Интересни фамилни имена

  • 25 869
  • 479
  •   1
Отговори
# 45
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 275
Куровесови

# 46
  • Мнения: 1 361
Мърмаров, Барбова, Шингова, Чиколова, Абушев, Балтаджиева, Фетваджиева, Шалаверов, Шойлев, Шулеков, Гешаков, Гешанов, Рапонска, Кавръкова...

# 47
  • София
  • Мнения: 18 697
Шошев
Чипева
Джингов

# 48
  • Мнения: 103
Повечето фамилии са с турски произход. Най -често са свързвани с трудовото занимание /занаят , поминък, интересни личности в рода  и др./ От тези времена са останали големи родове , напр. в нашият град такива са Татарският , Юруковият, Мишковият , и др.

# 49
  • Мнения: 8 982
По националното радио веднъж изброяваха странни и смешни фамилии. Запомних една. Посерков. Joy

# 50
  • Мнения: 2 887
Повечето фамилии са с турски произход. Най -често са свързвани с трудовото занимание /занаят , поминък, интересни личности в рода  и др./ От тези времена са останали големи родове , напр. в нашият град такива са Татарският , Юруковият, Мишковият , и др.
Е, кое им е турското на посочените, по- скоро показват произхода на фамилията. Първите две имам предвид.
Чиликови идва от "чилик", желязо. Явно от занятие или  черта на характера на някой прадядо.
h. d. , Гендо звучи днес архаично, преди е било просто едно мъжко име, Генчо е сродно на него. Курти също все още се среща.

Последна редакция: ср, 03 ное 2021, 19:39 от Djaky

# 51
  • Мнения: 339
Фамилията се пише с А и е Газибаров и означава такъв, който гази в рекичката.

Имах съученичка с тази фамилия. Помня, че уточняваше какво точно значи, имало е шеги, но в рамките на нормалното.

Мазнев/а - доста ми е неприятна тази фамилия
Козлева

# 52
  • Мнения: 1 361
Има и лекари с фамилия Мазнейкови... Сетих се за още две странни фамилии: Болнева и Бахнев.

# 53
  • София
  • Мнения: 5 752
Интересна тема, да отделим личните от фамилните странни. Там съм споменавала Плашимечкова. Само с Коли- го бях срещала.
Кафтанджиев
Кантарджиев
Катранджиев

# 54
  • Мнения: 5 543
Бъзлянков - от бъзльо ли идва? Joy

# 55
  • Мнения: 14 617
Кой и как ще го разтълкува?
По националното радио веднъж изброяваха странни и смешни фамилии. Запомних една. Посерков. Joy
И не са го сменили?Не мога да си представя. Joy

# 56
  • София
  • Мнения: 13 075
Куровесови съм го срещала като руска фамилия. Кур е петел/мъжко пиле, вес е тегло. Някой, който тежи колкото петел.
Има и Куропаткови, а куропатка е яребица.

Посерков и на мен ми се струва невероятно някой да го запази като официална фамилия.

# 57
  • София
  • Мнения: 18 697
Пичеви

# 58
  • Мнения: 8 982
Тази фамилия Посерков я казаха в предаване на Лили Маринкова. Може и да са я запазили. В някои краища на България имат странни обичаи и табиети,и във фамилията Посерков да влагат някаква тяхна си положителна конотация. Yum

# 59
  • София
  • Мнения: 13 075
Всъщност пич означава израстък, издънка от стъблото на овощно дърво или лоза. Също така в миналото се е ползвало или за мъжкар, или за развратник (в зависимост дали е положително или отрицателно натоварен смисълът), но буквално е саморасляк на стъблото на овошка, което се отчупва и се засажда самостоятелно - т.е. оправен човек ще да е бил далият това име на семейството.

Общи условия

Активация на акаунт