Колко от вас са правили аборт по желание?

  • 19 728
  • 235
  •   1
Отговори
# 225
  • Варна
  • Мнения: 5 530
По темата - не съм правила аборт и дано да не ми се наложи.
А по въпроса за бабите. Моята ми е разправяла, че дори и тогава са се правели аборти, често когато не са правени от комптентно лице с летален изход. И са ползвали доста примитивни, но все пак някакви средства за предпазване, като естествена гъба сюнгер напоена с оцет във влагалището.

# 226
  • София
  • Мнения: 6 798
Само дето едно нещо не ми е ясно. Явно тука има хора, за които да родиш преди 30 си е жива цигания, искам да ги питам, техните майки на колко години са ги родили? Защото според мен за нашите майки и бащи е било съвсем нормално да създадат семейство, докато са студенти. Обаче това си е циганска работа, така де... Mr. Green

# 227
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Не съм правила.
А за едно време какво изобщо говорите какво е било- хората са се женели( са ГИ женели) и са раждали само заради споменатата вече работна ръка. Но и аборти са правили- спомнете си Димитър Талев...

# 228
  • Мнения: 4 176
Само дето едно нещо не ми е ясно. Явно тука има хора, за които да родиш преди 30 си е жива цигания, искам да ги питам, техните майки на колко години са ги родили?
Не. Не си рабрала обаче. Ставаше дума за раждане преди 20.
Аз, ако трябва да се сравнявам с майка ми, която ме е родила на 19, ще се наложи да се самоубия ритуално. Малко ....как да кажа, струва ми се някак си нелепо да се сравнявам с който и да било, а с хора от друго поколение е направо абсурд. Вярвам, че всичко търпи прогрес. Дали разсъждавам глупаво а?

# 229
  • София
  • Мнения: 6 798
Mamica, явно не съм те разбрала, защото ми се стори от един твой постинг, че за теб и на 21 и на 22 пак е циганска работа...дано грешката да е в моя телевизор, все пак. Искренно се надявам, защото както аз, така и доста момичета във форума са забременели съвсем премерено и планувано на тази възраст, без да смятат да гледат децата си на социални помощи, а студентки и/или работещи на доста добри места. Така сме/са преценили и честно казано ме обижда това, някой да смята, че след като не съм на 30 съм ако не циганка, то с цигански манталитет.  Wink  За мен детето/цата са още един стимул да се развивам професионално и честно си признавам, че ако нямах дете нямаше да запиша магистратура и щях да разчитам на бакалавърската диплома. Обаче в един момент се осъзнах, че освен за моя живот съм отговорна и за още един и то много повече и съм длъжна да дам най-доброто от себе си, в личен и професионален план. Не се сравнявам с толкова минало поколение, колкото тука се изказаха доводи, че едно време раждали повече деца, защото им била нужна работна ръка. Все пак аз визирам период отпреди 20 години, а други отпреди 200... Confused

# 230
  • Мнения: 8 769
Ай сега, почнахте да се обиждате на възраст и на манталитет. Стига де. Темата беше за това дали сте правили аборт.

# 231
  • Мнения: 10
ДА ПРАВИЛА СЪМ ДВА

# 232
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Не съм правила.

# 233
  • Мнения: 1 768
Ей,Клеми БРАВО,мила. smile3501  love001
Афирим zа хубавите думи. Hug

# 234
  • Мнения: 265
Правила съм един, но не ми се говори сега за това защото ми е все още прясно (няма и година от тогава), но беше хем по желание хем наложително.

# 235
  • Sofia
  • Мнения: 69
Да,правила сьм преди 14год.Тогава синьт ми беше на 1год.и аз не исках още едно бебе.

Общи условия

Активация на акаунт