Бързи здравословни въпроси и отговори – 32

  • 21 079
  • 744
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 431
Аз съм карала пневмония като малка и е доста гадно. Не минава бързо, поне месец-два до пълно възстановяване. Иска почивка, силна храна, да си взима лекарствата. Инак има и разни билки в тази насока, но не мога да си спомня кои бяха...

# 721
  • Мнения: 5 666
Да, силна храна и пазене. Минава бавно.
Прочетете за издълбана ряпа с мед.
Аз си правех и пресни сокове от ябълка, морков, червено цвекло +- други.
Може и чай но не врял. Ябълка, счукан орех, два, с черупки +- билкки( мащерка, риган, розмарин) (розмарин и мащерка  като комбинация е чудесна и загряваща), мед с лимони и орехи- всичко настъргано да се приемат сутрин и вечер по лъжица, може и чай от борови връхчета, за бронхите.

Последна редакция: вт, 11 яну 2022, 13:36 от NOVA NADEJDA

# 722
  • Мнения: 420
Здравейте на всички и Честита Нова Година! Бъдете здрави!

Ще се радвам, ако някой може да ми даде съвет или мнение по следния въпрос.

Ще се опитам да бъда максимално кратка. Родих минлата година Април месец със секцио, а Август ме оперираха лапароскопски заради херния, това ми е трета херния, общо операции със секциото - четири. Изследванията през бремеността и преди другата операция винаги са били чудесни и не съм имала никакви оплаквания.

Декември месец започнах да забелязвам поява на капиляри / червени точици (единични на места или доста на брой по групи) по тялото си. След дни започнаха да се появяват и синини, само по краката.

Направих си ПКК, ДКК и СУЕ, както и АСАТ и АЛАТ - всичко е в норма, без отклонения. Тъй като съм ваксинирана си пуснах и антитела - близо 12000, което доколкото разбрах е доста добре.

Да, ама точиците и синините не изчезват. Отидох на дерматолог, изпрати ме на хематолог. Отидох и на хематолог - не можа да даде обяснение, щом кръвната картина е ОК, не се сериозно, най-вероятно са слаби кръвоносни съдове (най-вероятно от бремеността, нищо че тогава не съм имала и сега от ежедневното носене на детето, което вече е близо 10кг.) и ме отпрати.

Някой минал ли е през подобно нещо и може ли да даде съвет? Личната ми лекарка е голяма паника и започна да ми обяснява как на нейн пациент така са открили левкемия и какви ли още други зловещи неща...

Благодаря предварително! Хубав ден на всички! Simple Smile

Последна редакция: вт, 11 яну 2022, 15:07 от nat92

# 723
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 030
Да, ама точиците и синините не изчезват.
Обърни внимание дали приемаш достатъчно витамин С с храната, може да и вземеш едни хапчета и пробвай дали има някаква промяна.

# 724
  • Мнения: 420
Eфибуш, Благодаря Ви!

Сутрин пия вода със сока от един лимон, хапвам плодове, но е възможно да не е достатъчно. Simple Smile

# 725
  • Мнения: 10 256
Олееееее, пак левкемия и пак от паникьосана лична лекарка....

# 726
  • Мнения: 420
vici75, Здравейте! За съжаление не съм чела назад, да разбирам, че не съм първата, така ли? Явно е практика при личните лекари... Което е ужасно, тъй като бях сама с детето, когато се чух с моята ЛЛ и докато отида на излседвания бях пред нервен срив...

# 727
  • Мнения: 10 256
Ти си третата за този месец.

# 728
  • Мнения: 420
vici75, Много кофти... Отдавна се каня да я сменя и без това вече не живея в родния си град, а тя е там. Мисля, че това е моментът. Simple Smile

Последна редакция: вт, 11 яну 2022, 17:37 от nat92

# 729
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 275
За пневмонията вижте дали дихателни упражнения са подходящи.

Относно червените точки от спукани капиляри, аз се сдобих с такива след раждането, не би ми хрумнало да тичам заради тях по лекари.

И аз имам синини по краката, като се ударя някъде или децата ме бутнат, ритнат. Не разбирам какъв симптом е това, честно? Отделно след раждането вените ми станаха по-отчетливи, ами променя се тялото, нормално.

# 730
  • Мнения: 420
Mimi Rose, Здравейте! Аз също в началото не им обърнах внимание, но от единични точки станаха на групи, а след това започнаха и синини без удар да излизат - те само по краката. Това ме притесни, а самите точки в този момент се разпространиха и по цялото тяло. Да допълня и че имам родилен белег на дупето, който започна да сменя цвета си, от розов към лилав, отново по същото време като точиците и синините. Реших за всеки случай да се обадя на ЛЛ и тук вече тя ме шашна с нейните страховити историйки.

# 731
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 275
Точки и аз имам по цялото тяло. Те няма да изчезнат, ако не се махнат специално с нещо, примерно с лазер. За синините може би е добре да се консултирате с друг лекар, който да ви посъветва, какво да изследвате. След бременност (и кърмене) организма се изтощава, може да имате недостиг на нещо или проблеми с вените.

# 732
  • Мнения: 420
Mimi Rose, Много Ви благодаря за всички съвети! Желая Ви хубава вечер! Simple Smile

# 733
  • Мнения: 47 981
Хенатолога би видял левкемия, все пак. Спокойно

# 734
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Всъщност "точиците" могат да бъдат симптом, но не сам по себе си. Наричат се петехии и се дължат на ниски тромбоцити. Ако обаче кръвната картина е наред и не се наблюдава тромбоцитопения, не може да се определят като симптом на левкемия. Иначе, при левкемията, се наблюдават често, съпътствани в чутовни размествания в кръвната картина. Обикновено- високи, много високи левкоцити, много ниски тромбоцити и нисък хемоглобин.

Общи условия

Активация на акаунт