Инхалация за синузит ?

  • 3 008
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте понеже цял живот страдам от синузит и съм ходил на 5 "специалиста" в областта на УНГ и никой не успя да ми помогне. Дали има някой разтвор за инхалация който поне да ми отпушва носа вечер преди лягане че постоянно се друсам със спрейове за нос.

# 1
  • Добрич
  • Мнения: 933
Ако постоянно използвате капки може да сте привикнал и затова да ви се запушва носа.Инхалациите действат добре,но трябва да се правят редовно,няколко пъти на ден.Освен това при при обострен синузит има  рехабилитация(нагревки).
П.П.Аз съм със синузит.

# 2
  • Мнения: 4 503
Сестра ми имаше синузит и си беше взела пречиствател за въздух, за да не й се запушва носа.
При нея синузита се оказа в следствие на кисти в зъбите. Оправиха й зъбите и след време синузита изчезна. Давам го като идея, да си направите снимка на зъбите. Не казвам, че и при вас е това, но може да проверите.

# 3
  • Мнения: X


Здравейте. Аз също имам синузит и от както ползвам тези капки се родих. 1,2 капки в чай или директно в устата. Толкова са добри ,че ми промиват и мозъка от лоши мисли. 😆.Мога да ви ги изпратя  безплатно. Ще се радвам да помогна.

# 4
  • Мнения: 8
Сестра ми имаше синузит и си беше взела пречиствател за въздух, за да не й се запушва носа.
При нея синузита се оказа в следствие на кисти в зъбите. Оправиха й зъбите и след време синузита изчезна. Давам го като идея, да си направите снимка на зъбите. Не казвам, че и при вас е това, но може да проверите.
миналата година дадох 9000 лева за зъби нямам проблеми там вече

# 5
  • Мнения: 5 072
Цинабсин пробвал ли си ? Другото , което съм ползвала ,ама доста отдавна беше мастежет форте( май така се казва) , което е антибиотик и е за ветеринарна употреба. Гадно е и то доста, ама ми свърши работа, като видях зор.

# 6
  • Мнения: 40 905
За синузита питай за физиотерапия.

# 7
  • Мнения: X
Пробвайте с електрическа възглавница, слагате я на синусите и стоите с нея възможно най-дълго. Аз така се спасявам. Също и редовно почистване на синусите с ClinSin сутрин и вечер.

# 8
  • Мнения: 40 905
Пробвайте с електрическа възглавница, слагате я на синусите и стоите с нея възможно най-дълго. Аз така се спасявам. Също и редовно почистване на синусите с ClinSin сутрин и вечер.

Класическият метод (бабешки) е торбички от хасе с морска сол, нагряват се на котлон и се слагат на синусите, 2 или 3 и се редуват - едните се нагряват другите се държат където трябва. Всъщност в тенджера на слаб котлон е най-добре, защото няма риск да ги изгори, а тогава става и на индукция.

# 9
  • Мнения: 12 733
Здравейте понеже цял живот страдам от синузит и съм ходил на 5 "специалиста" в областта на УНГ и никой не успя да ми помогне. Дали има някой разтвор за инхалация който поне да ми отпушва носа вечер преди лягане че постоянно се друсам със спрейове за нос.
Ако е въпросът само за отпушване на носа преди лягане, един по-дълъг топъл душ също върши работа, парата много помага за отпушване и облекчаване при мен. Понякога просто съм дишала над съд с гореща вода колкото да вдишвам парата. Не вряща на котлона, а свалена и не чак толкова гореща пара.
Иначе ползвам етерични масла от мента и евкалипт. В аромалампа или по някоя капка върху тампон памук и тампона на нощното шкафче като си легна. По този начин ефектът го има в някаква степен и докато спя и дишането е по-лесно и тогава. Ефектът е като от бонбон лукче, минус бонбона.
Предимно ги ползвам когато съм настинала, за всеки със синузит е ясно тогава за какво чудо иде реч и как хремата се влачи още сума време след настинката... Може да се добави и масло от чаено дърво, то е и антисептично. Мирише гадно, но така или иначе когато съм със запушен нос това не ме вълнува особено. Проблем е обаче ако там спи и друг човек и миризмата е гадна за него или пък другите масла го дразнят.
Ментов вазелин намазан около ноздрите преди лягане също помага да се диша по-лесно през нощта.
Капки Кармолис в чаша чай също са опция за облекчаване за момента, ако няма някое от всичките масла в тях да ви създава проблеми че са много и най-различни.

# 10
  • Мнения: 2 352
Ако ползвате капки с ксилометалозин нищо няма да се подобри, докато не ги спрете. Вероятно сте влезли в порочния кръг с тях.

# 11
  • Мнения: 29 337
Скрит текст:


Здравейте. Аз също имам синузит и от както ползвам тези капки се родих. 1,2 капки в чай или директно в устата. Толкова са добри ,че ми промиват и мозъка от лоши мисли. 😆.Мога да ви ги изпратя  безплатно. Ще се радвам да помогна.

От къде ги купуваш тези капки?

# 12
  • Мнения: X
Скрит текст:


Здравейте. Аз също имам синузит и от както ползвам тези капки се родих. 1,2 капки в чай или директно в устата. Толкова са добри ,че ми промиват и мозъка от лоши мисли. 😆.Мога да ви ги изпратя  безплатно. Ще се радвам да помогна.

От къде ги купуваш тези капки?

Скрит текст:


Здравейте. Аз също имам синузит и от както ползвам тези капки се родих. 1,2 капки в чай или директно в устата. Толкова са добри ,че ми промиват и мозъка от лоши мисли. 😆.Мога да ви ги изпратя  безплатно. Ще се радвам да помогна.

От къде ги купуваш тези капки?

От Германия.

# 13
  • Мнения: 29 337
Благодаря, ще видя и в аптеките в България дали ги няма някъде....Hands V

# 14
  • Мнения: X
Soul free, ако не ги намерите мога и на вас да ги пратя.

(Мм мъж ги пие за всякакви болежки и неразположения.😅)

Общи условия

Активация на акаунт