Майчинство за втората година и минимална работна заплата.

  • 8 388
  • 152
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 102
Ако ми кажеш кои социални придобивки имаш предвид, с удоволствие, ама гарантирано ползата не е на страната на Германия, ако говорим за майчинство и т.н.
Ако става дума за детски градини - и тук се чака години за място или ти осигуряват, ама на 70 километра от вас в някое село. Ако го дадем от първата година в детска градина, до третата ще ни струва около 500 евро на месец за 40 часа седмично. След третата има някакво субсидиране от държавата и ще е около 350 евро на месец. За общинска детска градина говоря. Фирмата, в която работи жена ми, имат частна и там се получават по-лесно места, ама трябва и около 150 евро на месец отгоре да се плащат.
Ако не си социално слаб, а нормално работещ, няма кой знае какви социални придобивки.
Детските са 200 и нещо на месец, така е, ама както виждаш те покриват половин такса за детска градина.
Ако се сещаш за друго, мога да го напиша, просто не ми дойде на акъла друго в момента.
.
Така и в крайна сметка за да живеете там би трябвало стандарта на живот да е по добър от тукашния? Все пак предполагам не сте се преместили да живете там заради красивата природа.Една потребителка беше се изказала че нейна приятелка живеела със 380 лв е било малко ама...Хора отворете си малко очите в тая скапана държава постоянно ви крадат парите. Отвсякъде но никой от вас не го е усетил нали? Защо българите сме такава гад имаше една приказка "не е важно на мен да ми е добре а на вуте да му е зеле"

Последна редакция: ср, 19 яну 2022, 23:11 от Антонио 90

# 106
  • София
  • Мнения: 3 220
Ако ми кажеш кои социални придобивки имаш предвид, с удоволствие, ама гарантирано ползата не е на страната на Германия, ако говорим за майчинство и т.н.
Ако става дума за детски градини - и тук се чака години за място или ти осигуряват, ама на 70 километра от вас в някое село. Ако го дадем от първата година в детска градина, до третата ще ни струва около 500 евро на месец за 40 часа седмично. След третата има някакво субсидиране от държавата и ще е около 350 евро на месец. За общинска детска градина говоря. Фирмата, в която работи жена ми, имат частна и там се получават по-лесно места, ама трябва и около 150 евро на месец отгоре да се плащат.
Ако не си социално слаб, а нормално работещ, няма кой знае какви социални придобивки.
Детските са 200 и нещо на месец, така е, ама както виждаш те покриват половин такса за детска градина.
Ако се сещаш за друго, мога да го напиша, просто не ми дойде на акъла друго в момента.
.
Така и в крайна сметка за да живеете там би трябвало стандарта на живот да е по добър от тукашния? Все пак предполагам не сте се преместили да живете там заради красивата природа.Една потребителка беше се изказала че нейна приятелка живеела със 380 лв е било малко ама...Хора отворете си малко очите в тая скапана държава постоянно ви крадат парите. Отвсякъде но никой от вас не го е усетил нали? Защо българите сме такава гад имаше една приказка "не е важно на мен да ми е добре а на вуте да му е зеле"
Сивата икономика ни краде парите. Очевидно ти си част от нея с "негласното неплащане на болнични". Не виждам какво очакваш, макар и да съм съгласна че парите за отглеждане на дете са малко.
СъсипАха я тая държава значиии.

# 107
  • Мнения: 102
Ако ми кажеш кои социални придобивки имаш предвид, с удоволствие, ама гарантирано ползата не е на страната на Германия, ако говорим за майчинство и т.н.
Ако става дума за детски градини - и тук се чака години за място или ти осигуряват, ама на 70 километра от вас в някое село. Ако го дадем от първата година в детска градина, до третата ще ни струва около 500 евро на месец за 40 часа седмично. След третата има някакво субсидиране от държавата и ще е около 350 евро на месец. За общинска детска градина говоря. Фирмата, в която работи жена ми, имат частна и там се получават по-лесно места, ама трябва и около 150 евро на месец отгоре да се плащат.
Ако не си социално слаб, а нормално работещ, няма кой знае какви социални придобивки.
Детските са 200 и нещо на месец, така е, ама както виждаш те покриват половин такса за детска градина.
Ако се сещаш за друго, мога да го напиша, просто не ми дойде на акъла друго в момента.
.
Така и в крайна сметка за да живеете там би трябвало стандарта на живот да е по добър от тукашния? Все пак предполагам не сте се преместили да живете там заради красивата природа.Една потребителка беше се изказала че нейна приятелка живеела със 380 лв е било малко ама...Хора отворете си малко очите в тая скапана държава постоянно ви крадат парите. Отвсякъде но никой от вас не го е усетил нали? Защо българите сме такава гад имаше една приказка "не е важно на мен да ми е добре а на вуте да му е зеле"
Сивата икономика ни краде парите. Очевидно ти си част от нея с "негласното неплащане на болнични". Не виждам какво очакваш, макар и да съм съгласна че парите за отглеждане на дете са малко.
СъсипАха я тая държава значиии.


Мога да ти гарантирам че 50% от работодателите са в сивата икономика да не кажа и повече! И когато във един малък град нямаш много варианти за работа се примиряваш да си част от тази сива икономика.Къде са проверяващите? Къде е контрола? Спинкат  цял живот на държавната хранилка и пълнят торбичките... да държавата я няма много отдавна защото отдавна нищо не работи!

# 108
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Тогава защо се напъваш да искаш от тази държава да ти издържа децата, които правиш, без да се замисляш какво ще се случи после?

# 109
  • Мнения: 102
Тогава защо се напъваш да искаш от тази държава да ти издържа децата, които правиш, без да се замисляш какво ще се случи после?

И какво по точно се случва после? После след кое?

# 110
  • София
  • Мнения: 3 220
Човече, не може като ти изнася да крещиш ИМА ЗАКОНИ, а като не ти изнася да шепнеш Ама то половината хора не ги спазват, затова и аз. Просто не става така, или ти е чиста съвестта и имаш претенции защото си допринесъл за това общество колкото там е трябвало, или си взимаш заплатата под масата и си мислѝ че си прецакал някого освен себе си. Не става хем така, хем иначе.

# 111
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Тогава защо се напъваш да искаш от тази държава да ти издържа децата, които правиш, без да се замисляш какво ще се случи после?

И какво по точно се случва после? После след кое?
Защо не отговаряш на въпроса ми?
После е след като се роди детето и имате затруднения да го гледате.

# 112
  • Мнения: 3 992
После започват да реват по форумите, че държавата не им гледа децата. То е ясно.

# 113
  • Мнения: 15 292
Няма нужда да се хабите и да ми обяснявате къде по колко месеца е майчинството ние живеем в България не в Испания или Великобритания.Защото във Великобритания минимума който може да вземе човек е 150лв на ДЕН а тук минимума е 650 лв на МЕСЕЦ! така че просто няма как да ми сравнявате чужбина с България.
Може ли повече информация по болднатото?

Защо моята жена  да не взема достойно майчинство и за втората година.
Защото не е достатъчно кадърна и компетентна да работи на добро място, затова се хваща на баламска работа, колкото да вземе някой лев. Ти също си некадърен и некомпетентен и бачкаш колкот да са кажи, щом не си в състояние да издържаш и нея, и детето, докато е малко.

# 114
  • Мнения: 3 600
just brutal 🤣

# 115
  • Мнения: 25 902
Хареса ми. Брутално ама факт.

# 116
  • Мнения: 10 769
Абе той може и да бачка и да взима кеша, но неговият си бюджет да си е само негов.. Имам такива познати - той програмист, високо ниво, с мнооого стабилна заплата. Тя получаваше около 1000+ да речем 1вата година. И като стана година две, с тези минимални пари, тя се заюрка да се връща на работа, а бебето на 1,3г на ясла, щото не й стигат парите. Много се чудех ама как така, като им знам приблизително общия бюджет - само с разликата, че не бил точно общ... Те така.
Което ми е мега странно и безумно, но и форум ски такива съм срещала не рядко, с отделни бюджети и то фрапантни.
Хора всякакви.

# 117
  • Мнения: 1 281
Е то хубаво разделен бюджет за лични разходи, ама детето нали е общо? И всички допълнителни разходи за него за общи, а щом майката е “ощетена” излизайки в майчинство, то тя следва да бъде компенсирана от бащата…
Иначе двойки с много голяма разлика в заплащането май са по-скоро изключение (за нормални хора, не говоря за плеймейтки и спонсорите им). Защото, в тон с бруталния коментар от по-горе, обикновено хората се събират със себеподобни, тоест с половинки на същото ниво в образователен, социален, интелектуален и т.н аспект.

# 118
  • Мнения: 15 292
Една забележка - плеймейтките са манекенки и имат разни бизнеси. Някои са и певици, актриси Simple Smile Не са съвсем на чужда издръжка.

# 119
  • Мнения: 15 960
Абе той може и да бачка и да взима кеша, но неговият си бюджет да си е само негов.. Имам такива познати - той програмист, високо ниво, с мнооого стабилна заплата. Тя получаваше около 1000+ да речем 1вата година. И като стана година две, с тези минимални пари, тя се заюрка да се връща на работа, а бебето на 1,3г на ясла, щото не й стигат парите. Много се чудех ама как така, като им знам приблизително общия бюджет - само с разликата, че не бил точно общ... Те така.
Което ми е мега странно и безумно, но и форум ски такива съм срещала не рядко, с отделни бюджети и то фрапантни.
Хора всякакви.
Една позната беше така, още когато майчинството се изплащаше на ръка при работодателя. Тя се водеше на работа в семейната фирма на мъжа си, той й взимаше майчинството и й отпускаше джобни /за около едно кафе на заведение/. Нужно ли е да казвам, че тя като й свърши майчинството, започна друга работа и си стъпи на краката, го заряза?

Общи условия

Активация на акаунт