Може ли човек да се научи да ходи на токчета?

  • 10 180
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 039
не знам дали може да се научи, но мага да ти кажа, че може да отвикне
преди ходех да изхвърля боклука на токчета, но като качих 40кг,  изобщо не мога да задържа на нещо и с 2 см ток.

# 16
  • Мнения: 3 456
да, определено се свиква!

# 17
Свиква се на високи токчета. Ако поносиш малко по-дълго време такива обувки ще видиш, че дори после ще ти е странно на ниски. Аз от малка/в смисъл 13-14 годишна/ ходя на високи токчета и може би затова на ниски обувки ми е странно защото без тях съм по-ниска. Всеки ден ходя на работа с 5-6 см токчета, а извън работа нося и 7-10см. И дори не прави впечатление какво съм обула може би от тренинг. Просто трябва да си набележ по-стабилни и удобни обувки. Има някои много гадни токчета, на които и аз едвам ходя, но има и много удобни чифтове.

# 18
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Не знам за "човек", но една жена може всичко, стига да го поиска!  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 6 155
Може, що да не може?  Wink

# 20
  • Мнения: 1 999
Може. Няма невъзможни неща. Sunglasses Успех!

# 21
  • София
  • Мнения: 1 621
Може, разбира се. Ще свикнеш щом се налага. Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 35 957
Свиква се.  Аз също съм от 'обратният проблем' - немога на ниско. Дори в къщи съм на високо /дом.чехли с платформа/.
Много е важна извивката на обувката. Трябва да е удобна и да не натоварва пръстите.

# 23
  • София
  • Мнения: 38 523
Една жена всичко може да се научи Mr. Green
Пробвай обувки с "холандски ток", по-лесно се свиква с тях.
С ботуши с ток също е по-лесно.

# 24
  • Мнения: 1 006
може ли само да се включа със съветче, че ток над 2 см причинява гръбначни изкривявания, така че освен за ходенето и за здравето трябва да се мисли Peace

Много гърбав народ трябва да има наоколо в такъв случай... Shocked

Точно по здравословни причини на мен ми беше забранено да нося равни обувки /не че съм носила някога поради ниския ми ръст/.В краен случай - минимум 3см. ток.Отдавна се научих и в момента на 9 см. ток се чувствам напълно комфортно и удобно.Ежедневно се движа на подобни сантиметри.Скачам успешно, стига да ме зарадва някой достатъчно и тичам бързо, ако някой ме подгони да ме ощипе. WinkКофти момент е, че имам дупка пред педала на газта на МПС-то...честен кръст. hahaha

Съвета, който ще си позволя да ти дам  Peace е първоначално да си купиш обувки на среден по височина ток.Според мен ще е по-добре също токчетата да не са от най-тънките.Избери си обувки със стабилен, продълговат ток, който да е излят заедно с платформата, за да нямаш чувството, че ще го откъртиш.

За важността на извивката на платформата вече са ти споменали.Най удобните обувки в това отношение лично за мен са от марката Tendenz /дано я изписвам правилно/.

Софиянки, помагайте за една марка обувки, че не зацепвам в момента. newsm78 Зная два магазина в София, в които се продават.Единия се намира на  бул."Христо Ботев".Като се върви по този булевард от кръстовището му с бул."Стамболийски" към пл."Македония" се намира от дясната страна, точно на ъгъла с "Позитано".Мисля, че марката и магазина се казва  Комфорт newsm78.Обувките са ортопедични със сигурност, има много добри и елегантни модели на ток  Naughty , но са ниски за моите представи.Другия магазин също е на бул."Христо Ботев", но в обратната посока /на срещуположната страна/ и някъде около х-л "Централ".Това пространствено обяснение го мислих и писах 10 минути. hahaha Дано си ме разбрала  Embarassed, защото се надявам там да намериш подходящите обувки.

# 25
  • MUC
  • Мнения: 297
Доколкото знам, гръбначните изкривявания не зависят толкова от височината на тока, колкото от това как ляга стъпалото в обувката. Ако сводът не се поддържа добре, започва едно кривчене с цел да запазиш равновесие, дори и без да си даваш сметка за това. Тежестта не се разпределя оптимално, съответно тялото ти се стреми да се напасне и оттам ти се изкривява цялата стойка.

Иначе SUNFLOWER е обяснила чудесно какви обувки ти трябват. Аз също нямах навика да ходя на високи обувки, но сега свиквам и с подходящите обувки не съм имала проблеми. Дори на бала си, когато за пръв път обух обувки с наистина висок ток (10 см), се чувствах прекрасно, защото бяха уникално удобни. Болките в краката дойдоха след много часове танцуване почти без прекъсване...  Blush hahaha

П.П. За съжаление не се сещам за кои магазини пише SUNFLOWER.

# 26
  • Мнения: 4 629
Като прочетох темата се запалих и аз да се уча да ходя на токчета  Grinning

Карен е дала много практични съвети - мерси!

# 27
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Свиква се, разбира се.
Както са ти казали - започни с по-широки токове 3-4 см и постепенно увеличавай височината и намаляй дебелината на тока.
От равни обувки през 3-4 см широк ток вече успешно ходя на 6-7 см сравнително тънък.
За съжаление не успявам да се преборя с 8,5 см тънък ток на много прекрасните си нови ботуши и помислям за раздяла с тях дори - стъпалото ми не ляга добре в тях и ме боли жестоко след 20-30 минути клатене - в тях не може да се каже, че ходя... но го отдавам на недобра извивка на подметката им, поне не и за моя крак.

# 28
  • София
  • Мнения: 35 957
Точно заради гръбначният стълб ортопед ми препоръча да не ходя на обувки без ток. Винаги на токче 3-4 см.
Така че не съм съгласна с мнението на tedy.
Точно от кабинета си взех брошури в които са посочени и точните причини да се носи обувка с ток / и всичко това съгласно СЗО/

# 29
  • Мнения: 2 768
Учудвала съм се понякога на себе си как бързо свиквам на различните височини. Разбира се, не става от раз. В момента предимно съм на низки обувки и ботуши, но като поднося високи за 3-4 дена вече не ми прави впечатление, не чувствам неудобство от промяната.  При нормални условия, разбира се, когато съм с детето (малкото), това не важи  Laughing.

Общи условия

Активация на акаунт