Навън може да трещи и да вали, а ЯНУРЧЕТО на топло в мама сладко спи!

  • 30 349
  • 742
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 433
Аз подготвителни усещах още в 4ти месец, тогава от магнезия затихнаха и сега като го спрях не мога да кажа, че ги усещам. Тогава коремът ми беше малък и като се стегне много личеше и се усещаше дискомфорт, а в момента имам топка за корем-постоянно твърд е, не можеш да разбереш кога има стягане, той постоянно си е стегнат.. което доста ме притеснява, защото си имам едни 2 часа път до болницата и ме е шубе да не тръгнем късно. От вчера имам някакви болки в кръста/корема, бебето ме човърка и някъде ниско и на моменти направо ме срязва болка за 1-2секунди и съм се видяла в чудо. Рано е още, 35+5 съм чудя се какво да правя. Не бих казала, че са контракции защото не са съвсем на интервали, по-скоро дискомфорт, но пък не мога да кажа стяга ли се коремът, защото той си е на топка и докато не ме боли.. абе “празници”. Дано изчака подаръкът ми и се появи в 2022.

# 706
  • Мнения: 413
Честита Коледа от мен и моят Теодор-вече на 10 дни. Simple Smile

Очаквам с нетърпение да видя някое Коледно бебенце от вас.
Snowwhite, при теб нещата звучат най-напечени, скоро те чакам в клуба на подранилите януарчета. 🙂

Аз също не усещах никакви контракции докато не дойде точно момента, за което се радвам. Нямаше от какво да ме е страх, защото нямах очаквания какво ще е усещането и болката.

Ние вече се нагаждаме с малчо вкъщи и кърмата ми тръгна, хапва си през 3 часа като по учебник, единствено ме тормози, че много рядко се оригва и след всяко хранене хълца супер много заради това. Ако някой може да даде акъл как да ми се получи ще съм благодарна.

# 707
  • Мнения: 1 037
Страхотно е, че вече се напасвате! Може да пробваш да оригваш по друг начин. На мен ми е най-удобно на рамо, но може и да го сложиш на гърдите ти, а има и начин на скута ти, който на мен никога не ми се е получавал.
https://www.nhs.uk/start4life/baby/feeding-your-baby/breastfeedi … urping-your-baby/

# 708
  • Мнения: 52
Добро утро момичета, имам следното питане. С мъжа ми сме решили име за момченцето ни още от самото начало, но преди няколко седмици се замислих, че през януари има доста именни дни. На какво мнение сте вие, дали трябва да си кръстим детето /в случай че се роди примерно на Йордановден/ с подходящо име за деня или да си запазим нашия избор? Hug

# 709
  • Мнения: 1 517
Ние бихме го запазили.
В същата ситуация сме и името има имен ден на Ивановден, а нашият малък мъж ще се роди след това, най-вероятно.

# 710
  • Мнения: 2 634
Момичета, благодаря на всички за подкрепата. Още не съм родила, даже от вчера никакви контракции вече, никаквисимптоми за раждане.... супер изнервящо. Tired Face

Отивам сега на преглед в болницата и ще видим какво ще кажат, ще ме задържат ли и т.н.

За именния ден: аз изобщо не се водя по такива неща и не би ме накарало да си кръстя детето така, ако се роди на голям празник, освен ако случайно не съм си избрала изначално това име. Аз самата съм родена на празник ,,с името си", но родителите ми са ме кръстили по друг начин, което на мен ми харесва. Satisfied Аз май имам имен ден, не съм сигурна, но и никога не съм го празнувала и не съм черпила. За хора, на които им е важно да имат, може би ще е по-готино да са в два отделни дни и дори в различни месеци. Едно изключение от това ми мнение е може би Цветница и то, защото имената, които празнуват на Цветница за жени, са много красиви според мен и ми се струва хубаво за момиче да е родено на този празник и да носи име на цвете, идва ми доста нежно и романтично. Но да е Никол, само защото е на Никулден, не знам. Не ме мотивира. Bowtie

Последна редакция: пн, 27 дек 2021, 10:02 от snowwhite12

# 711
  • Мнения: 174
Vani_yo единствено ако се роди днес ще е Стоян (като баща си) иначе ще се казва Димитър 😁

snowwhite12 дано всичко е наред 🤗 ще чакане новини 😘

# 712
  • Мнения: 6 911
Snowwhite, стискаме палци нещата да вървят гладко и скоро да има бебе. Представям си колко е изнервящо в момента.

За имените дни споделям напълно твоето мнение, та няма да го повтарям. Ние сме си избрали име мноого отдавна, така че, когато и да се роди, то ще е.

Вчера усещах някакви безболезнени стягания - чудя се това ли са прословутите бракстън хикс. И аз като Хибискус не съм сигурна те ли са или бебето, което си е кораво. Grinning

Отиваме сега със скъпия малко на разходка да видя сняг, че тук ни го обещваха, ама само слънце и сега облаци. Предложих му да караме моторна шейна, но получих само зъл поглед. Joy

Дойде ми и помпата за кърма след великото чудене.

# 713
  • Мнения: 2 433
Аз врънкам да идем на ледена пързалка и ме изпепеляват с очи, Welt да не сме рода нещо?
Сноу, нали казват след 36та, че си намаляват водите по принцип, по-малко количество ли са, че предлагат индуциране?
Аз от 4:00 съм с още по-дискомфортни бодежи и болежки в кръста и корема, но изобщо не мога да засека времето. Обаче си сложих ръка на корема в горната част и наистина има стягане, иначе не го усещам, та явно са контракции. Възможно ли е да са подготвителни, не са силни, даже сега хващам, че има такова “стягане” и без болка, трудно ми е да обясня. Чудя се да ида ли до болницата да ме погледнат, лекарят ми не е на кабинет до 29ти и не виждам друг вариант..

# 714
  • Мнения: 831
Здравейте, момичета! Честита Коледа и от мен! За името и ние ще се придържаме към избора ни независимо от датата. А и според мен е по-готино човек да има повече на брой празници Grinning

# 715
  • Мнения: 1 488
Оффф вие поне имате имена, хаха, у нас е тема табу това. Мъжът ми след като цяла бременност казваше има време, сега ми сервира, предния път аз избрах, сега е твой ред. Аз си имам едно избрано, ама не съм сигурна още не съм го и споделяла с него, ама все избягва темата.
На мен също ми се ходи на ледена пързалка, ама вече ще е след като родя. Предната бременност се пързалях, ама тогава бях 4-5м.
А за именните дни на мен много ми харесва така да е в един ден с рождения, ама от януарските имена никое не ми допада. Явно все пак самото име има по- голяма тежест.

# 716
  • Ботевград
  • Мнения: 335
Привет и от мен.
И аз имам контракции и са доста повече от предния месец примерно.. На моменти са си неприятни направо.. Но нямат нищо общо с истинските все още😁
Всичко ме боли ужасно и съм супер неподвижна, но се успокоявам, че остава малко🙄
За името.. И ние имаме избрано от самото начало и няма да го сменим, независимо кога ще се роди бебка 💕
Snowwhite, Стиснати палчета и от мен🍀
И на всички останали момичета, които са на сантиметри от финала💓

# 717
  • Мнения: 54
И ние все още нямаме име... имаме няколко варианта, но не сме решили точно кое да е. Grinning
С първото дете го решихме доста по-лесно и по-рано.

Аз тази сутрин се събудих в 5 и 30 от контракции. Бяха на 15мин., станах,  изкъпах се и ми мина Grinning

snowwhite, надявам се всичко да е наред при теб и да изчакат още малко бебето да тръгне само.

# 718
  • Пловдив
  • Мнения: 591
Сноу, стискам палци всичко да е наред! Хайде ще чакаме хубави новини!

И ние още нямаме окончателно име. С първото дете го избрахме много бързо, сега се колебаем между две. Сънувах едното и не знам дали това не е знак.
 
За име и ние дори и да се роди на някои от празниците ще се придържаме към това което изберем.
Откакто пия магнерота се чувствам по-добре и контракциите намаляха.
Тези дни все имаме гости и не можем да почнем да нареждаме. Силно се надявам вече утре да успеем.
Успех на всички на които им предстои съвсем скоро раждането. Всичко ще е наред, трябва да мислим положително.
Днес малко се поразходихме, че съвсем се залежахме тия дни и не се отразява въобще добре, особено на килограмите😳😳😬

# 719
  • Мнения: 29
Здравейте, момичета да ви питам, вие как бихте постъпили? Ако от самото начало сте избрали името единодушно, защото и двамата дядовци са Ивановци. Но за съжаление вечра моят свекър почина 😔  И сега разсъждаваме дали да го променим, защото му взима и трите имена. Или си остава същото на моя баща.

Общи условия

Активация на акаунт