Каква здрава и надеждна кола да купя?

  • 9 145
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 884
Имам кола на бензин и газ, но ми скъсва нервите непрекъснато да я карам на настройки между двата компютъра. През два-три месеца започва да има проблеми и отново трябва да ходи на настройки на газовата уредба, която е оригинална и фабрично сложена на колата. Поради тая причина ще се разделям с нея, но изобщо не знам каква нова кола да си купя.
Изискванията ми са да е след 2010г, да има нисък разход на гориво, евтина поддръжка и да не е малка като размер. И по възможност- да е здрава и да не се налагат чести срещи със сервиза.

Търся идеи и препоръки, а ако познавате някой надежден продавач на коли, ще е още по-добре.

Е, каква да е новата кола? Simple Smile

# 1
  • Мнения: 9 667
Немска или японска, ако е по-нова. Не е евтина поддръжката, но пък сменяш маслото и караш.
Нашата без забележки я взехме втора употреба, но не от оригиналния вносител, а от вносител на друга марка. Първите няколко години само масло и гуми сменяхме.
А един опел карах 10 години, за което време смених един маншон. Още ме яд, че го продадох.

# 2
  • Мнения: 778
Не ,че разбирам от автомобили,но съм активен шофьор. И аз си търся по-нова кола и съм се спряла на Мазда 2 и Нисан Ноте. Карам бензинови и търся такива. Успех в избора!

# 3
  • СИ
  • Мнения: 4 406
А дали колата е наистина с фабрична газова уредба? Някои ги продават за такива, но не са. По това, което чета за постоянни настройки и проблеми, едва ли ще е фабрична уредбата.

Каква да е новата кола? Или по-скоро следващата? Но, първо трябва да кажеш, какви пари си склонна да дадеш за покупката. И съответно, колкото е по-нова и на по-малко километри, толкова по-малко ще ходиш в сервиз.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 3
Най-добрата кола е .... служебната Simple Smile Всичко останало е до късмет и разбира се когато е втора употреба, да си отваряш очите поне за видимите проблеми преди да я купиш. Карал съм и Фиат, и Опел, а сега карам Форд и не съм имал сериозни проблеми с поддръжката. За сметка на това съм виждал доста БМВ-та качени на пътна помощ Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 4 884
Проблемната ми кола е Фиат Браво с фабрична газова уредба LANDIRENZO.
А новата кола си я представям на цена около 10 000 лв, по възможност по-новичка. Simple Smile
Гледах Форд Фокус, Киа Сийд, Пежо 308, Хонда Сивик, Хюндай I 30... Може и някой Ситроен или Рено.
Нещо от тая категория. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 4 397
Ситроен, Пежо, Рено (изобщо, всички френски коли) имат слава на нежни, чупливи автомобили. Поне по нашите пътища.

Все по-популярни и търсени са японските. До момента славата им е на здрави коли.

Киа Сийд и Хюндай и30 и  аз гледах по-рано. Не помня точно защо се отказах - май визията не ми допадна окончателно, а също и мощността (на хюндая).

Моята е Хонда Сивик, 8 генерация, 2006 година; имам я от по-малко от три години, до момента нищо не съм ремонтирала по нея, минала съм ~ 30 000 км.  Не знам тези след 2010 как са, но мисля, че много добри.

# 7
  • София
  • Мнения: 77
Аз съм с Kia ceed - комби 2008 - първата генерация и досега /две години/ съм много доволен. Безпроблемна, ефтина за потдръжка и най-вече надежна. По-новия модел е по-красив, но когато я купувах нямах по-висок бюджет.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 884
Аз съм с Kia ceed - комби 2008 - първата генерация и досега /две години/ съм много доволен. Безпроблемна, ефтина за потдръжка и най-вече надежна. По-новия модел е по-красив, но когато я купувах нямах по-висок бюджет.

Много харесвам визуално Киа Сийд и обмислям да купя такава кола. Какъв разход ти дава?

# 9
  • София
  • Мнения: 77
Моята е 1.4 бензин-газ. За комби малко слабичък е мотора. Разхода ми е 9 газ и около 7 бензин.
п.п. Ако имах възможност бих си взел хибрид на Toyota - много са надежни, автоматик и сравнително икономични, но затова и цената им е доста по-висока.

# 10
  • Мнения: 4 397
Оо, да, пропуснах Тойота. Също доста добри и здрави автомобили.

# 11
  • Мнения: 233
Имам кола на бензин и газ, но ми скъсва нервите непрекъснато да я карам на настройки между двата компютъра. През два-три месеца започва да има проблеми и отново трябва да ходи на настройки на газовата уредба, която е оригинална и фабрично сложена на колата. Поради тая причина ще се разделям с нея, но изобщо не знам каква нова кола да си купя.
Изискванията ми са да е след 2010г, да има нисък разход на гориво, евтина поддръжка и да не е малка като размер. И по възможност- да е здрава и да не се налагат чести срещи със сервиза.

Търся идеи и препоръки, а ако познавате някой надежден продавач на коли, ще е още по-добре.

Е, каква да е новата кола? Simple Smile
Здравей,ако си търсиш градска кола, honda jazz,civic ,accord, toyota corrolla,,auris има и хибрид, - става и за извън градът,  за минимално проблеми ръчна кутия и бензин,  ауриса може и да е хибрид и автоматик, бягай от дизела и от газта вечните проблеми.

# 12
  • Мнения: 2
Всичките коли са горе-доле надеждни, ако са обслужвани качествено и навреме, а не по регламента на производителя.
Според мен, задължително е да се направи проверка в официален сервиз на марката за избрания автомобил. Със сигурност знам, Пежо предлагат такава проверка, мисля, че и при другите има подобна услуга.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 4 918
С yaris 2006г съм, ръчка, 87к.с.
Ами освен накладки (на 2 пъти и с дискове) на 60к км;  редовните масла и филтри на до 15к км, не мога да кажа, че друго и е правено на тази кола.
От 120к км е и на газ (lovato с омасляване), сега е на 183к км.
Проблеми нямам за това и отказвам друго да карам и в момента съм на поръчка за yaris, но вече ХР21. Единствено обмислях дали да не е cross, заради багажника и малко по-високата позиция, но отново ще е yaris.
Чак ми е жал, че ще се разделя със стария.
Вярно, че вече е 16 годишен, но е здрава и надеждна кола.
Моят майстор казва "Тойота е скучна кола за нас, изисква само поддръжка"
Карам много (15к годишно), но градско и на до 50-60км от града.
Мъжа ми дълго се опитва да ме качи в clio и какво ли още не, но не!

# 14
  • Мнения: 2 807
Каквато и марка да избереш е все едно. Важното не да е нова, от магазина. Проблеми няма да имаш.

Общи условия

Активация на акаунт