420 лв. данъчно облекчение за едно дете

  • 4 887
  • 85
  •   1
Отговори
# 75
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
При нас мъжа ми ще подава декларация,че е с по-високи доходи.Аз трябва да подпиша друга,че няма да ползвам облекчение,но не мога да ходя до НАП да взема такава днес,а понеделник е последния срок.
 Моля ви ,помагайте -от къде мога да я изтегля през нета.От където и да пробвах до сега, на става  Cry

Не става ли от сайта на НАП? Това е линка за необходимото ти приложение и аз току-що го изтеглих успешно  Peace
http://www.nap.bg/files/file_download.pubdocument?p_doc_id=953


  Благодаря  Hug,открих я накрая.  bouquet

# 76
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Искам и аз да попитам нещо, ако внесените ми данъци са само за 6 месеца и са на стойност 330лв. пак ли ще получа обезщетение?
Независимо колко месеца сте работили, щом имате внесен данък през 2006 г. можете да ползвате семейното подоходно облагане, ако съм разбрала правилно въпроса ви.

# 77
  • Мнения: 9 050
Днес потвърдиха и по медиите информацията, че ако подавате декларация само за да ползвате облекчение за деца, срокът до 16.04 не важи. Декларацията може да бъде подадена и след това.
Така че, ако не сте подали още документите, няма нужда днес да се блъскате в този ужас, който видях сутринта в данъчното.
От утре няма да има опашки и ще си подадете всичко на спокойствие и бързо.

# 78
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Днес потвърдиха и по медиите информацията, че ако подавате декларация само за да ползвате облекчение за деца, срокът до 16.04 не важи. Декларацията може да бъде подадена и след това.
Така че, ако не сте подали още документите, няма нужда днес да се блъскате в този ужас, който видях сутринта в данъчното.
От утре няма да има опашки и ще си подадете всичко на спокойствие и бързо.

Това важи само ако сте работили през миналата година само по трудов договор

# 79
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Аз я изпратих по пощата с обратна разписка-нямаше блъсканици,нямаше нерви. Peace

# 80
  • Мнения: 9 050
Днес потвърдиха и по медиите информацията, че ако подавате декларация само за да ползвате облекчение за деца, срокът до 16.04 не важи. Декларацията може да бъде подадена и след това.
Така че, ако не сте подали още документите, няма нужда днес да се блъскате в този ужас, който видях сутринта в данъчното.
От утре няма да има опашки и ще си подадете всичко на спокойствие и бързо.

Това важи само ако сте работили през миналата година само по трудов договор

Е да де, и аз това съм написала. Ако подават декларация САМО за ползване на данъчното обекчение.

# 81
  • София
  • Мнения: 6 271
Добре, че попаднах на темата, та да се възползвам от това облекчение (поне мисля, че ще мога, де). Имам само един въпрос: По л.к. съм регистрирана в Пазарджик, а работя в София. Къде трябва да подам декларация? (Имам временна регистрация в София.)

# 82
  • Мнения: 5 539
Днес подадохме в НАП Бургас и нямаше опашки, чакахме 5-10 мин.
А колко максимум пари можеш да си възстановиш от тази декларация за данъчно облекчение за деца, ако си с едно дете?
На мъжа ми трябва да му върнат 73лв.; има ли случаи в които ще ви връщат или са ви върнали много повече?

# 83
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 428
Днес подадохме в НАП Бургас и нямаше опашки, чакахме 5-10 мин.
А колко максимум пари можеш да си възстановиш от тази декларация за данъчно облекчение за деца, ако си с едно дете?
На мъжа ми трябва да му върнат 73лв.; има ли случаи в които ще ви връщат или са ви върнали много повече?

Сумите са от този порядък / за едно дете /, нали всички приспадат еднакви суми  Peace

# 84
  • Мнения: 9 050
Днес подадохме в НАП Бургас и нямаше опашки, чакахме 5-10 мин.
А колко максимум пари можеш да си възстановиш от тази декларация за данъчно облекчение за деца, ако си с едно дете?
На мъжа ми трябва да му върнат 73лв.; има ли случаи в които ще ви връщат или са ви върнали много повече?

Максимумът е 24% от 360 лева. Т.е. 86,40 лева.

# 85
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 428
Добре, че попаднах на темата, та да се възползвам от това облекчение (поне мисля, че ще мога, де). Имам само един въпрос: По л.к. съм регистрирана в Пазарджик, а работя в София. Къде трябва да подам декларация? (Имам временна регистрация в София.)

Декларацията се подава по постоянен адрес, може и по пощата с обратна разписка.

Общи условия

Активация на акаунт