Отговори
# 15
  • Мнения: 17 407
Забелязвам, все Аз, Аз. Сама, сама!
Ми не, не си сама, в някакво взаимодействие с околния свят ти се получава туй, което изтъкваш, като събуждане.  И то в минало време,  за жалост.

# 16
  • Мнения: 19 835
Ти по ко беше доктор викаш.

# 17
  • София
  • Мнения: 35 082
Спешно търся кръводарители за София за родилка! Положението е изключително тежко, трябва много кръв без значение кръвната група!

Ако някой може да откликне, моля да ми пише.

# 18
  • Мнения: 19 835
Горж, пиши дали сте намерили. Бих, ама ме е страх, че съм с много ниско кръвно, а и съм боцната преди седмица.
...
Дренче, би трябвало да си наясно с базови постулати. Собствен център, гравитиране около него без придърпване отвън и даване на наклон навън. Саморазвитие чрез и през другите. Можем и отговаряме единствено за себе си. С останалите взаимодействаме.
Е, друго е да идеш и да наковеш некоя нещастна жена в СО, че тя си е виновна, ама тва е положението. Аз толкоз мога.

# 19
  • Мнения: 17 407
Отворихме приказка за отношенията  учител(будител) - ученик. Не за това кой как гравитира около себе си.

# 20
  • Мнения: 19 835
Тогава не съм била аз, аз, аз. А дете. Израстваме, Дренче. Самостоятелно мислещият индивид няма нужда от учители. Знаеш го.

# 21
  • София
  • Мнения: 35 082
О, аз имам. Имам потребност да знам.
Ако ми секне това ми желание ще загубя смисъл, не знам, така го усещам.

# 22
  • Мнения: 35 958
може би не точно необходимост от учители колкото от хора за обмяна на гледни точки, идеи и знание

# 23
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Буба ме изпревари за малко...
Твърдение, че учителите са излишни, само защото човека си мисли, че бил самостоятелно мислещ, е колкото арогантно и самонадеяно, толкова нелепо и смешно.

# 24
  • Мнения: 19 835
Учителите са до време. Съзряване се нарича. Неслучайно ходим на училище до 19. После всеки си взима живота в свои ръце. Ако чакаш учители цял живот, нямаш живот.

# 25
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Това може и да е така, но арогантното в случая не е в това до кое време е преценил човека, че трябва да бъде с  учителя, а в допускането, че след това няма хора, които могат да го научат на нещо ново. А такива има винаги.
Както много обичам да казвам, ученето, както и много други неща, е въпрос на желание и възможности. По-малко от първото и повече от второто. Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 35 082
С материя, която не разбирам, точно учители ми трябват. По езици, танци, изкуство и други частни сфери и специфични материи,  като чистене на октопод и шиене на кене.

Което не знам, а искам да науча - намирам си майстора Laughing

# 27
  • Мнения: X
Тогава не съм била аз, аз, аз. А дете. Израстваме, Дренче. Самостоятелно мислещият индивид няма нужда от учители. Знаеш го.
Напротив, мислещият има нужда от будител, за да знае къде да насочи ресурса си.
Днес двама глупака ме събудиха. Докато им обясня какво да направят с умрял акумулатор разреших собствена дилема докато им давах акъл. С тяхна помощ принизих дилемата си до техния проблем.

# 28
  • Мнения: 19 835
Това не са будители, Горжианче. Това са обучители. Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 35 082
О, не, не. Учители са и ги кича с тая титла с чисто сърце.
Човекът има глад за знание. Жалкото е, че не винаги учителите са в училището.

Общи условия

Активация на акаунт