"Градински сополи"

  • 10 021
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • България-София
  • Мнения: 573
Ние също постоянно сме със сополи, някога повече, някога по-малко. Първата година тук в БГ ни "друсаха" с антибиотици нон стоп, в резултат на което станахме по-болни отколкото бяхме и когато се наложи наистина да приемаме такъв "докторицата" се чудеше какъв да изпише, защото най-подходящите ги бяхме пили. В Израел фамилният ни лекар направо не вярваше на ушите си като му разказах за нашите лечения. Как-вика ви се предписва АБ бе да е установена "бактериално нарастване" /превеждам дословно/. Та той препоръча - никакво лечение, ако няма температура, зачервено гърло и прочие симптоматика за наличие на заболяване. Духане на носа и промивки с физиологичен р-р е това, което трябва да се прави. САМО, когато е затруднено дишането /вечер, като заспива/ могат да се капнат капки за нос. Честата им употреба водило до "изтъняване" на лигавицата, неефективност на капките и в крайна сметка заболяване. Както знаем носът / и устата/ са "портата" за всички вируси, а при наличие на многообразието им в дет. градини и ясли е логично носът да увеличава секрецията с цел защита на организма.
Просто и логично, но защо в Израел трябваше да го науча?
Само да вметна, че единият ми син е алергичен към някои почистващи препарати, най-вече хлорните /белини и прочие/ - още един повод да си ходи със сополките.....
При по-тежки случаи давам сироп от черен бъз.

# 16
  • Мнения: 3 537
Съгласна!Но Анелия е и с червено гърло постоянно.Как става това,не знам! Confused

# 17
Даааааа, явно при всички нас с деца на ДГ това е основен проблем... newsm78 Това чудо наречено "градински сополи" е доста заразно и трудно излечимо!!! Минава за кратко и после започва на отначало. На мен ми прави впечатление, че "градинските сополи" са доста по-различни от обикновените, поне при синът ми е така: ту започват, ту спират, нощем спи все едно, че няма сополи, а през деня понякога даже кашля от тях, което значи, че му се стичат назад. Плюс това не излизат навън - той духа силно, но почти нищо не излиза, а все нещо има в носа. Слагаме физиологичен разтвор и го лекувам с хомеопатия, добре, че е хомеопатията, та поне не слагаме гадни капки и не пием АБ ако не е сериозно (за миналата година сме пили само веднъж Аб и то беше, защото имаше бронхопневмония).
Е, сега пак е с хрема и лека кашлица и вече честно казано ми омръзна, но явно така ще бъде и за напред.... #Cussing out #Crazy
Желая на всички колкото се може по-здрав "сезон" и дано да победим в тази не лека "битка" с "градинските сополи".... Joy  bouquet
(
А какво хомеопатично лекарство даваш за сополите? Можеш ли да ми препиръчаш добър хомеопат. Аз съм от София.

Общи условия

Активация на акаунт