КРУИЗИ /Тема 16/

  • 50 767
  • 767
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 1 054
не можете да купите круиз директно от сайта им, разпознава ай пи адреса, че е от бг  и не дава даже и цени

# 511
  • Мнения: 287
Здравейте,
Искаме края на Март, началото на Април да направим круиз 3-5 нощувки  макс, Европа.
Ако някой срещне оферта може ли да сподели, аз също ще следя сега на Черен Петък..

# 512
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Нали има съфорумци,които са резервирали през seascanner? Има ли някакви особености,  проблеми? До сега съм купувала освен от българските, само от Вива вояж от чуждите. Но, сийскенър има една идея  по-добра цена, за това питам .
Благодаря !

# 513
  • Мнения: 737
Нали има съфорумци,които са резервирали през seascanner? Има ли някакви особености,  проблеми? До сега съм купувала освен от българските, само от Вива вояж от чуждите. Но, сийскенър има една идея  по-добра цена, за това питам .
Благодаря !
Аз бях резервирала за Аида. Няма никакви особености. Всичко беше ОК.

# 514
  • Русе
  • Мнения: 686
Някой ако е пътувал Средиземно море края на март - как е времето и вълнението на морето?
Нямаме възможност за април или май месец , когато мисля1 че е по ок.

# 515
  • Мнения: 511
Някой ако е пътувал Средиземно море края на март - как е времето и вълнението на морето?
Нямаме възможност за април или май месец , когато мисля1 че е по ок.

Ние сме пътували в края на март началото на април, 2019. Точно на 31 март, рождения ден на сина ми, бяхме в Малта. Времето беше чудесно, морето съвсем спокойно. Като цяло се получи много приятен круиз. Но водата в басейна на кораба беше студена и не ставаше за къпане.

# 516
  • Мнения: 8 759
Днес приключи първия ни Коста круиз.
Много ми хареса и със сигурност ще имаме и следващи.

Чудесен и незабравим рожден ден имах,  времето беше супер - тръгнахме от Атина, Бари, Триест, Котор и завършихме пак в Атина.

Кабината ни беше с балкон и наистина я препоръчвам.
Аз категорично не мога да съм в каюта без прозорци(вътрешна), та съм много доволна от избора ни.
Скрит текст:

Храната беше уникална и изключитело пищна.
Посетихме и гурме ресторант два пъти, задължитлно  препоръчвам, сет менюто беше за 50€ на човек + винена дегустация 35€, заслужават си определено.
Скрит текст:
В следващите дни ще споделя и повече отзиви за целия круиз. Имаше и негативи, но то е неизбежно.

Не сме взимали пакети за интернет и напитки, за мен са безсмислени.
Бяхме се отдали изцяло на почивка, включително и без нет.
Достатъчно ни беше като бяхме в определените градове И ползвахме роуминг на тел.
Напитките също не консумираме много, та изобщо и не взехме такъв пакет.
Само за вода - 13 бр х 1,25л за 39€.




Цената за двама в каюта с балкон - 7 дена излезе около ~ 1800€ за самия круиз и отделно на борд сме изхарчили според финалната сметка още 1300 €. (Вкл. И екскурзии )

Последна редакция: ср, 23 ное 2022, 12:41 от alethea

# 517
  • Мнения: 642
От мен един малко глупав въпрос, но когато се вземе пакет напитки, плаща ли се сервиз при всяка поръчка, както е когато си взимаш напитка без пакет? За MSC ми е конкретното питане, но предполагам е еднакво при повечето компании.

# 518
  • Мнения: 312
От мен един малко глупав въпрос, но когато се вземе пакет напитки, плаща ли се сервиз при всяка поръчка, както е когато си взимаш напитка без пакет? За MSC ми е конкретното питане, но предполагам е еднакво при повечето компании.
[/quote

На Costa при платен пакет напитки нищо не се плаща, ползваш пакета във всички заведения на кораба

# 519
  • Мнения: 642

На Costa при платен пакет напитки нищо не се плаща, ползваш пакета във всички заведения на кораба

Благодаря, предполагам е същото и при MSC, иначе няма да има много смисъл от този пакет, ако пак се плаща.

# 520
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Не знам дали на самия пакет не се начислява сървис чардж, не съм обръщала внимание.

p.s. Прочетох, включени са в цената на пакета.

# 521
  • Мнения: 642
Не знам дали на самия пакет не се начислява сървис чардж, не съм обръщала внимание.

p.s. Прочетох, включени са в цената на пакета.

Много благодаря! 🙂

# 522
  • Мнения: 119

На Costa при платен пакет напитки нищо не се плаща, ползваш пакета във всички заведения на кораба

Благодаря, предполагам е същото и при MSC, иначе няма да има много смисъл от този пакет, ако пак се плаща.
MSC при предплатен пакет не се плаща сервиз за напитките.

# 523
  • Мнения: 1 054
но за МСЦ искам да имате в предвид, че ако сега си добавите пакета напитки към към резервацията цената ще е без сервиз, но ако го закупите непосредствено преди качването на борда или в самия ден на кораба ще има. Това са спомените ми от МСЦ от преди когато пътувах с тях. При Коста не е така, основния пакет напитки my drinks е 220 евро на човек за 7 дневен круиз, ако обаче го купите предварително в пакет е малко по евтин. Много сме писали тук за пакетите напитки, но за мен определено ако сте пиячи тоест обичате на вечеря да си кажете наздраве с чаша вино, после в някой бар да ударите едно уиски и през деня някой друг коктейл, кафета и сокчета-това е за вас.   

# 524
  • Мнения: 1 240
Следя темата уж, но да ви попитам изискват ли се сертификати за ковид ваксинация?

Общи условия

Активация на акаунт