Свежи идейки за рождените дни на децата ни

  • 7 227
  • 70
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 039
мерси, мерси, знам ги тези бонбонки, много са сладки и  за декорация

аз много обичам калинки, Heart Eyes
ето една и от мен, почти съм привършила с коронките:
ето ги...........http://malena2004.multiply.com/photos/album/142



# 31
  • Мнения: 5 877
Хубави са, а как ще се използват?

# 32
  • Мнения: 6 039
ами има един картон, цветен гофриран, лесно се огъва и е здрав. От него ще изрежа ленти и по седата ще залепя фигурките. С помощтта на кламери или малки щипки за пари ще се захращат, според размера на главичката. Не съм залепила лентите, защото много място ще заемат. Grinning

# 33
  • Мнения: 3 367
здр отново..
1ета ви и си мисля-не претоварваме ли децата си(може би не това е то1ния глагол,дано ме разберете)?ние  , едно време Simple Smile, имахме торта,малко сандви1и и камара деца...толкоз..поне аз..ни клубове,ни теми,ни 1ениики с дора и 1аши с немо..нямам спомен да ни е било ску1но или каквото..
сега ми се струва 1е малко отнемаме шанса им да измислят те игри,да превръщат столовете в лодки и покривката в платна..
мисля си де,моля не обръщайте темата в спор..
отдавна ме забвлява този идея,тук децата за заринати в какво ли не,достъпно е и като 1уя "ску1но ми е" ми иде да се гръмна..
*
в тоя ход на мисли,както казах,не съм фен на клубове; у дома,с деца,торта и свещи и толкоз..

# 34
  • Мнения: 6 039
ами сигурно си правя, всеки усеща нещата по различен начин
майка ми превръщаше рожденните ми дни в специален праник и още ги помня, може би не съм паднала по-далеч от дървото /за крушата става въпрос/

# 35
  • Мнения: 3 367
ами сигурно си правя, всеки усеща нещата по различен начин
майка ми превръщаше рожденните ми дни в специален праник и още ги помня, може би не съм паднала по-далеч от дървото /за крушата става въпрос/
о,абсолютно,и аз имам 1удесни спомени..моята 1уденка беше то1но какво прави празника "специален" и къта спомените..игрите,правенето на торта заедно,събуждането сутрин на рд,времето отделено специално за рожденика..
изобщо не отри1ам динозаврите и барбитата,просто се питах дали забързани да купим поредното нещо не изпускаме друг вид рд емоция..

# 36
  • София
  • Мнения: 270
Аз по-скоро искам да се похваля с моята идея , отколкото да я предложа, защото по-трудничко ще се реализира от всеки Wink.
 На втория рожден ден на дъщеря ми мислех да поканя няколко деца в къщи, да си поиграят и да празнуваме. Но се оказа, че почти никой не може да дойде.
Майка ми е учителка в малка детска градина в едно село. Взехме голяма торта, купихме свирки, шапки и балони. Изненадахме и децата в градината, а и ние си направихме празника. Подаръци не получихме , но децата пяха песнички за нас  Hug, имаше танци... игри... Голям купон стана.   bigdance2  Tada   ura

# 37
  • Мнения: 6 039
anette1104, аз честно казано сега като се замисля, игрите изобщо не си ги спомням. Помня приготовленията, подреждането на масата, всичкото старание, тортата, дрехите. Това си спомням. Родена съм края на януари и винаги празнувахме у дома с всичките ми приятели от блока.


 k`Linka, чудесно сте постъпили и 100% ще го помните като един по-различен рожден ден   bouquet

# 38
  • Мнения: 5 877
ами сигурно си правя, всеки усеща нещата по различен начин
майка ми превръщаше рожденните ми дни в специален праник и още ги помня, може би не съм паднала по-далеч от дървото /за крушата става въпрос/
о,абсолютно,и аз имам 1удесни спомени..моята 1уденка беше то1но какво прави празника "специален" и къта спомените..игрите,правенето на торта заедно,събуждането сутрин на рд,времето отделено специално за рожденика..
изобщо не отри1ам динозаврите и барбитата,просто се питах дали забързани да купим поредното нещо не изпускаме друг вид рд емоция..
... ъм, по принцип съм съгласна, но не говоря за купуване. Общо взето всичко, което споменах, отнема няколко часа подготовка.
Досега не съм организирала някакви специални игри, както казах, беше малка и се радваше повече на шума и пъстротата. Сега ми се струва, че ще й бъдат интересни.

# 39
  • Мнения: 967
здр отново..
1ета ви и си мисля-не претоварваме ли децата си(може би не това е то1ния глагол,дано ме разберете)?ние  , едно време Simple Smile, имахме торта,малко сандви1и и камара деца...толкоз..поне аз..ни клубове,ни теми,ни 1ениики с дора и 1аши с немо..нямам спомен да ни е било ску1но или каквото..
сега ми се струва 1е малко отнемаме шанса им да измислят те игри,да превръщат столовете в лодки и покривката в платна..
мисля си де,моля не обръщайте темата в спор..
отдавна ме забвлява този идея,тук децата за заринати в какво ли не,достъпно е и като 1уя "ску1но ми е" ми иде да се гръмна..
*
в тоя ход на мисли,както казах,не съм фен на клубове; у дома,с деца,торта и свещи и толкоз..


торта..., сандвичи... и куп деца е чудесен купон, но на практика  става след 1ви клас. Преди това децата трябва да бъдат занимавани. Пък и тези са май 2 годишни за които се търси идея за РД! Освен това приготовленията за рожденния ден са хубаво време, което родителите прекарват с децата, защото е общ проект с общи цели, много емоционално и за дете и за родител!

Дъщеря ми е на 10! Миналата година пожела рожден ден на кънки! Имаше за пиене, пуканки и една торта, нищо друго. Наех една кака и един батко да карат с децата, които не могат още добре да карат. Всички бяха толкова възторжени от 2 часа кънки на лед, пожечето майки споделиха после, че децата им искат и те такъв рожден ден! Та, малко усилич, много радост!
Това, което е важно е добрата идея и въодушевлението на детето!

# 40
  • Мнения: 6 039
като пуснах темата нямах предвид конкретно рождения ден на моето дете. Искам идеи а всички възрассти и много ви благодаря, че ги споделяте.

 radmila,
аз като една бивша кънкьорка - 7 години не носех обувки, а само кънкки, със сигурност ще открадна идеята ти за в бъдеще. Всъщност ти каза, че идеята е била на дъщеря ти. Благодари й от мое име.  bouquet
само дето през декември, времето не е много подходящо, ама не се знае

# 41
  • Мнения: 3 491
Като е станало въпрос за кънки, да добавя гимнастически зали и плувен басейн .
Най-екзотичният, на който съм била, беше в домашна обстановка, където домакините бяха поканили представители на природозащитна организация да правят артистична презентация на децата. Така в дома на рожденика гостуваха боа, бебе алигатор, някаква порода гущер, и костенурки.
За деца от 3 до 5 г. аз много харесвам художествено-творчески, където трябва да си майсторят нещо. Между другото днес бяхме на един наистина приятен рожден ден във ферма, там децата играха на воля навън, радваха се на животните, а после имаха урок по правене на сапун. Благодарим на съфорумката за поканата.   bouquet

# 42
  • Smallville
  • Мнения: 994
Моята дъщеря е на голяма вече,но от лятото брои дните до рождения си ден.Един от най незабравимите и рождени дни,мисля на 8,отидохме в едно заведение,където се пее караоке,но ние бяхме през деня и освен нас нямаше други хора.Децата си изпросиха микрофон и пяха без караокето,но все пак беше много весело.Друг много весел момент ,вече в домашни условия,е ядене на торта без ръце,става голяма мацаница и естествено има победител,конкурс по танци организираме,като преди това аз съм се погрижила да осигуря най новата и подходяща музика и т.н. друго не се сещам в момента.Но и аз съм за организирането на забавления,които ангажират всички деца,в противен случай се сформират групички и някои се чувстват изолирани.А за предстоящия р.д.,които е след месец и половина,още нямам идея,как да го организирам,май ще открадна нещо от темата newsm78 Благодаря за идеите  bouquet

# 43
  • Мнения: 967
като пуснах темата нямах предвид конкретно рождения ден на моето дете. Искам идеи а всички възрассти и много ви благодаря, че ги споделяте.

 radmila,
аз като една бивша кънкьорка - 7 години не носех обувки, а само кънкки, със сигурност ще открадна идеята ти за в бъдеще. Всъщност ти каза, че идеята е била на дъщеря ти. Благодари й от мое име.  bouquet
само дето през декември, времето не е много подходящо, ама не се знае


Благодаря за милите думи и щом не става въпрос само за малки ще споделя и други игри, които предизвикват възторг при 5-8 годишните. По принцип си заслужава да се питат и самите деца. Те като си ходят по рожденни дни и играят на най-различни игри. Тези игри, които харесват на всички биват изискани и на следващите рожденни дни, така че си е един вид естествен подбор на игрите хи-хи-хи.

1. Мумии
Нужен е един пакет хубава тоалетна хартия (10 бр.) напр. ZEWA (не се къса лесно). Избират се 2 деца, които са мумии. Останалите се разделят на два отбора. Когато се каже старт отборите започват да увиват своите мумии с тоалетна хартия от горе до долу. Първият отбор увил цялата мумия печели. Почва се от краката и се свършва с главата (да не се пречи много на дишането на мумията). hahaha Такива крясъци падат, толкова е весело... направо страхотно. Играта е невероятно педагогическа, спомага на децата да се опознаят, да работят в група, да имат обща цел. Спомага за тонизирането на самото парти. Много е добра в началото на рожденния ден, ако някой от децата не се познават, за да се приобщят при групата и ако са се отегчили и леко уморили (след около 2 часа), както и след игра изискваща концентрация, например викторина и т.н.

2. Замръзване
Прави се дискотека. Пуска се танцувална музика (след 6 годишна възраст децата танцуват с удоволствие и  на дискотечна музика - така са cool детски песнички се пускат само ако всички ги харесват - не някое надуто да се подиграе, че е бебешки купон). Всички танцуват и един възрастен стои до уредбата. В един момент музиката се спира и всички трябва да замръзнат на момента. Първият, който се помръдне изгаря и излиза отстрани. Победител е този, който остане последен. Кой се е мръднал пръв определя възрастен рефер (иначе стават караници). Това е играта, която се играе най-често на рожден ден 3-4 пъти на събиране.

3. Направи си сам торта.
Децата правят сами желирана торта с ягоди. Необходими продукти. Блат с огънати краища, ягоди 1/2 кг. измити (разделени в 4 купички). Пласмасови ножчета. Компот или разреден сироп (4 купички) за да се полее блата. Сметана спрей. Желиращата течност по рецепта. Прави се като първа игра, за да се стегне в хладилника, а в края на рожденния ден се предлага с другата торта като алтернатива. Продуктите се слагат в 4те края на масата, за да имат еднакъв достъп децата (иначе става една блъсканица). Първо се полива блата със сиропа (трябва да е точна мярка, децата изсипват всичко до последна капка), после се мести блата и се чистят и режат ягодите. Не ги режете предварително, с малките пласмасови ножчета не могат да се наранят, а много им харесва. После ягодите се нареждат върху блата. Докато децата режат пригответе желето, обикновенно 2-3 минути стигат за да се сгъсти течността и да трябва да се изсипва. Направете повече, при преливането й в 4 купи се губи течност, да не е малко за желиране. Вземете и повече ягоди (децата режат често една в устата една в купата - какво по-хубаво от това да похапнат малко ягоди). След това тортата се украсява със сметана (но не е задължително, ние давахме сметана при сервирането). Тортата отива в хладилника за 2 часа, лично аз я слагах във фризера последните 20 мин. придобива оттенък на сладоледена торта. Ако някое от децата не иска да яде произведението си  Simple Smile се увива във фолио и се дава за в къщи. Малките сладури са толкова горди, че са направили нещо сами, като ги взимат родителите им първо с това се хвалят.
През зимата подходящи плодове са киви, банани, мандарини за такива торти.

Други добри идеи за ядене са плодови шишчета, с шоколадов сос за дип.

Весело празнуване!

       

# 44
  • Мнения: 6 206
Аз като един рефер да кажа -
№1 и 2 са удар в десятка, изпитани и калени в борбата бестселъри! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт