Есента почти отмина, ОКТОМВРИйчетата чакат баба зима!

  • 10 890
  • 281
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 2 433
ер-ка страхотен е Краско!!!И дрешките му утиват и е много фотогеничен!Хайде ...да ви варви по вода!!!! Hug
Галка, моите съболезнования за ба ти... да почива в мир душата и!На сестра ти бързо и безпроблемно възстановяване след операцията! Praynig Всичко лошо зад гърба ти да остане!
Меги - браво за гърнето. Ние веднъж сме сядали за 10мин  и то с кака Петя! А като си помисля че Мимка на годинка пишаше на гърне ooooh! ама не ми се говори в момента каква майка съм...До преди малко печатах химикалки ... само се качих да нахраня Янаки, да го омия и да го сложа да спи!Да са ми живи и здрави децата че така много ми помагат. Големи подаръци ще има за коледа. EmbarassedА аз се надявам Яни да не ме забрави тези 40  дни до коледа! ooooh!
Мишленце - не е толкова важно колко е грозно и голо в домът ви. Важното да е безопасно. Аз се родих с решетката на ТСМ - няма достъп до кухненската част , нито до горещите печки и съдовете... Е, секцията сме я поопразнили тук-там ама ще го преживеем.  Mr. Green
Надинка - хубава диетка - ама аз както съм трагнала да забравям закуската и вечерята...а обада да е някой малък и сух хот-дог - май определено няма да имам нужда от нея. но си я разпечатах за мама , че тя все диети дири и все мераци за отслабване таи Mr. Green А рецептата за питата я напиши на всеослушание  - че всички да я пробваме! Mr. Green
Дринка , айде , чакаме да приключиш с почистването и ще идваме на наво къща!!!!! Mr. GreenТо...аз...само се каня...ама току виж.... Mr. Greenкъм дошла на кафенце някой ден!!!!
Миринда - с къпането отдавна сме през ден-два. Мием се на чешмата иш дупе, и гръбче че и коса - ама то не е къпане. По бързата процедура е! Иначе за сушенето - със сушуар - много му е кеф. Ипрез цялото време решем с гребен...направо примижва от удоволствие Hug
За зъбите - ние сме си само с 8 от доста време. Сега 2 кътника  избиват...ама още не са пробили, само ни мъчат и тормозят.
лека вечер от нас и ако съм прпуснала някой - да ме извини...нали все бързам и времето не стига....

# 256
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Момичета, може би не сте видяли темата, но моля ви да се присъедините към тази наша инициатива, за да няма повече  такива съобщения,

Дете с крайна степен на недохранване почина



ПЕТИЦИЯ!


Прочетете, подпишете и на приятелите си пратете!Колкото повече хора научат, толкова повече от тях ще се присъединят!

# 257
  • Мнения: 832
Какво става с този свят бе. Защо трябва толкова много деца да си отиват и да страдат. Просто думи нямам.

Ние в събота сигурно ще подстригваме Вики. Хем трябва да се подстриже, защото отпред косата вече му бърка в очите, хем ми е жал за хубавите му къдрици. Ама постоянно ме питат дали е момиченце и мъжа ми много се дразни и вика "Аа ще го подстригваме".

Ер-ка, много е сладък Краско, какъв манекен само. Така да продължава.

Лек ден на всички.

# 258
  • Мнения: 703
Здравейте!
Нямам много време напоследък за форума,уча за изпити,пък и времето ни влече все навън,но ви прочитам редовно набързо!А сега и ще драсна някой и друг ред!
С голямо закъснение поздравявам всички ,които напоследък имаха поводи за празнуване-рожденнички,именници,честващи годишнини и всички,които търкулнаха питката за прохождане на своите дечица!  Да сте здрави и щастливи!!!
Да се присъединим към благодарностите към Дринка-филмчетата са страхотни,аз бях намерила едно-две из нета,но ти благодаря сърдечно,че ни услужи със своята колекция!Тони е хипнотизиран от всяко едно,а така и аз имам време да свърша нещо!
Благодаря и на Облачето за страхотната песничка!У нас танците отдавна са на почит и мода,музикалните канали са любими,но тази песен подлудява моя син!Явно в нея има нещо бебеманско!
Обсъждате гърнето-с риск да ме нападнете-аз съм против приучването на дете под година и половина на такова!Няма да се впускам в подробности за всичко,което съм чела и чула по въпроса,само ще кажа,че ще купя гърне,след като Антоан навърши 18 месеца и няма да рискувам преди това да го запознавам и с тази човешка дейност!Всеки обаче си има мнение и знае какво е най-добре за неговото си дете!
Относно млякото вечер-зададох подобен въпрос на някои от майките на срещата ни.Аз също се колебаех по въпроса и исках да видя вие до къде сте стигнали?В крайна сметка реших,че няма нищо по-хубаво от топло мляко вечер и не съм го махнала или заменила с друго!Засега това е вечерята,заедно с някоя и друга бисквита,с изключение на някои случаи,когато Тони яде каша,тъй като през деня е ял мляко под някаква форма-йогурт,млечен крем,кисело мляко и т.н.т..Не мога да включа друга вечеря,тъй като не е много от ящните и ако вечеря друго,отказва млякото.Полека-лека ,обаче и това ще стане,но мляко със сигурност ще включвам вечер в менюто му до две години,а после също-в закуската или пък просто чаша мляко по което и да е време през деня!Калцият е изключително необходим за растежа и развитието.До 2год.възраст всяко дете трябва да поема по около 400мл мляко дневно!След това млякото задължително трябва също да присъства в детското меню!
За клубовете-дадохте идея,но не виждам конкретни предложения!Да знаете,че идваме!За предколедното  парти на 9.12-също!"Двете феи" определено не са ми фаворит,предпочитам "Патетата",но и там става!
Бяхме на консултация и шаркова ваксина тия дни.Отчет-11 кила и 83 см.Ваксината се понесе добре от Тони,слава богу!
Прощъпулник още не се задава при нас,Тонката си пада малко бъзлив и се пуска рядко за по две-три крачки и това е!Чакам с нетърпение да проходи,тъй като има голямо желание,постоянно иска да ходи,влачи ме из апартамента по стаите,вън отказва да е в количката,а и предпочита да ходи по тревата,та никак не е лесно!Но то няма нищо лесно на този свят!Пък и му се вижда вече края!
За къпането-за мен е много важно да създам у Тони навик за баня всяка вечер,затова се старая да не пропускаме!Е,има и такива дни!
Галка,съжалявам,че са се събрали напоследък при теб разни отрицателни емоции-дано всичко вече е наред,желая много здраве на сестричката ти!А Вики е страхотна!!!
Изобщо-пак се нагледах на страхотни сладуранчовци от снимките на всички ви!Супер са дечицата!Варненски мами,да не пропусна,и вие сте станали още по-хубави!Вашта банда ми е слабост!Мечтая си за една хубава среща във Варна,лятото,с много слънце,мирис на море и лъчезарни усмивки!
Голяма веселба настава тука-Ивчо на Мандаринка цяла програма изнася,Краско  манекенствува,абе,страшна работа!Браво на дечицата!
Пипи,подкрепям с две ръце инициативите по въпроса!Възмутена съм от натрупалите се събития напоследък!Боли ме ужасно,че има дечица с такава съдба!Питам се,къде са сърцата на такива родители?Как изобщо,обществото ни си позволява да изпаднем до там в безразличието си?Дано се чуят гласовете ни!Дано променим хваналите мухъл закони и наредби,дано спасим от дарилите ги с такъв "живот" близки,дано предотвратим лошия край за повече деца!
В този дух-искам да ви кажа-нека дадем на своите деца едно страхотно,щастливо детство,безгрижно и усмихнато!Нека се постараем да не им липсва нищо,или поне да не усетят липсата в тези трудни времена!Нека ги дарим с безмерната си обич и всеки ден,всеки миг им какзаме и показваме колко много ги обичаме!
Съжалявам за това лирично отклонение от моя страна,но си мисля,че няма нищо по-хубаво на този свят от усмихнатите ,щастливо икрящи детски очи,нищо по-ценно от живота на децата ни!!!
Желая ви един красив,слънчев ден,с много усмивки и приятни емоции!!!

Последна редакция: чт, 16 ное 2006, 11:09 от __ZLATO__

# 259
  • Мнения: 212
Привет момичета!

С ръка на сърцето ви казвам, че и онзи ден, като гледах репортажа за момченцето и сестричката му, и вчера, по време на новините съм ревала като малко дете. Просто умът ми не го побира как може да има такива хора на тоя свят, такива "майки"... Думи нямам.

Гале, моите съболезнования за баба ти. А на сестра ти - бързо и леко възстановяване  Praynig

Моята баба също е в  болница - в понеделник са й направили операция за отстраняване на десния палец на крака. Тя е с диабет от много години и нокътят й загнива, което води до инфекция и докторите препоръчаха изрязване на пръста сега, за да не се разпространява инфекцията нагоре по крака. За сега се чувства добре, заради диабета ще седи повече в болницата, защото оросяването на крайниците й е намалено, което пък пречи за заздравяване на раната. Вчера се чух с нея, звучеше ведро (като се има в предвид, че тя е малко такава... все едно светът свършва с тая операция), обеща да не рита футбол в близката една година и ако се наложи да играе да рита топката с другия крак  Mr. Green Е, поне успях да я развеселя...

Злато, както винаги - добре казано. Аз постоянно повтарям на Невена, че я обичам и тя ме гледа с едни еееееей такива очи, аха-аха да ми отговори. В повечето случай получавам едно "ба-ба" и толкоз. Нали ни е все още беден речника...

Надинка, от днес прилагам диетата, досега успешно  Mr. Green Ще си говорим след няколко дни, когато освирепея от глад... И чакам рецептата за питката, щото ако не я дадеш, ще трябва да си поръчвам готова  Embarassed

Ер-ка, Краско е страхотен. Пу-пу, да му върви все така!  Peace

С гърнето вече посвикнахме. Успявам да й задържа дупето на него около 5 минути. С анимация пред очите и чувал с играчки до ръцете  Mr. Green Имаме няколко малки, даже и един голяяям успех  Wink

За АМ-то - ами пием си го и сутрин (към 6,30-7ч.), и вечер. Независимо дали е яла от нашата вечеря. Е, това се случва рядко, защото Илия се прибира почти винаги след 9ч. и общо взето я приспиваме и тогава сядаме на масата. Иначе пие АМ по 200 мл. Не смятам да й го спирам докато тя сама не се откаже от него. Както казва Златото, то е много полезен източник на калции, да не говорим за другите му качества... Задължително на през деня има и още едно млечно хранене - кисело мляко с бисквити, с плодове, или готово плодово.

Вчера взех малко парички и овършахме магазините с малката. Обзаведохме се с нови ботушки - и аз и тя. Аз си купих много хубава блуза, с която смятам да дефилирам на 9.12  Blush, купих и и страхотна книга (е, поне по задната корица така звучеше). Към това ще прибавя изключително приятната среща с моя съученичка, с която бяхме неразделни в гимназията, а не сме се виждали от завършването - цели 8 години... Въобще вчера беше един прекрасен ден!

Айде стига толкоз, да използвам спането като време за... мръсните чинии  Sick

# 260
  • Мнения: 2 494
Пипи, присъединих се към петицията!
А за тези случаи на насилие и мъртви дечица, много, много ми е мъчно, че стават такива неща, направо не мога да проумея какви хора има, ужас.......... Cry
Галка, съжалявам за баба ти!
Миринда, твоята баба дано се оправи! Радвам се, че вчера си прекарала хубав ден!
Злато и аз постоянно повтарям и показвам на малката( и на всички близки) колко много я обичам!!! И тя си е любвеобвилна, гушка ме много и ме целува!!! Чакам с не търпение момента, когато ще ми каже: Обичам те, мамо!
Джули, спокойно, мила, добра майка си, даже много добра, три деца и бизнес са за похвала, не се обвинявай! Hug Човек има такива моменти, сега си заета, но съм сигурна, че му даваш достатъчно любов!!!

Ние последните дни сме по цял ден на разходка, на гости на приятелчета и на кафе с мамите  Flutter Страхотно време!
Днес бяхме на консултация и шаркова ваксина.
Резултата от годинката до сега(почти 2 месеца) е + 800гр. (сега е 9.500кг) и + 2-3см(сега е 77см права, 79 см легнала  Mr. Green)
Йони не се спира, ходи насам натам, днес падна навън, за първи път напред, досега сядаше на дупе, и си удари челцето. Много ми стана мъчно, сега има малко синина, но няма как, знам. Дано са по-малко тези моменти!
Целувки и лека вечер!!!

# 261
  • София
  • Мнения: 111
Здравейте, момичета!Радвам се, че сте си изкарали добре на общия рожден ден!
За който се интересува - ние се завърнахме от Египет и трябва да ви кажа, че съм нов човек - натрупах толкова хубави преживявания и така си починах и се разнообразих..... Египет е страна на крайностите - мизерията в която живеят хората сега, полиция и военни шарят навсякъде и в същото време това е свят на чудесата - сътворени преди повече от 2000г (пирамидите и част от храмовете преди 4500г). Иначе туристи трудно се разхождат сами - в Кайро по улиците не се виждат бели хора, всички жени за забрадени, а там, където има туристи - забележителности, ресторанти... - се охранява строго. След Кайро стигнахме до най южната част на Египет Асуан и от там с круизен кораб по Нил. Беше фантастично и смея да кажа, че видяхме голяма част от съкровищата на тази страна. Пътешествието завърши с гмуркане в червено море на коралови рифове - като на кино, а водата беше 28*.

За Дея: не знам дали след една седмица при баба или периода е такъв, но е настанало голямо тръшкане. Днес тръшка се не ще да спи, тръгвам да я обличам - пак се тръшка бута ме и реве. Връщаме се от разходка - да си измием ръцете - лежи на земята в банята и крещи..... Въобще - депресия. Аз обаче да си призная си я оставих да си пореве и се опитах да и обясня, че така не трябва.

За млякото: питах докторката дали да давам вечер, защото по принцип тя си яде супата с нас и после спи. Отговорът беше - трябва да си пие млякото вечер.

За ваксините - искам да ви питам как мина при вас ваксината против шарка? Дея много тежко понесе Дифтеткока и сега малко  ме е страх за тази! И още искам да ви питам знаете ли нещо за ваксина против менингит. Мисля, че и Таня беше писала нещо по въпроса. Тука из градинката се коментира - тя се слага след годинката и няколко майки са сложили на децата си. Аз се чудя има ли смисъл от нея....???? newsm78

Ами май толкова за сега скоро пак....

# 262
  • Мнения: 832
Криша, чакаме снимки от Египет.

Вики нещо се е обринал по гръбчето, коремчето и гърдичките. Червени пъпки, колкото лещено зърно. Докторката каза, че са алергични пъпки или от претопляне, предиса ни калциев глюконат. Но като чета тука из форумите, много са близки до тези при рубеолата. Съмнявам се докторката да е сбъркала, но все пак ви имате ли някаква информация. Някой виждал ли е какви са пъпките на рубеолата. Аз сигурно съм я карала като малка, ама мога ли да си спомням. Много съм се притеснила от този обрив.
А освен това, три дни му давах панадол по 4 пъти на 24 ч., че имаше Т, и като прочетох листовката на Панадола за страничните реакции, пишеше, че може да се появи реакция към парацетамола под формата на кожен обрив.

За млякото, Вики си го пие и сутрин и вечер. Някой му давам супа за вечеря, но предпочитам да си му давам мляко преди лягане. По - скоро бих заместила сутрешното.

Хайде лека нощ на всички.

# 263
  • София
  • Мнения: 4 578
Здравейте и от мен в това слънчево време. Ние вече сме по-добре.
Гале, съжалявам за баба ти.  И бързо възстановяване на сестра ти Peace.
Миринда, бързо оздравяване на твоята баба. И честито покупки Money.
Криша, добре сте се завърнали. А за обрива иди на кожен да погледне. Може да е безобиден, но ти да си спокойна.
Ани , много хубав манекена  Laughing.
За гърнето няма да обяснявам, ние сме пионерите Wink. Злато и аз с Наско мислех като теб и резултатът беше до 2г5м с памперс. А го бях и научила да пишка прав, та с много зор седнахме да вършим нещо друго. То не беше рев, тръшкане. С вал почнах след 6 мес. и съм по-доволна.
А за млякото - какво да ви кажа. Наско още пие вечер по 180 мл. Нестле Mr. Green.
Ние заминаваме на Чепеларе до неделя, така че ви желая много здраве и слънце  bouquet.

# 264
  • Мнения: 212
Хелоу!

Ние противошарковата ваксина я направихме още в началото на месеца - нямаше абсолютно никакви последици - даже не се зачерви мястото на убождането. Аз обаче веднага след боцкането й дадох малко Нурофен и си спестих рева и тръшкането  Mr. Green

Да ви се оплача - пак отложихме прощъпулника. Оказа се, че докато аз си правя планове да него, Илия си направил планове за гостуване при техните. И сега заминаваме утре, да използваме последните хубави дни, че после пътуването ще стане по-трудно - те живеят в едно високо село и като падне сняг става трудно проходимо.

И да ви питам: решили сме вече да сменяме столчето за колата, че кошницата вече ни е много малка. Харесахме си един модел на Чиполино в Хиполенд - 110 лв. беше някъде, но съм отворена за препоръки и идеи за други марки и магазини (горе-долу за около 100 лв  Embarassed) Ще се радвам да споделите вашите столчета какви са и дали сте доволни  Hug

Това е засега, отивам да готвя. Ще направя нещо, дето не обичам, че нали съм решила да спазвам диетата на Надинка   Naughty

Приятни почивни дни!

# 265
  • Мнения: 2 270
здравейте момичета

гледам вече манекен си имаме Laughing
а и танцьор Laughing


Аз съм се захванала сериозно с идеята за детски клуб и се надявам тези дни да стане ясно дали ще го бъде или не.Вече съм събрала много информация и попаднах на доста интересни неща които ще споделя и с вас.Ето например тези три сайта
http://www.danilova.ru/publication/baby_games16.htm
http://www.trizline.ru/leem/toy/nik1.htm
http://azps.ru/baby/read.html

относно къпанетоТони се къпи всеки ден във голямата вана с някой от нас,даже понякога и по два пъти.Само да види,че някой се къпе и веднага започва да се мъчи да си сваля дрехите ,отива до вратата на банята и започва да удря по нея и да реве ако не го пуснеш там.Рибка като кака си
За млякотоТой вечеря с нас около 8ч-каквото ние ядем,а преди да си легне /към11/пие и мляко.Той си знае-като го питам "спинка ли ти се"първо минава да каже чао на всички ,после си взема шишето с млякото/предварително приготвено/и отива на фотьойла в стаята си и ме чака да го гушна и да му дам млякото,след което си заспива блаженно.не мисля,че трябва да му отнема това удоволствие.

# 266
  • Мнения: 651
Благодаря на всички за милите думи и пожеланията относно сестричката ми-вече е по-добре и си почива в тях.Утре заминавам за една седмица при нея-малко да смениме обстановката с Вики,пък и нашите много им се насъбра и да ги разведрим с малката.
Правихме прощъпулник в скромен състав-само с родителите на мъжа ми и ние.Вики си избра химикал,кредитна карта и книжка-учена ще става все пак.За първи път месих питка и мисля,че стана добра.
Миринда,дано баба ти бързичко да се оправи.
Меги,и Вики е със синини по лицето и много ми е жал като я гледам,ама немога да съм навсякъде,а тя все се удря.
И на нас ни сложиха тази ваксина против шарките и всичко мина добре,без да плаче дори.
Да се похваля,че от няколко дни се опитваме да свикнем с гърнето и за сега има малък напредък,но има време ще свикне.
Приятно гостуване на Миринда и Танчето и на всички,които мислят да пътуват на някъде!
Мандаринка,страхотни талантливи мъже си имаш у вас-целувки на Ивчо Hug
Злато,стискам палци за изпитите Peace.На мен ми остана още е дин за този семестър -другата събота и в това хубаво време вместо да сме по разходки аз чета в къщи и Вики и се стяга душата направо.Много хубави думи-и аз ги подкрепям и всеки ден показвам на Вики колко много я обичам.
Дринка,филмчетата са страхотни.Дори в момента тегля още от тях.Вики много ги харесва.
Джулка,изобщо дори не си лоша майка,незнам как може да ти хрумне.Малко жени успяват да се справят с всичко като теб  bouquet
Пипи,присъединих се към петицията,ами да попитам вчера ти ли беше по БТВ?
Криша,много се радвам,че сте изкарали добре в Египет,ще чакам снимчици.Относно ваксината за менингит-нямам информация,но ще се поинтересувам.
Бубс,дано ви минат бързо пъпчиците и да не са от нещо сериозно.
Р-ка,Краси голям сладур.Честита нова шапка и ще чакаме да се появите по ТВ-то.
Тук има снимки от прощъпулника,на който му се гледа http://new.photos.yahoo.com/galentina2002/album/576460762342296246#
Приятен уикенд на всички и до скоро.
Целувки от нас !

# 267
  • Мнения: 212
Eй, добрютро!

Много замря форума нещо...

Нашето пътуване се отложи, защото се оказа, че свекитата сутринта били тръгнали към нас  Wink     

И най-накрая на Невена й изби поредния зъб - трети  Mr. Green
Това е , защото тя ще ме пребори след малко да докопа клавиатурата  Mr. Green

# 268
  • Мнения: 285
Добро ви утро! Извинете, че не се вяснах известно време, но бяхме на кратичка почивка в Осоговска планина.
Ето я обещаната рецепта на питката ми:



ПИТКА

Продукти:
1 кг. брашно (приготви си повече, на мен ми пое поне 1,250 кг)
2 яйца (отделяш единия жълтък за намазването после)
1 лъж. захар
1 лъж. сол
мая (колкото за 1 кг брашно)
2 суп. лъж. кисело мляко
1/2 литър прясно мляко
1 пакетче маково семе
2 пакетчета сусам
олио за измесване

Важно: Всички продукти си ги затопляш леко преди започване на приготвянето. Аз например ги наредих върху радиатора за около 1 час.

Приготвяш брашното в една тавичка, оформяш кладенче и започваш да добавяш яйцата, захар, сол, млякото (кисело и прясно), маковото семе и 1 пак сусам, и маята (предварително разредена в малко топло мляко, където е престояла 15 мин). Олио още не се слага.  Започваш да бъркаш с лъжица, а когато се посгъсти - да го замесваш с ръце.
Месиш, докато спре да поема брашно, т.е. да спре да лепне.
Сега важен момент е - вадиш тестото от тавичката с брашно, и трябва 10 минути да го месиш отделно, като непрекъснато си мажеш ръцете с олио. След тези 10 мин. оставяш тестото да почине и да втаса, докато удвои обема си (близо до парното, да му е топличко и приятно Simple Smile ).
Разрязваш тестото на 7 парчета. Всяко парче го вадиш и месиш за малко с ръце, потопени в олио. Като поомесиш всяко от парчетата, го разтегляш да стане като пръчка (или като змия Wink ) и я завързваш на възел. Ама не си представяй дълга змия с възел по средата - не трябва да стърчат краища извън възела. Слагаш го в средата на намаслената тавичка, където ще печеш питката. Така около него редиш останалите 6 възелчета. Пак оставяш питката да втаса.
Преди печене намазваш питката с отделения жълтък (разреден с мъничко водичка) и поръсваш с второто пакетче сусам.
Пече се на 200 градуса, докато леко порозовее и после намаляш на 150 (или 170). Пече се докато добие хубав цвят, подобен на козунак. Ама за всеки случай преди да решиш да вадиш питката я провери дали е изпечена (като мушнеш в нея тънка дървена пръчица и по пръчицата не трябва да полепва тесто).

# 269
  • Мнения: 2 433
Влизам на бързичко само да ви се оплача...
Снощи кучето ухапа лошо Яни по ръчичката/много му дойде тормоза/  ooooh!
Та тичахме при Док да го промива и превързва, но само суха превръзка - защото при ухапванене бива да се затваря раната. Сега днес на превръзката ако се е затворила, ще я отварят за да изтича - големи главоболия! ooooh!
И да не си помислите че Яни вече го е страх от кучето???Неееее!!!Днес отново го гони и мачка. няма оправия

Общи условия

Активация на акаунт