Re: Рибена чорба

  • 71 721
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 251
Баща ми прави страхотна рибена чорба Peace Обикновено на връщане от морето взема няколко вида риба (минимум два) - по-вкусна ставала. С речна риба - не знам, на мене ми мирише на блато речната Sick В марля слага рибите, да не се разпарчетосат, и ги вари.
Aбсолютно! Най-вкусната рибена чорба се прави с много видове риба-желателно е да има карагьоз , попче, чернокоп /че лефера идва вече тежък за вкуса и джоба /, а от там на сетне  другите риби са само добавки към вкуса- ватус, скумрия, сафрид, паламуди др.. Варят се в марля, изваждат се - само попчето се пуска цяло- при ядене на чорбата, се изсмуква/не се гълта месото му/, всичко друго , ако е възможно се обезкостява и се връща в бульона , където вече са сварени картоф, морков/по желание лук/, но задължително девисил . По желание се прави застройка тип "бешамел" с масло и 1-2 л. брашно, като се разрежда с бульона от супата. След като клокне и започне да се сгъстява , се издърпва от котлона и се прибавя на тънка струя към чорбата при непрекъснато бъркане.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
..........После ги обезкостява, а в бульона слага лук, морков, картоф, целина и девисил (домат не слага), Накрая пуска и рибата. Не застройва.


В нашето семейство брат ми е майстора на рибите.
Вчера правил рибна супа от глава на шаран, попчета и раци.

# 17
  • Мнения: 502
В нашето семейство не слагаме картофи в рибената чорба.Накрая  слагаме ориз ,а девисила е  задължителен.

Общи условия

Активация на акаунт