Какво мислите за това есе ?

  • 3 976
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 164




Как бихте оценили това есе?

Последна редакция: вт, 16 ное 2021, 09:40 от ceta_

# 1
  • София
  • Мнения: 38 620
Нито дума за чуждото, а по правилата за есе, трябва да имаш поне един абзац, ясно отличен.

# 2
  • Мнения: 164
Може ли малко помощ! Знам ,че ми липсва параграф за чуждото ,но не знам как да го вмъкна. Може ли идеи .

# 3
  • София
  • Мнения: 38 620
В момента работя. Намери в учебника си или в интернет как се пише есе - има определена схема, план, който трябва да следваш.

# 4
  • СИ
  • Мнения: 4 406
"... Аз обичам родината си на първо място заради феноменалната природа...".

Това е феноменално тъпо клише. Обикновено се повтаря от хора, които не са ходили никъде и не са виждали нищо друго, за да могат да сравняват. Природата е красива навсякъде.
Какво например е феноменално по нашето крайбрежие? Общо взето нищо. Мръсна и мътна вода, като следствие от липсата на пречиствателни станции. Риба почти няма. Бреговата ивица на места е зверски застроена по възможно най-грозния начин. Какво му е феноменалното? Ту-там са останали самотни островчета с малко природа. Но не е далеч времето, когато и на тях ще им видят сметката.
Съжалявам, че се отделям малко от темата и писането на есе.

# 5
  • Мнения: 3 223
Трудно ще е да се вмъкне нещо за чуждото, след като още отначало се почва с това, че го мразиш и отричаш. А какво има да му се мрази? Есето е потресаващо като съдържание.

# 6
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Прегледах го по диагонал. Не знам за кой клас е, но аз бих го оценила със среден 3, най- много добър 4.
Пълно е с клишета, много повърхностен текст.
Излишен патос, фалшиво прехласване.
Нищо не пишеш за така мразеното чуждо.
Въобще и самата тема е зададена супер тъпо.
Предполагам знаеш как да построиш есе, най- общо така: увод, изложение на тезата, защита на тезата, заключение. Оригиналното встъпление винаги е в плюс.
Зарежи всички тези тъпотии за климата, историята, езика и т.н.Тук се иска да вложиш малко по- дълбока мисъл.

# 7
  • Мнения: 1 998
Не е лошо, напротив България си има природни дадености - море, планини, пещери,  хубав климат (изключвам климатичните промени и многото замърсявания), би било хубаво да опишеш по-подробно историята, някои по-стари местности. Може да споменеш, че България заслужава да се нареди сред най-красивите и стари европейски държави със своята история и ценности. Без да казваш, че мразиш, просто да я наредиш сред другите.

# 8
  • София
  • Мнения: 38 620
Трикче - темата може въобще да не е за България. Но ок, щом е за България, хвани едно нещо и сравни с чуждото. Примерно българската история срещу френската, а?

# 9
  • Мнения: 3 223
Темата е за патриотизма версус ксенофобията, не знам защо въобще се стига до природа, все едно природата свършва на границата... Или пък историята, богатството на езика и т.н. Другите народи си нямат явно такива неща.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 997
Това есе по какъв предмет е? Имам усещането, че някои части са преписвани от учебник по география или от туристически справочник. Като цяло рязко се разграничава кое е писано от авторката и кое - преписано. В началото имаше и пунктуационна грешка (1 или повече, не помня), прегледайте го отново.
Не започвайте изречение с "ами". ПрезумПция. Има и други, пиша от телефон.

# 11
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Според мен може да се вмъкне негативното западно влияние, най- вече върху првзниците и традициите ни, като с това избледняват и постепенно изчезват нашите български такива.
Вмъкни паралел с Хелоуин и Кукерите. Идеята е подобна, но защо да се прехласваме по чуждото, като можем да подчертаем нашето?

# 12
  • Мнения: 1 355
Може да греша, но според мен не си разбрал/а темата. Струва ми се, че идеята не е да изброиш н-на брой неща, които обичаш в родината си, а да разсъждаваш по въпроса къде е границата между гордостта/обичта към нея и ксенофобията.

# 13
  • Мнения: 25 693
Да обичаш родината си заради природата на първо място ми е много детинско. Все едно да кажеш, че обичаш майка си, защото е много красива. От което следва, че ако е грозна, няма да я обичаш?
Всеки си обича родината, пък ако ще да е гола пустиня или заледена тундра.
Идеята на есето е да обясниш как обичта към родината не те кара да мразиш чуждото и различното и че едното не е задължително свързано с второто. Че човек трябва да е широко скроен и толерантен, да не отрича правото на живот на различните от него. Че ако обичаш майка си, не означава, че трябва да мразиш съседката, да го обясня по-простичко.
И си оправи пунктуацията, ужасна е. Може доста да ти намалят оценката заради нея.

# 14
  • Мнения: 12 848
Пунктуацията ти куца, огледай си текста  от  тази  гледна точка.
Като съдържание, не виждам разсъждения можеш или не да обичаш, без да мразиш. Присъединявам се към Тessaria.
Ти колко чужди езика владееш, за да се произнесеш дали нашият език е по-богат от някой от тях? Кои държави си посетил/а, за да кажеш, че само нашата природа може да те впечатли? Фактът, че саламуреното сирене е именно бяло, и то определен нюанс на бялото, с какво допринася за тезата ти?
Краят е по Сент  Екзюпери, можеш да кажеш нещо свое.
Малко ми се струва като отбиване на номер, съжалявам.

Последна редакция: пн, 15 ное 2021, 16:31 от Uncommon

Общи условия

Активация на акаунт