С каква храна храните котката си? - Тема 3

  • 34 139
  • 745
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 34
На Brit Care Kitten гранулите са дребни, и лесно омекват. Качвам състава. Имат опаковки от 400гр.
N&D Prime са по-дребни обаче. Днес купих и от тях. Дано ги хареса.


Последна редакция: сб, 04 дек 2021, 13:52 от ROSE1234

# 151
  • Мнения: 264
Здравейте
Малко не е по темата,но да ви споделя какво се случва с моите котаци.На осем месеца са.И от известно време единият третира брат си като женска котка.
Някой има ли с подобни ситуации ?

# 152
  • Мнения: 3 732
Време е за кастрация.

Пиши в темата Любители на котки.

# 153
  • Мнения: 264
Ами така може да е ,но знам че е хубаво да са максимално близко до годината .При мъжките не е добре да се прави преди това,все още се развиват и не е препоръчително.Въпреки че много ветеринари това не го казват.

# 154
  • Мнения: 444
Може да пишете в темата за съвети онлайн от д-р Микова

https://m.bg-mamma.com/?topic=1340235

# 155
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 270
Моите ги кастрирах на 11 месеца обаче започнаха да маркират и положението стана страшно защото първоначално ми отказаха да ги кастрират защото имало пандемия и плановите операции били отложени Simple Smile Наложи се да слагам тоалетни на местата които маркират Simple Smile Накрая след многократно обаждане в клиниката ни записаха като спешен случай и ги кастрираха Simple Smile После ми беше много жал за тях с яките - ужас добре че преживяхме този момент

Сега имам ядове че не винаги ядат мократа храна предпочитат суха а тя не е препоръчителна за мъжки котки Simple Smile

# 156
  • София
  • Мнения: 12 238
Сега имам ядове че не винаги ядат мократа храна предпочитат суха а тя не е препоръчителна за мъжки котки Simple Smile
Моят нямаше яка след кастрацията, изобщо не му личеше и не се държеше като да е имало нещо.
Опитваше се да ми прави същите номера като порасна и да отказва мокра храна. Просто спрях да му давам суха и след ден прояде и мократа. Сега откакто са две и Шепичка яде предимно мокра, явно действа конкуренцията и той яде още повече мокра храна.
В момента в зооплюс има подарък до днес одеало с код, както и допълнително 10 процента намаление на всичко от спестовен план ако имате. Аз поръчах преди да пуснат това 10 процентно намаление, че ми трябваше тоалетна, така или иначе тя не е намалена. От утре явно ще пускат други промоции, чакам да пуснат две за едно храни като миналата година, за да напазарувам. 10 процента намаление допълнитиелно към спестовеният план е до 11 ти.

# 157
  • Бургас
  • Мнения: 12 811

Сега имам ядове че не винаги ядат мократа храна предпочитат суха а тя не е препоръчителна за мъжки котки Simple Smile
Ами котешки супи?
Моят не иска друго от пауча,освен желето.
Може пък да му харесат супи,ще ходя в ДМ при първа възможност и ще купя.
И той обича гранулките.
Добре се е самоугоил,а още не е кастриран.

# 158
  • Мнения: 4 001
Гледам харесва се Brit ,преди време бях взела пауч и котката подивя след като го изяде. Затова не посмях повече да взимам от тази марка. Но мисля да взема гранули да видя как ще са и се чудя между Brit Care или Premium?

# 159
  • Бургас
  • Мнения: 615
Моят красавец отново прояде мокра храна. След като изкара 3 седмици само на суха, постепенно започна да похапва и по малко пауч, а от седмица яде и консерви на Карни.  Но пък задължинелно иска в чинийката да има и суха храна Simple Smile

# 160
  • Мнения: 958
Гледам харесва се Brit ,преди време бях взела пауч и котката подивя след като го изяде. Затова не посмях повече да взимам от тази марка. Но мисля да взема гранули да видя как ще са и се чудя между Brit Care или Premium?
Brit Care  гадтроинтестинал съм давала дълго време на домашните. Ядеше се с охота и помогна за проблема.
Brit premium Adult с пиле купих 8 кг за котките, които храна навън и не я одобряват. Дори някои я подминават и чакат друго. Само един млад котарак я хапва с апетит. Смесвам я с друга, обърквам я с мокра храна... Абе мъка.
Затова преди време бях молила тук за насоки към масово одобрявана от всички котки суха храна, но с приличен състав и едновременно да не е с неприлична цена.

# 161
  • Мнения: 4 001
Да. Ще взема care малка разфасовка и ще видя как ще я приеме.

# 162
  • Мнения: 34
Някой търсеше малки гранули за 2 месечно коте. Намерих тези сега в Zooplus, за котета до 4 месеца. Не съм ги купувала.
 

# 163
  • Мнения: 710
Имам почти 6-месечно коте-момиче, слабичка е, може би малко над 2 кг, та да дадете мнение за нейното хранене, моля Simple Smile.

Кое е по-добро пауч или консерва?

В зоо магазин продавачката горещо препоръча няколко консерви - ето тази: https://www.zooplus.bg/shop/kotki/konservrana_hrana_kotki/applaws/applaws/617942
изобщо не я и опита дори, постоя в купичката няколко часа и я изхвърлих. За сметка на това, от тези 2 вида ги хапна с удоволствие и мисля днес да заредя с повече,.Добри ли са като състав според вас:
https://www.zooplus.bg/shop/kotki/konservrana_hrana_kotki/animon … rny/kitten/351707

Ако има значение, хапва и суха храна, т.е. давам половин консерва, около 100 грама + суха храна, това ок ли е? Котето е при нас от 1 седмица и все още е с тази суха, с която са си я хранили допреди - РК мейн куун киттън смесена с РК ФИТ 32. Като свършат пакетите, които взех още преди да имам котето, ще я сменя с друга суха храна без зърно - пак онази продавачка ни препоръча и сме взели на Дженезис и Аплаус, дано само ги яде.

# 164
  • Мнения: 444
Това, което знам от ветиринар, е че е добре да се дава и твърда храна на котките, съобразена с възрастта им, но да не бъда само мека/мокра храна.
Причината е, че от меката храна остава парченца в устата, както и при хората, когато ядат такава храна. Разликата е, че хората могат да си измият зъбите с паста и четка и да премахнат храната, която оставайки в устата почва да загнива. Котките не могат да си мият зъбите и затова им се дава суха храна и тя им действа така както на нас сухарите например. Моята котка беше с възпалени венци именно, защото давах предимно мека храна - паучове, консерви. От тогава насетне те са не повече от 10-15% от менюто, или 1-2 пауча/консерва на седмица и от тогава до сега котката не е имала проблеми с венците.

Общи условия

Активация на акаунт