ОКТОМВРИйски мами са щастливи- гушкат бебета красиви!- Тема 1

  • 24 109
  • 761
  •   1
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 4 717
Love9702 мисля че имаме същия проблем.на Хип Комбиотик 1 и след като му дам 80мл след 1 час се дере от рев, това става сутрин към 9

# 496
  • Мнения: 64
Love9702 мисля че имаме същия проблем.на Хип Комбиотик 1 и след като му дам 80мл след 1 час се дере от рев, това става сутрин към 9

В такъв случай се посъветвайте и вие с педиатър и го сменете. На мен от началото няколко по-опитни от мен мами ми казаха, че на ХИП не е най-доброто мляко, което може да се дава.

# 497
  • Мнения: 1 038
Love9702 мисля че имаме същия проблем.на Хип Комбиотик 1 и след като му дам 80мл след 1 час се дере от рев, това става сутрин към 9

Станислава,80мл се дават на 8мия ден на бебето 🙄 как няма да е гладно!?
Вече отдавана трябва да сте на над 120..според кутията на Хип

# 498
  • София
  • Мнения: 4 717
Според кутията на 3 седмици трябва да е 90 преварена вода.... 🙄
А Педиатърката каза най много 60 (това беше преди 1 седмица

# 499
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 291
Love9702 мисля че имаме същия проблем.на Хип Комбиотик 1 и след като му дам 80мл след 1 час се дере от рев, това става сутрин към 9

Малко му е 80мл. Поне 90 му дай с 3 пълни лъжички.


Моето хапва 120 още от 3та седмица.

# 500
  • Мнения: 1 038
Според кутията на 3 седмици трябва да е 90 преварена вода.... 🙄
А Педиатърката каза най много 60 (това беше преди 1 седмица

Очевидно не му стига.А да не говорим,че според килограмите му още повече му е недостатъчно

# 501
  • Мнения: 23
Привет, имате ли наблюдения върху антиколиковите клапи за шишета на avent? Тази вечер ползвах такава, но ми дойде в повече да се съобразявам и с нейната позиция, подавайки шишето на злоядата девойка. Тя започна от няколко дни да върти глава като не иска да яде, и за малко да й бръкна в окото с биберона.

# 502
  • София
  • Мнения: 4 717
А да казвам ли колко се роди и колко е изписан.... 4,125 /3,860....

# 503
  • Мнения: 703
Привет, имате ли наблюдения върху антиколиковите клапи за шишета на avent? Тази вечер ползвах такава, но ми дойде в повече да се съобразявам и с нейната позиция, подавайки шишето на злоядата девойка. Тя започна от няколко дни да върти глава като не иска да яде, и за малко да й бръкна в окото с биберона.

Ние сме с шишетата на авент, честно казано не ги задържа в устата си и за секунда.
Когято ми се налага да излизам се цедя и слагавм в две различни шишета, едното на Медела ,другото на Авент, така стигнахх до извода че на Авент бибероната не му е удобна, а и на мен ми изглежда доста твърда за двумесечно бебе..но все пак е индивидуално..

# 504
  • Мнения: 1 038
А да казвам ли колко се роди и колко е изписан.... 4,125 /3,860....

С това не знам какво искаш да кажеш,но за справка моето бебе го изписаха 2500 и на втората седмица ядеше 100.На твоето определено не му стига това количество
Както искаш,така го разбирай!

# 505
  • Мнения: 208
Станислава на колко дни е бебчето , моята бебка е на почти 2 месеца ни пие 100 -110 мл..Аз се водя по детето,ето и препоръки от педиатърката. Simple Smile

Последна редакция: сб, 27 ное 2021, 06:00 от Nadejda_new

# 506
  • Мнения: 228
Love9702 аз бих взела кутията, ако все пак решиш да смениш млякото. Сашко е на кърма основно, но поради една или друга причина понякога се налага да заместим някое и друго хранене с АМ, та една кутия ми отива за повече от месец. Все пак си помисли де, може пък наистина да му е малко количеството.

При нас нещата са много спокойни, да чукам на дърво! Колики няма, спи добре и денем и нощем. Като хапне към 21ч си заспива с малко помощ, след което се събужда към 1 и 30, цоква набързо и се събужда отново към 5-6 часа. После заспиваме пак и двамата и окончателното събуждане е към 8-9ч. Всеки ден сме на разходка към обяд. Като се приберем го храня, ако не е ял навън и после си оправям къщата, готвя или някоя друга работа ще си свърша из нас. Слава богу си взех робор прахосмукачка пролетта, имам и сушилня та тези две досадни задължения си ги спестявам. Жалко, че съдомиялна няма къде да сложа хехе Laughing
Взела съм му черно-бяла книжка, да си гледка картинки. Все си мисля, че им е скучно на мъниците като не могат да се забавляват все още.

Нашата кака е голяма, на 11 е. Докато бях бременна говореше с едно пренебрежение и ОТЕГЧЕНИЕ за бебето, но след като родих това се промени. Много го обича, иска постоянно да е с него, да го носи, да го гушка. Онзи ден чух по бебефона "Колкото и да е отвратително трябва да го направя". Тръгнала да му сменя наакания памперс сама! Щях да припадна Joy Обаче... Съпругът ми не е неин биологичен баща и до скоро го наричаше по име. От седмица някъде обаче изненадващо за всички започна да го нарича ТАТЕ. Определено се притеснява, че бебето ще я измести в сърцето му и ще започне да се чувства различна от него. Знам, че не е същата ситуацията както вие сте описали с по-малките каки и батковци, но мисълта ми е, че всяко дете си го изживявава по някакъв начин, има си своите опасения и страхове.

Последна редакция: сб, 27 ное 2021, 13:15 от _Snej_

# 507
  • Мнения: 151
Мажете ли лицето на бебетата с козметика? И ако да с каква? Забелязвам по челото,а сега и по бузите и малко на брадичка и вратлето,че има,също при нослето се бели ,все едно е суха. Тялото го мажа с олио (имам хип и биодерма) ,но лицето не съм.

# 508
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 291
Мажете ли лицето на бебетата с козметика? И ако да с каква? Забелязвам по челото,а сега и по бузите и малко на брадичка и вратлето,че има,също при нослето се бели ,все едно е суха. Тялото го мажа с олио (имам хип и биодерма) ,но лицето не съм.

По съвет на лекаря всичко мажа с крема за тяло. Използвам ла рош BAUM ap+.

# 509
  • Мнения: 404
Мажете ли лицето на бебетата с козметика? И ако да с каква? Забелязвам по челото,а сега и по бузите и малко на брадичка и вратлето,че има,също при нослето се бели ,все едно е суха. Тялото го мажа с олио (имам хип и биодерма) ,но лицето не съм.

Моята бебка има много суха кожа на лицето, като шкурка. Ако е по-топло, пъпките стават мн червени. Мажа я с този лосион   

Много й помага, попива веднага. Слагам и колкото пъти на ден искам.

Общи условия

Активация на акаунт