КРУИЗИ /Тема 16/

  • 50 764
  • 767
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 393
Благодаря!
Аз не знам как точно да го направим.. вие с какво отидохте до Касис?
Малко кофти става, защото слизаме в Марсилия и хващаме рейс до Генуа, който е 5 часа.. демек деня замина. Взимам колата и се връщам с нея обратно във Франция да гледаме Монако, Монте Карло и т.н.
Друг вариант е да спя в Марсилия и да видя някой град в района и на другия ден да тръгна към Генуа.. и аз не знам.. обърках се нещо.
Като трябва да имам предвид, че на разположение имам 10 нощувки. 6 на кораба, 2 по път и още две за разглеждане

# 196
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Опция ли е да оставите колата в Марсилия преди круиза, за да не губите време след това?

# 197
  • Мнения: 393
Опция ли е да оставите колата в Марсилия преди круиза, за да не губите време след това?
Няма как. Качваме се от Генуа.. и да я оставя в Марсилия, трябва пак с рейс 6 часа да се връщам.То по-добре да бях взела кораба от Марсилия, но пък не ми се искаше да карам до там близо 2000км, а и цената беше определяща.
Неприятното е, че после пак се връщам към Ривиерата.. може да помисля вариант да оставя колата в Ница

# 198
  • Русе
  • Мнения: 686
Опция ли е да оставите колата в Марсилия преди круиза, за да не губите време след това?
Няма как. Качваме се от Генуа.. и да я оставя в Марсилия, трябва пак с рейс 6 часа да се връщам.То по-добре да бях взела кораба от Марсилия, но пък не ми се искаше да карам до там близо 2000км, а и цената беше определяща.
Неприятното е, че после пак се връщам към Ривиерата.. може да помисля вариант да оставя колата в Ница

Бихте ли споделили кой е вашият круиз?

# 199
  • Мнения: 393
Разбира се - 11.06 от Генуа до Марсилия с MSC Seaside.

# 200
  • Мнения: 271
Здравейте, чудя се за един круиз Франция, Италия, Испания и Тунис последната седмица на юли. Основното ми притеснение е дали ще е много горещо, защото искаме да обикаляме градовете, където ще спираме. Особено Африка, макар че имаме само половин ден там...Някой има ли опит?

Последна редакция: чт, 26 май 2022, 10:56 от finеsse

# 201
  • Мнения: 2 641
Как става настаняването при семейства с 3 деца на корабите? Шантал, може ли линк към круиза, който си взела, моля?

# 202
  • Мнения: 1 054
отпадна изискването за зелен сертификат в Италия, а с круизите КОГА?

# 203
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Как става настаняването при семейства с 3 деца на корабите? Шантал, може ли линк към круиза, който си взела, моля?

Може би в connecting cabins или suite. Вижадала съм оферти за семейни ваканции, където втората кабина е безплатна.

Круизът е този: https://www.msccruises.com.au/webapp/wcs/stores/servlet/CruiseDe … &packageType=

Няма нещо, което е ново за нас, но толкова съм "загоряла" вече за круизи и толкова лимитирана откъм време, че това ми пасана идеално. Сега има някаква промоция, та съм се понабутала малко с цената, но здраве да е.

# 204
  • София
  • Мнения: 1 274
...Круизът е този: https://www.msccruises.com.au/webapp/wcs/stores/servlet/CruiseDe … &packageType=
Няма нещо, което е ново за нас, но толкова съм "загоряла" вече за круизи и толкова лимитирана откъм време, че това ми пасана идеално. Сега има някаква промоция, та съм се понабутала малко с цената, но здраве да е.
Ооооо, Shantal, сега погледнах круиза...
Няма да ти хареса кораба - много е стар и малък - няма какво да се прави! Ние бяхме през 2014 и това е най-лошия кораб на който съм била.
Виж дали не можеш да канселираш, или да смениш поне кораба.
Иначе маршрута е хубав, дори и да си бил по него!

# 205
  • Veliko Tarnovo, Bulgaria
  • Мнения: 867
...Круизът е този: https://www.msccruises.com.au/webapp/wcs/stores/servlet/CruiseDe … &packageType=
Няма нещо, което е ново за нас, но толкова съм "загоряла" вече за круизи и толкова лимитирана откъм време, че това ми пасана идеално. Сега има някаква промоция, та съм се понабутала малко с цената, но здраве да е.
Ооооо, Shantal, сега погледнах круиза...
Няма да ти хареса кораба - много е стар и малък - няма какво да се прави! Ние бяхме през 2014 и това е най-лошия кораб на който съм била.
Виж дали не можеш да канселираш, или да смениш поне кораба.
Иначе маршрута е хубав, дори и да си бил по него!
Не съм съгласна, ние бяхме през 2017,кораба е реновиран, много хубаво си изкарахме даже, въпреки че сме били на големи кораби. Маршрута е хубав, весело изкарване.

# 206
  • София
  • Мнения: 1 274
Не съм съгласна, ние бяхме през 2017,кораба е реновиран, много хубаво си изкарахме даже, въпреки че сме били на големи кораби. Маршрута е хубав, весело изкарване.
С какво точно не сте съгласна? Аз изказвам лично мнение и впечатление - Вашето очевидно е различно.
Човек може добре да си изкара и на кофти кораб. Любопитно ми е с какво сравнявате Симфония - на кои кораби сте пътували, ако може да споделите?
Има много голям избор на кораби и маршрути, за да даде пари за Синфония. Доколкото съм общувала с Шантал предполагам, че няма да и хареса. Реновирането не променя много основните параметри, а "освежава" кораба.
Не е лошо, като дискутираме да дадем повече подробности за личните си впечатления.

# 207
  • Veliko Tarnovo, Bulgaria
  • Мнения: 867
Моя опит не е много голям, имам 3 криза само, всички на MSC. Била съм на Divina, Simfonia и последно на чисто новия тогава Seaview. Моето мнение е, че няма съществена разлика между тях, когато сравняваме каюти, храна, забавления. Басейните са разликата, но пък и хората на големите кораби са доста и по-трудно се намират шезлонги, място на басейна.
Но ние отиваме да разглеждаме повече, за нас кораба не е толкова важен.
Сега след пандемия, на който и кораб да се кача, сигурно усещането ще е като на първи круиз.
Иначе Симфония през 2015 е разрязан на две части, добавена е нова секция, нови 193 каюти....
Shantal, весело изкарване!
Ние планираме догодина Seashore за май, имам време до края на този месец, имаме ваучер за отменен круиз, много ми се иска да отпаднат вече и ограниченията за корабите. Ако отпаднат съм харесала круиз от Атина за юли.
Слънчево лято!

# 208
  • Мнения: 2 641
Шантал, благодаря ти А ти от къде купи круиза? Първи круиз ни е и децата много искат, а аз тепърва започвам да чета и да проучвам къде да следя за изгодни оферти какво да гледам и сравнявам.
Предполагам трябва да пиша за свързана каюта, но на кого???

Руди, Кой круиз си харесала през юли от Атина? Аз си мислех, че от Истанбул би било най-лесно понеже ще отидем с кола. Но само един видях това лято. Попадали ли сте на други?

# 209
  • Veliko Tarnovo, Bulgaria
  • Мнения: 867
С кораб Лирика, но се погледнах цената е висока вече, миналата седмица беше с 1000 лв по-малко.

Общи условия

Активация на акаунт