Парфюмни размисли и страсти (ноември 2021 г.) - 266

  • 60 194
  • 844
  •   1
Отговори
# 825
  • by the sea
  • Мнения: 628
Ох.. аз не съм въодушевена от Eau Duelle, мирише много herbal и на болница. Гледам пирамидата - няма лавандула, пък на лавандулова вода ми бие. Съмнява ме да го нося, но ми беше интересно и приятно запознанството с бранда

sotd Mon Guerlain Florale

Последна редакция: вт, 30 ное 2021, 13:13 от RedPanDa

# 826
  • Мнения: 1 575
Hermes Eau de Pamplemousse Rose ми ухае на сочна сладка мандарина с корички, но никак не е траен. По пирамида дават грейпфрут, но на мен ми напомняше мандарина.
https://www.fragrantica.com/perfume/Hermes/Eau-de-Pamplemousse-Rose-6064.html
Имаше 5мл отливка в parfumi shop, след разходване се отказах, защото много бързо ми се изпаряваше. Иначе е чудесен

Последна редакция: вт, 30 ное 2021, 13:46 от Dari_77

# 827
  • Мнения: 2 028
Благодаря за споделеното за Eau de Mandarine Ambrée на Hermès. Поръчах го вече, дано да става за сляпа поръчка. Grinning Надявам се да е подходящата за предстоящите празници мандаринка, но стига да се харесаме, нямам против да го нося и през лятото.

# 828
  • Мнения: 3 530
cutesmallcat, благодаря Simple Smile
само да стигна до някоя Зара и ще го пробвам

amareto, Токио с лилията е интересно. Цените са идеални като човек иска да ги ползва като боди мист лятото

Фръц!, не разбрах мен ли питате, но да кажа че Mandarine Basilic е като всички алегории - стои близо до кожата, усещам я няколко часа в силните жеги,  а следващите часове от време на време лек полъх на аромата и това е

Омесих тесто за бисквити с тонка и сега само душа ръцете си,  аромата е ..... Purple Heart и гледам какви парфюми съм имала с тази съставка, но то много скромно -Samsara, Gloria, Shalimar Initial и Christian Lacroix, като Shalimar-а носих съвсем малко и подарих, защото не ми пасва

Последна редакция: вт, 30 ное 2021, 18:02 от Al Georgieva

# 829
  • Мнения: 689
Здравейте, пропуснала съм много, нямах Интернет. Липсвате ми. Поздравявам всички, с новите ухания, да си ги носите с наслада и удоволствие! Моля за мнения, за Jo Malone White Moss & Snowdrop и Tom Ford Metalicue (ако го написах правилно) За първия ми казаха, че е нов, той се оказа от 2018г. Бяха три в класическите шишета, със златисти капачки. Останалите два, не можах да видя. Ако се сещате, мошя опишете ги. Heart

# 830
  • София
  • Мнения: 970
Омесих тесто за бисквити с тонка и сега само душа ръцете си,  аромата е ..... Purple Heart
Maлко встрани от темата, но тонката откъдееее? Grinning Преди 2-3 години намерих сладолед с тонка (беше някакъв занаятчийски) и беше страшно вкусен, но нито марка помня, нито нищо... Със сигурност не е била истинска, а някаква синтетична есенция, но пак беше супер. Та есенция или истински бобчета тонка има ли откъде да се купят в София? Simple Smile
Което ми напомня, че в тазгодишната коледна кутия на Parfums Dusita има и рецепта за курабийки (освен бурканче мед и лъжичка за него), които са любими на парфюмерката, но аз така и не се възползвах от прекрасната им промоция, ошашавих се от оферти тази година и ми беше много трудно да избера какво да взема - в крайна сметка избрах да се разпиша с друга марка.

# 831
  • Мнения: 794
Омесих тесто за бисквити с тонка и сега само душа ръцете си,  аромата е ..... Purple Heart
Maлко встрани от темата, но тонката откъдееее? Grinning Преди 2-3 години намерих сладолед с тонка (беше някакъв занаятчийски) и беше страшно вкусен, но нито марка помня, нито нищо... Със сигурност не е била истинска, а някаква синтетична есенция, но пак беше супер. Та есенция или истински бобчета тонка има ли откъде да се купят в София? Simple Smile
Което ми напомня, че в тазгодишната коледна кутия на Parfums Dusita има и рецепта за курабийки (освен бурканче мед и лъжичка за него), които са любими на парфюмерката, но аз така и не се възползвах от прекрасната им промоция, ошашавих се от оферти тази година и ми беше много трудно да избера какво да взема - в крайна сметка избрах да се разпиша с друга марка.

Бях си купила бурканче със зърна тонка от ТК макс. Получих ги, ухаят прекрасно. После прочетох, че в началото на миналия век тонката е използвана в сладкарството, но се оказва, че съдържа кумарин, който уврежда черния дроб и кръвосъсирването. Ефектите са дозо-зависими, но ме достраша и си стои така. Не е загубила уханието си.

# 832
  • Мнения: 5 249
Песен за деня - The Weeknd - Blinding Lights (Mass Digital Remix) - не съм я спирал от както излезе - месец вече - неземен ремикс Cupid


Много я обичам тази песен!

Днес пак нося Legni Fruttati и слушам песен, с която сме връстници:
https://www.youtube.com/watch?v=eH3giaIzONA

Последна редакция: вт, 30 ное 2021, 20:40 от bell_87

# 833
  • Някъде там
  • Мнения: 4 830
Влизам отново с въпрос.
Пристигна ми MONTALE ROSES ELIXIR не обичам силни и сладникави аромати, но този ми допадна.
Искам да си поръчам още един парфюм на сляпо и си избрах Dolce & Gabbana Dolce Peony, подходящ ли е за поръчка?

# 834
  • Мнения: 3 530
Което ми напомня, че в тазгодишната коледна кутия на Parfums Dusita има и рецепта за курабийки (освен бурканче мед и лъжичка за него), които са любими на парфюмерката, но аз така и не се възползвах от прекрасната им промоция, ошашавих се от оферти тази година и ми беше много трудно да избера какво да взема - в крайна сметка избрах да се разпиша с друга марка.
Сега я видях (коледната кутия) и полудях Simple Smile Никаква идея нямам кой парфм би ми паснал обаче.....айде пак Фрагрантика онлайн обучение Grinning

био Tonka Zucker е от ДМ, по Коледа пускат био неща, които ги има само за няколко седмици
пише Да се ползва пестеливо, една опаковка от 8 грама я слагам в близо 900-1000 грама тесто, смесена е с тръстикова захар (извинявам се за отклонението)

# 835
  • Мнения: 31 214
Тонка съм виждала в Халите.

Парфюмът на Долче и Габана е гола вода. Много е зле наистина.

# 836
  • Мнения: 794
Ако трябва да изберете между ТТ Draco, Vele и Lince, кой ще предпочетете?

# 837
  • София
  • Мнения: 970
Благодаря за подсказките за тонка, дами, ще потърся. DM съвсем лесно мога да щурмувам поне. Simple Smile
Unterdenlinden, да, знам, че предозирането с кумарин е опасно, но тонка бих купила предимно за изследване на чистия аромат - изкуството преди бисквитките (макар да обожавам последните)! Joy



Al Georgievа, ако харесваш портокалов цвят, бих ти препоръчала Anamcara Dusita за проба. Писах преди време за него в няколко поста, това се очертава да е парфюмната ми любов за годината (сдобих се и с други много желани парфюми, но те бяха харесани в предходни години). Иначе парфюмерката работи в класическа стилистика, има доста флорални композиции, има галбанум, има ирис (който очаквах да ми допадне, защото относно ирисите съм ненаситен разтвор, но не ми пасна)... Друга много интересна композиция от нейните е Erawan, доста е необичайна. Хареса ми и Moonlight in Chiangmai - смолите са сходни на тези в Бакара Руж МФК, но без бинтовете, с доста намалена сладост и желе от цитруси с лека горчивина; много добра трайност показа при мен. Issara също е много красив и има тонка Wink, но за съжаление при мен е много тих, а цената му е сериозна. Трябва да се пробва, марката има специфичен стил. Simple Smile

За мандарини се говореше назад в темата - мислех, че не са ми особено любими в парфюм, но вече имам цели 2 харесани и набелязани: Тhe Merchant of Venice Mandarin Carnival е много натуралистична мандарина, учудващо трайна, която в драйдауна изсъхва като луксозен сапун с мандарина. Допадна ми също Ray-Flection Masque Milano, макар и да не е моно мандарина и типичен цитрусов парфюм, нотата се усеща много добре и е интересна добавка към алдехидите и дървесно-цветния гръбнак на композицията.

Последна редакция: ср, 01 дек 2021, 01:13 от Klodilia

# 838
  • by the sea
  • Мнения: 628
Ако трябва да изберете между ТТ Draco, Vele и Lince, кой ще предпочетете?
и трите са интересни по своему, разносвала съм ги,
аз съм за Vele, най-уникален е, летен е.

# 839
  • Мнения: 31 214
И трите са чудни просто. Лятото Веле, сега Lince, преходните сезони Draco, но само ако обичаш сух муск. Той е точно като козинката на коремче на котка.

Общи условия

Активация на акаунт