Избор на телевизор

  • 37 891
  • 233
  •   1
Отговори
  • Мнения: 496
Здравейте! Вкъщи сме решили да сменим телевизора, който ползваме от 10 г., но сякаш цветовете вече не ни допадат.
Бюджет 1000 лв. - 1200 лв. /ориентировъчно/
Размер - над 43 инча, но не повече от 50.
Ако можете да ми помогнете с предложения, ще съм много благодарна.

# 1
  • Мнения: 190
https://www.technopolis.bg/bg/Televizori/Televizor-SAMSUNG-UE-55 … ra-HD-LED/p/19141
Ние сме с този от 1 месец и сме много доволни

# 2
  • Мнения: 560
Колкото хора има, толкова различни телевизори ще харесат. Някои са фенове на прекалено неестествено наситените цветове на Самсунг, други робуват на марки и се придържат към тях. Моят съвет е по възможност да разгледате из големите магазини и да решите какво на Вас се харесва. За мен например е много важно телевизорът да е с висок клас матрица, та ако ще на него отпред да пише "Занзибар". Гледам, че последният писък на модата OLED матриците не Ви е в бюджета. Аз бих се ориентирала към матриците с NANO CELL технология(това е технология на LG). След OLED, според мен и по спецификации, те предлагат най-реалистични цветове и най-широк ъгъл на виждане(за мен тази характеристика е изключително важна). NANO CELL като всяка IPS матрица имат един недостатък, а именно проблеми с черното(ако обичате да гледате телевизия в тъмна стая, черното при IPS матриците не е толкова наситено като при VA матриците и може леко да светлее в ъглите). Ако нямате навици да гледате телевизия на тъмно, този недостатък можете да го пренебрегнете. Ако аз трябваше да си избирам телевизор във Вашия бюджет, бих избрала този https://www.technopolis.bg/bg/Televizori/Televizor-LG-50NANO793N … ra-HD-LED/p/10244
И не на последно място, като разглеждате телевизори в големите магазини, имайте пред вид, че там се въртят клипове с изключително високо качество, което няма да видите като качество на сигнал в къщи. Някои по-взискателни хора си носят флашки със записани клипове и филми със средно качество и почти винаги в магазините разрешават да се пробват, за да сте предварително на ясно какво качество ще гледате в къщи и да не се разочаровате. Малко дълго ми стана писанието, но се надявам да съм била полезна.

# 3
  • Мнения: 6 924
Бюджет 1000 лв. - 1200 лв. /ориентировъчно/
Размер - над 43 инча, но не повече от 50.
Това е само 799 лв. Няма да съжалявате. Лично аз се оборудвах с 65" модел на който Нетфликс върви на 4к Dolby vision без проблем.
П.с. Ако мястото не е чак толкова проблем вземете 55".

# 4
  • Мнения: 496
Много благодаря на всички за предложенията. Hug

Ние все още сме в процес на търсене хах. Записах си всички модели и ще ги видим на живо днес/утре.

Има ли някакво голямо значение относно операционната система - с андроид или WEBOS. Може въпросът ми да е глупав, но честно - не съм запозната. Grinning

# 5
  • Мнения: 6 924
На андроид може да качвате почти всичко от Google play

# 6
  • IC 1101,Abell 2029
  • Мнения: 1 037
Колкото хора има, толкова различни телевизори ще харесат. Някои са фенове на прекалено неестествено наситените цветове на Самсунг, други робуват на марки и се придържат към тях. Моят съвет е по възможност да разгледате из големите магазини и да решите какво на Вас се харесва. За мен например е много важно телевизорът да е с висок клас матрица, та ако ще на него отпред да пише "Занзибар". Гледам, че последният писък на модата OLED матриците не Ви е в бюджета. Аз бих се ориентирала към матриците с NANO CELL технология(това е технология на LG). След OLED, според мен и по спецификации, те предлагат най-реалистични цветове и най-широк ъгъл на виждане(за мен тази характеристика е изключително важна). NANO CELL като всяка IPS матрица имат един недостатък, а именно проблеми с черното(ако обичате да гледате телевизия в тъмна стая, черното при IPS матриците не е толкова наситено като при VA матриците и може леко да светлее в ъглите). Ако нямате навици да гледате телевизия на тъмно, този недостатък можете да го пренебрегнете. Ако аз трябваше да си избирам телевизор във Вашия бюджет, бих избрала този https://www.technopolis.bg/bg/Televizori/Televizor-LG-50NANO793N … ra-HD-LED/p/10244
И не на последно място, като разглеждате телевизори в големите магазини, имайте пред вид, че там се въртят клипове с изключително високо качество, което няма да видите като качество на сигнал в къщи. Някои по-взискателни хора си носят флашки със записани клипове и филми със средно качество и почти винаги в магазините разрешават да се пробват, за да сте предварително на ясно какво качество ще гледате в къщи и да не се разочаровате. Малко дълго ми стана писанието, но се надявам да съм била полезна.
Моят Самсунг вече 10,5 години си го гледам и досега си се любувам на "прекалено" естествено наситени цветове и между другото държа да гледам наистина добро "черно",въпреки че никога не гледам на тъмно.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 260
ЧНГ!  Може ли да използвам темата на авторката да попитам, търся да закупя телевизор 24 инча за кухня, старият е от много години и вече е за смяна, но се колебая каква марка да избера. Между JVC, LG, Sharp, Telefunken и евентуално Филипс на кое да се спра....

# 8
  • Мнения: 496
Ние си взехме телевизора, който Safiren препоръча. Наистина ако попитате 5 човека и петимата ще имат различни мнения за изброените марки. 10 г. ползвахме LG и сега пак заложихме на марката. 😊 Снимки от вкъщи:


# 9
  • Мнения: 560
ЧНГ!  Може ли да използвам темата на авторката да попитам, търся да закупя телевизор 24 инча за кухня, старият е от много години и вече е за смяна, но се колебая каква марка да избера. Между JVC, LG, Sharp, Telefunken и евентуално Филипс на кое да се спра....
За 24 инчов телевизор е все едно кой ще изберете. Там резолюциите са малки и няма кой знае какъв избор от матрици. Изберете го в зависимост от това какви входове/изходи има, така че функционалността му да отговаря на вашите нужди. По отношение на марките - тях хич не ги гледайте какво пише на пластмасата. Много е вероятно във всичките тези изброени марки да има една и съща LCD матрица, произведена от друга фирма, която на повечето потребители нищо не им говори като AUO например. От друга страна тези сакрални букви зад известните марки също крият малки тайни - например Филипс от доста време не произвеждат телевизори и други нещица. Една китайска фирма TPV им плаща, за да използва името Филипс в техните продукти. За малък телевизор изборът е почти като за големия - гледате кой ви харесва на вас и дали има важна за вас функционалност.

# 10
  • София
  • Мнения: 11 457
Здравейте,
За да не отварям нова тема, и ако авторът на тази не се разсърди, тъй като не знам доколко е по правилата на този раздел, ще питам направо:
Търси се препоръка за телевизор от 32 инча
Бюджет максимум 500 лв
Изисквания - смарт, други?
До момента не сме имали такъв "плосък" ТВ - не гледаме ТВ, и затова нашият е с кинескоп. Смениха от кабелната нещо кабелите и сега е само HDMI кабел, които не влиза в скарт буксата, а трансформаторът струвал 150 лв ми казаха в Техномаркет, както и ме посъветваха по - добре си вземи от нашите нови плоски ТВ по 200 лв.. Сигурно са прави.

Та, на въпроса: Виждам марка NEO - 300 лв., 32 инча, смарт.
Вождам и Филипс или TCL - 450 лв., 32 инча, смарт.

Има ли някаква разлика? Ползвал съм и преди телевизор НЕО смея да твърдя, че не е най-най-най-лошата марка. Телевизорът го взимаме най-вече да се гледа ТВ, особено децата, които покрай тия карантинни времена (сетихме се, а) искат понякога да гледат нещо, а не им даваме таблети и компютри, че и без друго обучението е онлайн.

Всякакви препоръки, бюджети, редукции, корекции, изисквания, ще са ни от полза. Не планирам многохилядна покупка за ТВ, тъй като най-малкото ни дете е доста палаво.... Но какво ще е от значение - да е смарт или не, да е HD, Full HD, 4K (май за бюджета няма такъв) или HD ready - забележима ли ще е разликата при 32 инча (и 39 инча бих взел, но май за бюджета няма тоя размер), дисплеите от значение ли са, въобще каквото се сетите да ми подскажете и имате желание...

Предварително благодаря! Ако е необходимо ще отделя въпросът в отделна тема!

Последна редакция: нд, 03 яну 2021, 12:45 от Ronald

# 11
  • Мнения: 6 924
Има 43" LG за под 500лв. Има Neo за под 350 пак 43". В този ценови диапазон каквото и да вземете все едно и също е - слаба матрица, бавно опресняване.

# 12
  • София
  • Мнения: 11 457
Мистър Смит, мерси за насоките. Какво означава слаба матрица и бавно опресняване и кои показатели да гледам, ако следва да са важни?

# 13
  • Мнения: 6 924
Бавно опресняване, време за което даден пиксел сменя  цвета  си, виждат се сенки от миналото. Слаба означава 8 битова най-общо.

# 14
  • IC 1101,Abell 2029
  • Мнения: 1 037
Вие досега сте гледали кинескопен телевизор и малко ме съмнява да има кой знае какво значение за вас слаба матрица и бавно опресняване,но може и да съм в грешка.Когато купувам телевизор аз залагам на две марки-Samsung или LG.Освен други неща,които някои по запознати от мен ще могат да препоръчат,когато купувате гледайте в магазина черният цвят на картината да ви харесва.Той не трябва да сивее,мътнее или прочее други оттенъци.Той трябва да е хубаво наситено черно.Колкото повече ви харесва толкова по-добре.И избягвайте да купувате мострени телевизори,т.е. такива които работят по рафтовете,че не се знае колко време са работили там,въпреки че моят беше такъв,явно съм извадил късмет.А ако искате да го пазите от детето,има вариант и да се окачи на стената по-височко.

Общи условия

Активация на акаунт