Мисед аборт симптоми

  • 18 161
  • 63
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 711
Pistachio ти в коя седмица получи миседа. Аз бях в 11 седмица като разбрах, че е спряло развитието си в 8 г.с , товст от 3 седмици е било мъртво, а аз без никакви симптоми.  Мисля си едно нещо, ако е наистина било лош емрион, щяхме ли да чуем сърчице? Защото на предпоследния преглед бяхме чули сърчице, толкова много тупкаше, целия кабинет ехтеше и направо бях в шок като в 11 каза АГ, че няма сърце. И колко време след миседа, започнахте опитите и се получи. Ние започнахме от вчера, минаха два цикъла вече.

И при мен така, един месец почти е било мъртво, а моето тяло не е реагирало. Само шестото ми чувство, че нещо не е наред. Когато отидох на следващ преглед, се разбра, че няма развитие.

# 31
  • Мнения: 1 021
Първата ми бременност беше мисед. Имах кафеникаво зацапване около 10 дни преди същинския аборт. Случи се вкъщи, като ден преди това тръгна кръв като при цикъл. Също така спря да ми се гади, иначе гърдите ми бяха болезнени до последно. Много първи бременности завършват така, но това не ме е спирало и вторият път беше лека и успешна.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Аз имах кафеникаво зацапване. Същевременно нямах нито гадене, нито болка в гърдите.

# 33
  • Мнения: 1 271
Аз имах зацапване около седмица и ходех да ме гледат почти през ден, като уж всичко беше на ред , до последния път когато зацапването стана червена кръв, гърдите станаха нечувствителни. Сърцето беше спряло в 7ма седмица. Изследвах тромбофилия, там нямаше проблем . Изследвах и хламидии и се оказа положителен резултат. Вероятно в тях е причината и за аборта и за трудното забременяване и за БХБ преди това…

# 34
  • Мнения: 58
Имах продължително кафяво зацапване на моменти с много съсиреци. Прокървих само за кратко. Гърдите ме боляха, зърната ми бяха наедрели и много чувствителни, а в един момент се отпуснаха. Установи се, че няма тонове в 9 г.с. Вече минаха два месеца от аборта и ме е страх да не се повтори всичко отново. Все още не се чувствам добре емоционално. Даже си запазих "снимката" от това, което се видя на прегледа с ехограф въпреки, че ембриона не е бил жив. Скрита е, не я гледам, но нещо не ми дава да я хвърля. Към момента си чакам имунологичните изследвания.

# 35
  • Мнения: 45
Здравейте и от мен, аз съм в очакване сама да се изчистя. Кървя от 3 дни. Усеща ли се нещо различно като "стане ". Как ще разбера, че се е свършило вече?

# 36
  • Мнения: 308
Здравейте и от мен, аз съм в очакване сама да се изчистя. Кървя от 3 дни. Усеща ли се нещо различно като "стане ". Как ще разбера, че се е свършило вече?
  усещаш болката и кървиш.....съжалявам за случилото се

# 37
  • Мнения: 1 021
Здравейте и от мен, аз съм в очакване сама да се изчистя. Кървя от 3 дни. Усеща ли се нещо различно като "стане ". Как ще разбера, че се е свършило вече?
В коя седмица сте?При мен имаше силни болки, като менструални, но в пъти по-силни и видях самия ембрион. Когато той падна, вече не ме болеше чак толкова, но веднага след като стана, отидох да ме погледне лекар. Не се шашкайте, но се консултирайте с лекар преди и след това, което очаквате, за ваше спокойствие.
 Въпреки че при мен беше спонтанен аборт около 10 г.с. ми направиха кюретаж за изчистване. Консултирайте се с лекар какво се налага във вашия случай и при всички случаи посетете ехограф след като "стане". Съжалявам за случилото се. Но не се отчайвайте - доста често първи бременности завършват така, но след бурята винаги изгрява слънце. Пожелавам ви следващата бременност да е успешна и всичко да бъде наред!

Последна редакция: вт, 10 май 2022, 10:34 от mariamp28

# 38
  • Мнения: 45
Благодаря много за милите думи. Държа постоянна връзка с двама доктори. Дано скоро изгрее и на моята улица Simple Smile
Здравейте и от мен, аз съм в очакване сама да се изчистя. Кървя от 3 дни. Усеща ли се нещо различно като "стане ". Как ще разбера, че се е свършило вече?
В коя седмица сте?При мен имаше силни болки, като менструални, но в пъти по-силни и видях самия ембрион. Когато той падна, вече не ме болеше чак толкова, но веднага след като стана, отидох да ме погледне лекар. Не се шашкайте, но се консултирайте с лекар преди и след това, което очаквате, за ваше спокойствие.
 Въпреки че при мен беше спонтанен аборт около 10 г.с. ми направиха кюретаж за изчистване. Консултирайте се с лекар какво се налага във вашия случай и при всички случаи посетете ехограф след като "стане". Съжалявам за случилото се. Но не се отчайвайте - доста често първи бременности завършват така, но след бурята винаги изгрява слънце. Пожелавам ви следващата бременност да е успешна и всичко да бъде наред!

# 39
  • Мнения: 1 021
Благодаря много за милите думи. Държа постоянна връзка с двама доктори. Дано скоро изгрее и на моята улица Simple Smile
Здравейте и от мен, аз съм в очакване сама да се изчистя. Кървя от 3 дни. Усеща ли се нещо различно като "стане ". Как ще разбера, че се е свършило вече?
В коя седмица сте?При мен имаше силни болки, като менструални, но в пъти по-силни и видях самия ембрион. Когато той падна, вече не ме болеше чак толкова, но веднага след като стана, отидох да ме погледне лекар. Не се шашкайте, но се консултирайте с лекар преди и след това, което очаквате, за ваше спокойствие.
 Въпреки че при мен беше спонтанен аборт около 10 г.с. ми направиха кюретаж за изчистване. Консултирайте се с лекар какво се налага във вашия случай и при всички случаи посетете ехограф след като "стане". Съжалявам за случилото се. Но не се отчайвайте - доста често първи бременности завършват така, но след бурята винаги изгрява слънце. Пожелавам ви следващата бременност да е успешна и всичко да бъде наред!
Вярвам, че следващ път всичко ще бъде наред! Междувременно се разсейвайте с приятни хобита и правете малки неща за себе си, за да се чувствате добре.

# 40
  • Мнения: 1 050
Dolce_fragola,
Но не се отчайвайте - доста често първи бременности завършват така... - това кой Ви го каза?
Завършват така, защото е имало проблем, който не е бил установет преди бременността. И колкото е процентът това да се случи при първа бременност, толкова е и процентът това да се случи при втора, трета или която и да е следваща бременност.

# 41
  • Мнения: 4 839
Само че не е задължително да има неустановен проблем, който да причинява спонтанен аборт.

# 42
  • Мнения: 1 021
Dolce_fragola,
Но не се отчайвайте - доста често първи бременности завършват така... - това кой Ви го каза?
Завършват така, защото е имало проблем, който не е бил установет преди бременността. И колкото е процентът това да се случи при първа бременност, толкова е и процентът това да се случи при втора, трета или която и да е следваща бременност.
При мен не е имало установен проблем. В някои случаи при генетична грешка по време на оплождането се случва. След това имам успешна бременност. Но въпреки това съм си правила съответните изследвания за тромбофилия, хормони на щитовидната жлеза, кръвна група и прочие други изследвания, назначени от гинеколог, преди да правя повторни опити. (Въпреки че у нас  изследвания се правят обикновено при повече от една неуспешна бременност, аз не съм чакала отново да ми се случи нещо подобно и съм се изследвала за евентуален проблем за свое спокойствие.)

# 43
  • Мнения: 45
Още преди опитите съм правила всякакви изследвания. Всичко беше наред.
Dolce_fragola,
Но не се отчайвайте - доста често първи бременности завършват така... - това кой Ви го каза?
Завършват така, защото е имало проблем, който не е бил установет преди бременността. И колкото е процентът това да се случи при първа бременност, толкова е и процентът това да се случи при втора, трета или която и да е следваща бременност.
При мен не е имало установен проблем. В някои случаи при генетична грешка по време на оплождането се случва. След това имам успешна бременност. Но въпреки това съм си правила съответните изследвания за тромбофилия, хормони на щитовидната жлеза, кръвна група и прочие други изследвания, назначени от гинеколог, преди да правя повторни опити. (Въпреки че у нас  изследвания се правят обикновено при повече от една неуспешна бременност, аз не съм чакала отново да ми се случи нещо подобно и съм се изследвала за евентуален проблем за свое спокойствие.)

# 44
  • Мнения: 1 021
Още преди опитите съм правила всякакви изследвания. Всичко беше наред.
Dolce_fragola,
Но не се отчайвайте - доста често първи бременности завършват така... - това кой Ви го каза?
Завършват така, защото е имало проблем, който не е бил установет преди бременността. И колкото е процентът това да се случи при първа бременност, толкова е и процентът това да се случи при втора, трета или която и да е следваща бременност.
При мен не е имало установен проблем. В някои случаи при генетична грешка по време на оплождането се случва. След това имам успешна бременност. Но въпреки това съм си правила съответните изследвания за тромбофилия, хормони на щитовидната жлеза, кръвна група и прочие други изследвания, назначени от гинеколог, преди да правя повторни опити. (Въпреки че у нас  изследвания се правят обикновено при повече от една неуспешна бременност, аз не съм чакала отново да ми се случи нещо подобно и съм се изследвала за евентуален проблем за свое спокойствие.)
Също така ако сте с кръвна група с отрицателен резус фактор в кратък срок след аборта трябва да се влее някаква субстанция (при следваща бременност има вероятност организмът да отхвърли плод с положителен резус фактор, ако майката е с отрицателен). Най-добре питайте гинеколог относно това, той ще ви обясни какво трябва и кога да се направи. Аз съм с положителна кръвна група и не ми се е налагало, но съм чувала че трябва да се направи нещо.

Общи условия

Активация на акаунт