го полэвала на две поредни иэмивания.

# 672
  • Мнения: 284
Момичета, невероятно, но факт - току-що си получих цялата поръчка от xpertbeauty, включително и прословутия комплект на Kerastase:
Скрит текст:
Направо се смятам за късметлийка след цялата драма покрай тази поръчка. Както казах вече така ми нагорча от тая сага, че ги отписвам за в бъдеще... но пък не мога да си изкривя душата - с кеф ще пробвам серията още тази вечер, отдавна й се точа.

# 673
  • Мнения: 2 631
Честито! Егати късмета където се вика. Иэглежда супер комплектът.

# 674
  • Мнения: 79
Радвам се,че все пак някои успяха да "намажат". Аз не разбирам защо толкова ме мъчат (поръчката е от 6 сутринта),писах пореден гневен мейл, отговориха,че ще се свържат със склада, за да обработят по-бързо. Гадно ми е,на маймуни ни направиха. Пазарувала съм преди от тях и всичко си беше наред,но се съмнявам,че някога пак ще рискувам.
Честито на късметлиите Grinning

Общи условия

Активация на акаунт