Отговори
# 15
  • Мнения: 1 564
Няколко пъти съм купувала неща с изтекъл срок и оттогава  не пропускам да погледна.За съдържанието много рядко се сещам да погледна. Embarassed

# 16
  • Мнения: 78
Аз също гледам срока задължително, понякога и съдържанието

# 17
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
откакто имам дете, чета всичко, винаги.........

# 18
  • Мнения: 295
НЕ
въпреки, че мъж ми все ми се кара... той всичко чете, но аз така и не можах да си създам този навик Wink

# 19
  • Мнения: 2 700
В 90% от времето чета, защото обикновено пазарувам от големи магазини с достъп до стоката. Гледам задължително и срока на годност.

# 20
  • Мнения: 1 113
Понякога чета съдържанието, срока - винаги.
А колкото до:
"Може да съдържа следи от ядки" или нещо от този род...не е сигурно какво има и затова има вероятност или ако имам късмет ще има и ядки... Thinking

Предполагам, че се има предвид използването на фъстъчено масло (примерно) и евентуален остатък от ядки в него.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 999
И малко конкретен пример, винаги съм се чудила на шоколадовите вафли, на някои опаковки какво ще рече "Може да съдържа следи от ядки" или нещо от този род...не е сигурно какво има и затова има вероятност или ако имам късмет ще има и ядки... Thinking

Горния надпис е заради все повечето хора алергични към ядки. Един вид се застрахова производителя ако по някаква случайност /как ли?  newsm78/ има ядки попаднали в шоколада.

До колкото знам по най-новите изисквания трябва да има описано всичко, което е в дадения продукт /пак заради алергиите/.

Аз чета всичко, винаги. Просто навик, който имам. Е, отнася се до новите храни де, старите които купувам от години знам какво имат. Когато се отнася до лекарства обаче чета винаги всичко.

# 22
  • Мнения: 6 167
чета.
знам, че трябва да чета повече, но понякога лампичката "промоция"
ми свети по-силно newsm78

# 23
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

До колкото знам по най-новите изисквания трябва да има описано всичко, което е в дадения продукт /пак заради алергиите/.

Дали ще доживеем да видим цялото съдържание на киселите млека  Thinking

# 24
  • Мнения: 2 212
Аз да си призная до скоро почти нищо не четях...от известно време баща ми се разбра, че има диабет и оттогава понаучих доста неща и следя доста храни, дори когато сме ги купили вече за въглехидрати и захар...Е, учудих се в колко мноого да не кажа почти всичко се съдържа захар, в супи, бульони, абсолютно всичко... ooooh!

# 25
  • София
  • Мнения: 6 999

До колкото знам по най-новите изисквания трябва да има описано всичко, което е в дадения продукт /пак заради алергиите/.

Дали ще доживеем да видим цялото съдържание на киселите млека  Thinking

Защо мислиш, че го няма? За съжаление аз имам лактозна непоносимост и мляко не мога да ям така или иначе  Sad

# 26
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192



Дали ще доживеем да видим цялото съдържание на киселите млека  Thinking

Хихи, едва ли. На "Верея" 4,5% масленост пише: Състав: краве мляко, закваска. Мнооого изчерпателно Grinning

# 27
  • Мнения: 3 818
Откакто се оказах алергична към кравето мляко- чета всичко, в което е възможно да има такова, в противен случай ме чакат няколко дни сърбежи Crazy

Иначе- не.

Естер, мисля че следите от ядки се получават заради различните шоколади, правещи се на едно място. В смисъл че като са правили шоколад с лешници и след това работникът не е почистил добре машината, може да дойде при теб някоя лешникова стърготина Wink

# 28
  • Мнения: 68
Чета много подробно, по един час вися в магазина (говорим за големите вериги магазини).Гледам да храня фамилията максимално здравословно и като видя в съдържанието някаква съставка започваща с  "Е" еди-какво си  изобщо не купувам  Naughty

# 29
  • Мнения: 2 040
Само срока на годност чета, друго не ..  Peace

Общи условия

Активация на акаунт