Всякакви въпроси относно пералнята - тема 12

  • 27 981
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 41 507
С всичко съм съгласна с изключение на низвергването на течния препарат. От десетилетия пера с течен Ариел и нямам никакви проблеми. Но пера само на 60 и 40 градуса - 2/3 на 60 и 1/3 на 40. И не ползвам омекотител и не пера за един час. А това колко ароматно било прането и с каква сила миризма говори само за едно - лошо плакнене.

# 706
  • Мнения: 11 775
Черна станция, сигурно е така, както казваш, но тя докато не си изчисти пералнята, не бива да ползва, за да постигне добър резултат. А ако започне да ползва, то поне да пере на по-дълги програми и по-високи градуси.

# 707
  • Мнения: 175
Трябва да прочета как може да се изполва и със сухи прахове.
Това, което мога да направя за сега - ще пера на високи градуси, за да не застоява препарат. Когато не работи винаги е отворена.
Качих снимка и на персила за инфо

Последна редакция: ср, 16 фев 2022, 19:24 от crazywork

# 708
  • Мнения: 11 775
Кой модел е пералнята?

# 709
  • Мнения: 2 325
Каква марка е пералнята? И този омекотител на 50 мл/пране не е ли много?

# 710
  • Мнения: 175
Сега пък не били изплакнати дрехите 😇
Една изпрана дреха колкото и да я изплаквате мирише на хубаво и чисто.

Последна редакция: ср, 16 фев 2022, 19:23 от crazywork

# 711
  • Мнения: 41 507

Сега пък не били изплакнати дрехите 😇
Една изпрана дреха колкото и да я изплаквате мирише на хубаво и чисто.

Именно, мирише НА ЧИСТО, а не излъчва облаци от аромат, както по рекламите.

# 712
  • Мнения: 1 085
Здравейте Simple Smile Предстои ми закупуване на пералня. Тъй като съм ограничена в бюджета-макс 600-650 лв.Бихте ли ми препоръчали пералня.Държа да е при възможност-с инверторен мотор,аквастоп функция и по икономична ,като разход на вода Simple Smile .Знам,че 'мн неща искам 🙃. Какво ви е мнението за пералня Беко?Май към тях се насочих? Моята индезит на вече 15г поне издава багажа Sad. Пък няма смисъл от ремонти.Благодаря предварително за съвети и насоки.

# 713
  • Мнения: 175
Освен вдигане на градусите, добре ли е да се почиства с калгон?

# 714
  • Мнения: 11 775
Освен вдигане на градусите, добре ли е да се почиства с калгон?
Не.
Има си специслизирани препарати за тази работа. Първо пробвай с най-простото, което ти казах в предния пост.

# 715
  • СИ
  • Мнения: 4 403
Освен вдигане на градусите, добре ли е да се почиства с калгон?

По мое лично мнение, Калгон е едно голямо набутване. Лежи на едната реклама. На практика няма почти никакъв смисъл.

# 716
  • Мнения: 175
Благодаря, ще я почистя задължително!

# 717
  • Мнения: 41 507
Освен вдигане на градусите, добре ли е да се почиства с калгон?

По мое лично мнение, Калгон е едно голямо набутване. Лежи на едната реклама. На практика няма почти никакъв смисъл.

Особено за София.

# 718
  • Мнения: 11 775
Благодаря, ще я почистя задължително!
Почистващи препарати:
https://www.emag.bg/search/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D1%80% … PV6oaAnCzEALw_wcB
Това е "тежката артилерия", използва се веднъж годишно. вътре има две дози за две почиствания:
https://www.emag.bg/pochistvasht-preparat-hg-248-za-peralni-i-sy … earch-Action=view

Има и други препарати на пазара, като тези, които са на прах, са по-добри.

# 719
  • Мнения: 2 967
Писах писах и се изтри.. та по-кратко.
Благодаря за съветите!
Пералнята сама си взима прах и омекотител. Аз само допълвам резервоарите, които са само за течни препарати.
Трябва да прочета как може да се изполва и със сухи прахове.
Това, което мога да направя за сега - ще пера на високи градуси, за да не застоява течен прах. Когато не работи винаги е отворена.
Качих снимка и на персила за инфо

Няма течен прах , невъзможно е да има . Научете се , казва се гел . Турския гел не става . Изобщо геловете не са много добри . Вземи си прах , ама не турски . Ариел официален внос за цветно , ако искаш ароматен, също и Омо за бяло .

Общи условия

Активация на акаунт