Спешно иска развод

  • 3 444
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
Синът ми е на 12 год. Приема го тежко, въпреки че се опитва да се държи като голям.
Надявам се да се справим, но още ми е много гадно.

# 16
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ще се справиш - нямаш избор
само още нещо - не мисля, че оная е виновна - в крайна сметка нейно право е да си говори
но виж мъжа ти е за бой

аз като говорих с тая дето мъжа ми се е виждал и и беше писал любоФни смс-и - само го накарах да й каже пред мен че това нищо не значи Wink
тя жената кво е виновна, че моя не може да си го държи в гащите?
така, че тя най-невинна

а и ти имаш вина - що го чака цяла година?????
аз ако да бях разбрала че мъжа ми продължава връзката -и  бременна и с двете ще се махна - сори - обещала съм му, че ще го изгоня и ще намеря начин да го навра в миша дупка - и не щото се разделя с мен, а щото не е постъпил коректно - като реши, че не ме иска- да ми го каже...
та ни него разбирам ни теб - да го търпиш и чакаш цяла година да се занимава с любовница
май ако той не си бе отишъл щеше да си седиш с него?
и защо?

# 17
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ще се справите! Само мисли трезво - обясни на детето ситуацията спокойно, като на голям човек, така то ще ти има доверие. Дерзай!   bouquet

# 18
С детето си говорихме откровено, надявам се има спасителен ефект за него.
Аз мислих около месец и половина, след като разбрах, година нямаше да издържа. А този месец и нещо ми беше нужен, защото минах през изненадата, шока, обидата, мисленето -кое е по-добро решение за детето.....и взех решение, сега сме разделени вече.

# 19
  • Мнения: 357
Възползвай се от ситуацията! Иска бърз развод - ОК! Обаче ти пък искаш други неща, ти изпълняваш неговите условия, ако той изпълни твоите. Wink И всичко да бъде вписано в съдебното решение, никакви устни договорки.  Twisted Evil
Мисля, че имаш право да се държиш по този начин и нетрябва да изпитваш и капка вина! Успех ти желая!   bouquet

# 20
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
С детето си говорихме откровено, надявам се има спасителен ефект за него.
Аз мислих около месец и половина, след като разбрах, година нямаше да издържа. А този месец и нещо ми беше нужен, защото минах през изненадата, шока, обидата, мисленето -кое е по-добро решение за детето.....и взех решение, сега сме разделени вече.

нещо не съм разбрала...
ти каза - година му пълни главата...
извинявай - това вече е съвсем друго...
но той е за бой определено - оная не мисля, че има вина - освен за действията си СЕГА - за това което евентуално го КАРА да прави... но и за това ще си понесе последствия
радвам се, че си поговорила с детето - ясно е, че ще страда.. то ние страдаме дори и да разбираме... а камо ли то - когато дори не може всичко да разбере
хубавото при децата е, че са устроени да оцеляват и от там - по-лесно се приспособяват...

# 21
  • Мнения: 3 394
принуди го ако наистина иска бърз развод, да ти подпише нотариално пълномощно, че можеш да пътуваш с детето ви извън българия! Всичко се случва, я екскурзийка (дай боже, като се оправите финансово), я работа можеш да си намериш или пък да любовта да се появи от чужбина. Това си е коз в твоите ръце, не го изпускай!

# 22
  • Мнения: 1 215
Аз мисля, че ако той иска развод толкова бързо, можеш да използваш това като коз в твоя полза и да преговаряш за нещата, които искаш. Издръжка, жилището, в което живеете, движимите вещи и Арвен наистина е права, накарай го да то подпише такава декларация, макар че те за всяко излизане искат отделна с фиксирани дати.

# 23
  • Мнения: 393
Съвети ми е трудно да давам.
Аз самата съм разведена , но с бившия ми съпруг си останахме приятели. Имам втори брак, имам и деца от втория брак. Сегашния ми съпруг е като баща на голямата ми щерка, а бившия ми съпруг е "чичо ....." за малките. Но в края на крищата това за въпрос .... "първите седем години (възпитание)". С бившата ми свекърва сме в добро отношения. Майка ми също поддържа контакти. Може би причината е, че живеем мноооого далече от БГ.
Но както са ти казали момичетата- щом много дава зор за бърз развод-размотавай го и му одери кожата. Аз от бившия ми съпруг не искам пари. Важното са добрите отношения. Вскяка година, когато щерката е Бг за около месец, той я поема (не че хлапето си няма пари, а и майка ми ).

# 24
Моят бивш е ега си кикимората. Вчера му се обадих, че се налага да наема жена, която да ми помага сутрин за два часа. Разбира се, отказа да поеме част от заплатата й. Припомних му думите за спешния развод и той, представете си, ми каза че сега не му е до това.
В началото казах на адвоката, че искам да се разведем по негова вина, за да му е за урок. Сега обаче вече не ми се занимава. Май ще приема взаимно съгласие, само да нямам нерви и да приключа бързо и по-безболезнено със случая.
Много ви благодаря на всички за съветите и подкрепата.
р.р Не мога да го приема за приятел от тук нататък. Много мъка и подлости ми причини.

Общи условия

Активация на акаунт