Да ви попитам за пюретата?

  • 1 358
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 186
И Ивон яде по 200-220гр. на обед ама ти направо ме хвърли в тъч Shocked #Crazy-де да ядеше и моята пикла по толкова....
Според мен това е адски много за 5 месечно бебче и сега щом си го свикнала да яде по толкова направо незнам колко ще яде на нашата възраст #Crazy....както ти си решиш  bouquet

# 16
  • Мнения: 391
Аз бих му дала пюре и половина ,но ако е много гладно детенцето - бих му давала ,докато се засити.Бебетата са различни .Твоето може би сега ,в този период,има нужда от повече храна. Освен това дали наддава твърде много и дали  количеството храна е правилно определено -ще реши педиатъра ти ,който следи теглото на детето .

# 17
  • Мнения: 271
Пробвай с тези на Ганчев - те са по 190 гр., за сега му давай по 1 и половина, но не е зле да започнете постепенно да намаляте дажбата до едно бурканче. Все пак пюрето е доста хранително. То е в интерес на детето.

# 18
  • Мнения: 3 500
Аз в момента давам само на обяд 60 гр. пюре, + 120 гр АМ, които не изяжда.Ама когато сме само на АМ, т.е. на останалите хранения яде по 210 гр. АМ.Храни се 4 пъти на ден и прави нощна пауза от 13-14 часа.Разширява ли й се стомахчето с тия 210 гр.АМ, отскоро ги увеличихме, че не й стигат 180  Thinking.Абе много се обърках вече тотално.Тя може да е заместила хранене и затова толкова.200 - да, ама 300 - и на мен много ми се виждат Shocked

# 19
  • Мнения: 6 164
Тристаааа #Crazy

Ами няма такива пюрета, как ще има!  ooooh!

# 20
  • Мнения: 271
Леле, Селия ама това си е много мляко. Ще и се разшири стомахчет. На нейната възраст Гого ядеше по 120-140 мл. Отскоро сме на 150-170 мл. По добре настоявай да я храниш по 5 пъти на по-малки порции.

# 21
  • Мнения: 140
Колко тежите на 5 месеца? WinkИнтересно ми е,наистина,питам с много топли чувства...

# 22
  • Мнения: 832
Тристаааа #Crazy

Ами няма такива пюрета, как ще има!  ooooh!

Абе май има на Нестле едни по - големи бурканчета - зеленчукови, ама те май са 250 гр. и това май е най - големия грамаж, който съм виждала.
Иначе по въпроса - наистина е много това количество, ние на тай възраст тепърва започвахме със захранването и 125 гр. си му стигаха.

# 23
  • Мнения: 7 803
Тристаааа #Crazy

Ами няма такива пюрета, как ще има!  ooooh!

Абе май има на Нестле едни по - големи бурканчета - зеленчукови, ама те май са 250 гр. и това май е най - големия грамаж, който съм виждала.
да 250 гр са най-големите и те са за над година   Rolling Eyes това е много храна за едно бебе, бих я намалила на 190 грама

# 24
  • Мнения: 1 284
много е но щом си яде детето давай две от малките, ние ядем едно от 190 и му е достатъчно е понякога чака още но му давам водичка и е готов Peace

# 25
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
На 5 месечно бебе 300гр. пюре  Rolling Eyes
Намали грамажа  Wink защото 300гр. не са много, прекалено много са. На тази възраст 150-170 са о.к

# 26
  • Мнения: 3 500
Леле, Селия ама това си е много мляко. Ще и се разшири стомахчет. На нейната възраст Гого ядеше по 120-140 мл. Отскоро сме на 150-170 мл. По добре настоявай да я храниш по 5 пъти на по-малки порции.
Ами на кутията пише такова количество за бебе на 5 месеца и че това е нормално количество. Освен това тя си ги изяжда сама, аз не я карам насила.Ако махна шишето или дам по малко тя започва много да плаче.Детето си знае.Тя невинаги изяжда всичко, понякога й остават 30-40-50 мл., ама много пъти изяжда всичко.Зависи.Освен това тя яде 4 пъти през 4 часа.А нощем прави 12-13  часа пауза.Освен това детето е клечка, не е дори леко пълничка.На мен ми се вижда нормално.Ама все пак попитах, че така нападнахте момичето..... Simple SmileЕ, как да настоявам по-често на по-малки, нали всички твърдите, че детето си определя само.Малката например от съвсем скоро я захраних с пюре, тя си папка перфектно, все едно винаги си е яла пюре с лъжица, понася й много добре и е доволна.С тая разлика, че яде по 30-40 гр. пюре, а не по 300 гр. То момичето повече не се обади, вие кво я направихте ....... Laughing Party Cry

# 27
  • София
  • Мнения: 5 605
Не е ли много 25-300 гр? Мойта яде по едно малко бурканче на хип и то не винаги успява да го изяде цялото! Чакайте че се замислих да не би ние да ядем много малко??? мамчета я кажете по клко грама папкат вашите 5-6 месечни бебета?

# 28
  • Мнения: 434
И аз си мислех че това е много ама детето плаче все едно е държано на въже! Днес за първи път дадох пюре на Ганчев от 190 гр. и след това беше доволен, е огладня след 3ч. и половина ама няма как очевидно ще даваме по-малки порции на по-кратко време! имам въпрос за който ще пусна отделна тема но за кашите - различните каши пак ли се въвеждат постепенно или като се въведе веднъж важи за всички каши!
За наддаването Marges на 5 месеца сина ми тежи 8,300, а се роди 3,950!

Общи условия

Активация на акаунт