От САЩ до България – превоз и закупуване на поръчките ни – 2

  • 15 677
  • 132
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 16 871
Момичета,
Опитвам да платя една поръчка в Macy's.  260$, 3 пъти вече и ми канцелират поръчката, като ми блокират и пари. Говорих с банката,  казват, че проблемът не е при тях/мен и моите карти. Виждат, че плаща, но в последствие търговецът връща плащането. Да сте имали такъв проблем?

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 15 546
Явно просто сайтът не приема български карти. Може да пробваш с PayPal, ако тази опция за плащане е налична – има малко по-голям шанс за успех.

# 17
  • Мнения: 14 486
Няма логика да не приема български карти щом доставя до България.

# 18
  • Мнения: 16 871
Да, аз искам да доставя до адрес в Сащ.
След това обаче на billing не ми дава възможност да въведа адрес в България  (който да съответства на моя по карта, въпреки че в Амазон това не е проблем), и отново въвеждам адреса в САЩ. Това е единственото, което ми хрумва като разминаване.

# 19
  • Мнения: 68 570
Според мен не приемат български карти, билинг адреса трябва да е американски, а при теб е български- там където е издадена картата.

Когато аз се опитах да платя в Walmart с бълг.дебитна карта, по същият начин на билинг адрес ми даваше опции само в САЩ, изобщо не излезе поле да добавя адрес извън щатите и да го задам като билинг адрес. Също исках до адрес в САЩ да доставят. Не успях да платя с бълг. карта, въпреки че тук писаха че можело, но и не дадоха подробности как точно става.

Да се отчета с моята поръчка направена чрез usshopr - 20 дена за всичко!

Поръчах и платих на 4.11.2021г.
 На 24.11.2021г си взех пратката от офиса на еконт в моя град.

Перфектни. Бързи. Аз съм доволна и бих ги ползвала пак, ако сайта не доставя директно до България, както беше в случая.

15$ ми начислиха за транспорт от САЩ до БГ, още 6 лв за еконт платих.
Пратката бе лека - 250 грама, пакет 20 на 30 на 10 см приблизително. Ето го пакета


Предварително може в чата да пратите линк на стоката и да ви изчислят транспорта. Така ще прецените устройва ли ви, или ви е скъпо. Отговарят на минутата, веднага. По имейл отговарят също в рамките на час.

Като цяло:
ПЛЮСОВЕ:
 - Бързо изпращат ..
- отговарят веднага на всякакви въпроси- лесна и бърза комуникация с тях.
- прозрачност на всички такси, предварително ви ги разбиват и виждате колко точно ще заплатите накрая.
МИНУСИ:
- аз лично не видях.
(Може би само че не получих дефиниция на това що е то малка пратка, за която 10$ е транспорта, но само това). Предложиха да пратя линк с размери и тегло, и те да ми кажели малка ли ще е, или не, но аз принципно исках да си го изясня, предвид и питането в предната тема. Не успях.

Но аз съм супер доволна. Толкова бързо за няма и месец да получа пратка от САЩ, не ми се беше случвало. Можело значи Grinning

Последна редакция: нд, 28 ное 2021, 15:27 от teta75

# 20
  • Мнения: 16 871
Тета , не съм съгласна и сигурна, че е така.
Пазарувала съм много пъти от американския амазон с билинг адрес в
 Англия. Същото е и с покупки от Амазон.де,ес, ит, билинг адрес никога не ми е бил български.

Затова питам момичетата, които са пазарували от там дали са срещали проблем.

Последна редакция: нд, 28 ное 2021, 16:27 от ver4eto_sv

# 21
  • Мнения: 68 570
А, добре..ти си знаеш.
Аз също съм пазарувяла от аmazon.com, .de и т.н и е нямало проблем да платя с българска карта.
Конкретният магазин вероятно не позволява билинг адреса да е извън щатите..това казвам. Казвам и че това е само мое предположение.

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 15 546
Няма логика да не приема български карти щом доставя до България.
Ясно, не знаех, че конкретният сайт ship-ва извън Щатите.

Затова питам момичетата, които са пазарували от там дали са срещали проблем.
Някои онлайн магазини са много стриктни с изискването, шипинг и билинг адресите да са на територията на една и съща държава, и отказват поръчки, в случай че има разминаване. Това не е нещо рядко срещано. Съвсем възможно е именно това да е пречката.
Пак питам – защо не пробваш с PayPal, има някакъв шанс да успееш да минеш между капките.
Дано някой, пазарувал от сайта, сподели личен опит.
Във всеки случай, най-бързото и ефективно решение ще е да пуснеш едно запитване до самия онлайн магазин – оттам ще те насочат най-компетентно къде по веригата е проблемът. Peace

# 23
  • Мнения: 16 871
Ще пиша запитване към сайта.

За Пейпал  - Нямам такъв, така и не се научих да ползвам. Което не е оправдание, просто в момента нямам възможност да седна и на спокойствие да го "разгадая".

# 24
  • София-Младост
  • Мнения: 23 321
Да, аз искам да доставя до адрес в Сащ.
След това обаче на billing не ми дава възможност да въведа адрес в България  (който да съответства на моя по карта, въпреки че в Амазон това не е проблем), и отново въвеждам адреса в САЩ. Това е единственото, което ми хрумва като разминаване.
Поръчките, изпратени до Съединените щати, трябва да имат адрес за фактуриране с кредитна карта в САЩ, за да бъдат направени онлайн.

# 25
  • София
  • Мнения: 30 107
Митнически документи за пратка по GGBG изпратих на 02.11.2021. Ще стане един месец ни вопъл, ни стон от тях.

# 26
  • Мнения: 68 570
Митнически документи за пратка по GGBG изпратих на 02.11.2021. Ще стане един месец ни вопъл, ни стон от тях.

С кой курс ти казаха, че е изпратена?

# 27
  • София
  • Мнения: 30 107
Скрит текст:
Митнически документи за пратка по GGBG изпратих на 02.11.2021. Ще стане един месец ни вопъл, ни стон от тях.

С кой курс ти казаха, че е изпратена?
курс  #904/13.10.2021 (US) от САЩ

# 28
  • Мнения: 68 570
Преди да пусна моята поръчка с другия превозвач, звънях на ггбг да питам кога лети техния курс, казаха на 14.11.2021г. Възможно е с него да са ти я пратили. Защото е несериозно да твърдят, че от 13.10. пратката чак сега каца в БГ, та днес е 29.11!!...За МЕН събират пратки и ги пускат когато се посъберат повечко, не ги пускат в месеца, в който дойде в офиса им в САЩ...явно им е неизгодно ли, не знам. Така си мисля, направо съм готово главата да си заложа...
Не се ядосвай, така са те с американските пратки. Ще дойде, ама не се знае кога точно Simple Smile При тях е така - казват едно, ти виждаш че става друго, и така....

# 29
  • София
  • Мнения: 30 107
Спрях да се ядосвам вече. Дано до Коледа да пристигне.

Общи условия

Активация на акаунт