Нашите цветя - обща тема 12

  • 28 095
  • 745
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 785
Добри, и за каланхоето важи. Ето една статия, има доста в гугъл:

# 16
  • Мнения: 3 548
Благодаря за новата тема! Миналата година се радвах на много цветове на хризантемката си. Още две добавих и бяха много красиви, но лятото загубих и трите.
При мен цъфтят бугита и жасмините. За есента напомнят само събудилите се сукуленти. Особено еониумите.



# 17
  • Мнения: 5 378
Магни, страхотни еониуми показваш, всеки път залепвам за екрана. Много ми харесва как стоят топчести, като розички. Моите са още бебета, но растат разперени. Сигурно нито светлината им стига, нито топлината, но какво мога да направя... Я да си ги покажа и аз Grinning

# 18
  • Мнения: 3 548
Флокс, само преди месец бяха малки черни топчета. Лятото опадаха и изсъхнаха всички листа. Почти не съм ги поливала. Колко вода им слагаш? И на каква светлина са? Сега би трябвало да започнат да наедряват розетките. След три дни дъждове направо полудяха.
Ето ги снимани отвътре

# 19
  • Мнения: 5 378
Магни, моите са вътре, на метър от прозореца. При мен вече идва зимата и светлината намаля осезателно, но пък слънцето е ниско и огрява директно в прозореца, изложението е южно.
За поливането още налучквам верния път, гледам да не прекалявам. Но саксийките са глинени и малки, засъхват бързо. Пресадих ги в минерален субстрат за кактуси - дребни камъчета, смесен с малко пръст. Оригиналните саксийки в които ги купих не знам с какво са били пълни, виждаха се само корени Flushed

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 033
Ени, благодаря за новата тема, Simple Smile

И аз успешно трепам хризантеми, успявам да ги гледам от есента до лятото. Всяко лято стигат до кофата за боклук. Отказах се от тях. Ще се радвам на вашите в темата. Simple Smile

# 21
  • Мнения: 3 771
Развалих летните аранжировки и се опитвам да спася Ипомеите. Една успях да засея/ прехвърля с картофа. Тези бяха във вида и пуснаха корени, днес ги засадих. Да видим!

# 22
  • Мнения: 5 787
Ени, благодаря за новата тема, Simple Smile

И аз успешно трепам хризантеми, успявам да ги гледам от есента до лятото. Всяко лято стигат до кофата за боклук. Отказах се от тях. Ще се радвам на вашите в темата. Simple Smile
Хризантемите ми - в не много големи саксии, в субстрат от магазина с добавка тор от калифорнийски червей, от юни до септември - всеки ден по 2 - 3 л. вода. През август - на шарена сянка. Няма друг начин да оцелеят в саксия освен с много вода. За съжаление миналогодишните минита тази година са по 1.20 м, но пак са красиви.
Тази година прилагам още една тактика - поливам с топла вода, за да не стрессирам корените лятото и да ги позатоплям сега в по-студеното.

# 23
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045

Бугенвилиите пред кафето.

И моите балкански балконски китки

# 24
  • Мнения: 3 548
Магни, моите са вътре, на метър от прозореца. При мен вече идва зимата и светлината намаля осезателно, но пък слънцето е ниско и огрява директно в прозореца, изложението е южно.
За поливането още налучквам верния път, гледам да не прекалявам. Но саксийките са глинени и малки, засъхват бързо. Пресадих ги в минерален субстрат за кактуси - дребни камъчета, смесен с малко пръст. Оригиналните саксийки в които ги купих не знам с какво са били пълни, виждаха се само корени Flushed
Поливай смело, не са като кактусите. Понасят влагата много добре. И ако можеш ги доближи до прозореца. Моите на открито миналата зима цъфтяха. Тези под навеса на терасата, не. Първите ги давиха дъждовете, вторите им слагах вода по малко и като се сетя. Ако нещо му се случи на твоето ще ти пратя цял кашон по някой бус Simple Smile

# 25
  • Мнения: 5 378
Магни, благодаря за съвета, ще поливам без угризения Blush
Мога да ги сложа и на самия перваз на светло, но през нощта ще остават между стъклото и двойно перде. Там през зимата става доста хладно. Страх ме е да не изгният, вече убих един кактус на този перваз, а даже не беше зима. При теб какви са минималните нощни температури в студения сезон?

# 26
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 732
Аз имам питане. Днес се влюбих в едно невероятно растение. Ето снимка.


Felce corna di alce (  папрат рога на лос).
Гледах из нета как може да се захване. Но намерих само как се гледа, тори, как се полива... А как може да се разсади няма написано. Ако открия как ще ми дадат да си захвана. Идеи!?
Сукулентите с много вода са станали невероятни. А аз винаги досега съм поливала оскъдно, грешейки. Тук много вали и за снимки не може и дума да става.

# 27
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
имала съм такъв, продават се и не са скъпи.
тук е 18 https://www.sunflower-bg.com/magazin/platycerium-paprat-elenovi-roga/
а тук 14 - https://m.facebook.com/1231649573619092/posts/2522630957854274/

моят беше от пазара Петков и беше под 10 лева.

# 28
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 732
Добри,:hugs:
Досега не съм купувала цветя от интернет.
Ще погледна в тукашните цветопродавници.

# 29
  • Мнения: 3 548
При теб какви са минималните нощни температури в студения сезон?
Не падат под 10-15. Студ усещам само когато има силен вятър. Моите цветя са целогодишно навън. Лятото им се отразява по-зле когато температурите минат +40.

Общи условия

Активация на акаунт