Гримиране - идеи и техники. Тема №85

  • 63 305
  • 770
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 1 243
Каква е целта на снимки без грим в тема за грим?
Нима не забелязвате колко променя гримът? На мен лично ми беше много интересно и приветствам дамата за тази идея. Определено, по-впечатляващо от снимки на едни и същи очи, боядисани в един и същи цвят, но с два процента разлика. Или коментари за мазила, които могат да се поръчат с превозвач от Марс и струват колкото две месечни сметки за парно.

# 121
  • Мнения: 3 272
За дамата, която беше питала по-горе за молив за очи, който не трансферира препоръчвам Sisley. Той беше единственият, от предлаганите в Дъглас, който не се размазва.

# 122
  • варна
  • Мнения: 679
Какъвто и черен молив да сложа във водната линия ставам панда ПОД очите!!! Сега ще купя и този , защото понякога за вечерен грим много ми се иска да си сложа черен молив във водната линия.
Може ли снимка на молива, за да не го объркам?

# 123
  • Бостън
  • Мнения: 13 516
Скоро в една друга тема и по друг повод SL спомена, че е слагала във водната и от дълготрайните кремообразни сенки. Аз прегърнах идеята с две ръце, защото ми се намират 3-4 бр. от този вид продукти, които се отличават с изключителна дълготрайност и ужасно обичам да ползвам един продукт по няколко начина!

Но черно във водната вече не си позволявам - нито трайно, нито каквото и да е.

Стана ми много неприятно от коментара, че се дискутирали само продукти труднодостъпни и на невъзможни цени. При положение, че във всяка дрогерия има аналози на тези продукти не виждам защо някой не направи, постне и коментира грим с тях. Най-лесно е да се критикува, участието в дискусията и допринасянето с нещичко, каквото и да е към темата, е малко по-трудоемко.

# 124
  • Мнения: 2 232
Какъвто и черен молив да сложа във водната линия ставам панда ПОД очите!!! Сега ще купя и този , защото понякога за вечерен грим много ми се иска да си сложа черен молив във водната линия.
Може ли снимка на молива, за да не го объркам?
Ако нямаш проблем с очите, преди нанасянето на молив, избърши леко водната линия с клечка за очи.

# 125
  • Мнения: 1 103
Лъвице, страхотна си! С грим или без Hug Адмирации за кожата ти!
Аз разбрах, че се търси молив, който да се използва като очна линия. Да не се отпечатва на горния клепач? Ако е така, то аз такъв не съм намерила. С мазен, паднал клепач съм. Какъвто ѝ молив да използвам го запечатвам със сенки.
Като любител на грима се старая да опитвам все нови и различни продукти.На пазара има за всеки вкус и джоб хубави неща. Не ми пречи да поръчам от някъде и да чакам, нито да отида до дрогерията и да купя. И обикновено зад “боядисаните" очи в един и същи цвят стои доста старание за преливане. А и смятам, че целта на темата е да споделим една страст към грима. Всеки има различен вкус и възможности и това се споделя тук.

# 126
  • Мнения: X
На Urban Decay моливите не ми се отпечатват на клепача и въобще не мърдат. Даже бързам да опушвам с четка, че като изсъхне става като татуировка. Но аз не правя класическа изчистена очна линия и не знам за тази цел как са. За водна линия от дъжд на вятър ползвам MUFE. Също не мърда.

Може да сте гледали видеото на Джефри за тази марка, но аз направо хлъцнах и ще споделя. Китайска марка, произвежда се в Италия. Детайлите...😮😍













Редактирам, че забравих линк.

https://florasis.com/

Последна редакция: чт, 27 яну 2022, 13:43 от Анонимен

# 127
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 405
Не виждам причина за подобни негативни коментари, наистина.
Лично аз нямам твърде скъпи нито моливи, нищо палитри, нито очни линии или друга декоративна козметика, но това не ми пречи да следя темата. Винаги намирам по нещичко и за себе си, а най-много харесвам снимките на грим.

# 128
  • Мнения: X
Аз пък вече не купувам грим, с изключение на две червила, които чакам сякаш наистина ги носят от Марс. Ако се гримирам веднъж седмично е геройство. Което не значи, че не обичам хубав грим. Следя, гледам, интересно ми е, но съм в безгримова фаза. Препоръчвам каквото имам и харесвам е не ми е идвало на ум, че някой се дразни.

# 129
  • Варна
  • Мнения: 1 021
Скъпи момичета, от известно време светлината в стаята ми не е достатъчна, за да имам ясна представа колко е силен грима ми навън ( в нас изглежда по-тъмен, отколкото е).
Каква допълнителна светлина мога да си сложа на бюрото, която да не ми заслепява в очите и да ми дава по-реална представа как ще ми изглежда грима.
Място за ринг лампа нямам. Sad
Знам, че има огледала с ЛЕД светлина, но аз обичам да се гримирам с огледало с увеличение.

# 130
  • Варна
  • Мнения: 2 850
Има малки огледала със светлини. Може да видиш тях.

По темата от последните мнения, не виждам нищо лошо, че се коментират гримове от Марс, Венера или Юпитер. Много от тях си имат бюджетни двойници не само като цветове, ами и като опаковки даже. Аз приемам темата като идеи за техники и различни грим визии, които да пробвам, или сао да им се любувам.

# 131
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 405
...
Иначе и аз грим не купувам в последно време, защото имам много за изполване. Само лакове за нокти не мога да спра да купувам. Simple Smile

Последна редакция: пт, 28 яну 2022, 10:27 от Lady Brinne

# 132
  • Мнения: 408
Аз съм доволна от моливите на Шанел. Не ми се размазват (а имам паднал клепач) и ги използвам като очна линия, се острят добре, тъй като са автоматични.

# 133
  • Мнения: 2 692
Показаната китайска марка ми е попадалав инстаграм. Много харесвам, когато е мислено за всеки детайл и опаковките са красиви, а продуктът да има интересен принт.
Харесва ми да чета за всякакви продукти и техники.

# 134
  • Бостън
  • Мнения: 13 516
На Urban Decay моливите...

Може да сте гледали видеото на Джефри за тази марка, но аз направо хлъцнах и ще споделя. Китайска марка, произвежда се в Италия. Детайлите...😮😍
Само от ето тези на Urban Decay съм имала и да, страхотни са и много трайни:
https://www.urbandecay.com/24-7-glide-on-eye-pencil/122.html
Когато ползвам кремообразни сенки като молив за очи ги нанасям с плоска четка, независимо, че част от тях са си във вид на моливи (дебели).

Но при всички положения на мазен клепач е винаги добра идея да се ползва база и/или пудра.

Не е единствена тази китайска марка Simple Smile
Мисля, че бях пускала тук още 2-3 подобни, при рускините ги бях видяла. И да, шокиращи са Grinning
Например:
https://zeeseacosmetics.com/?utm_source=google&utm_medium=se … 7nIQaAn98EALw_wcB






   


Но Florasis определено успяват да те накарат да спреш и да ахнеш, дори такъв заклет минималист като мен, който обикновено залита към другата крайност на естетиката Wink
Една визия от сайта им Simple Smile
                   
^^^ Разбира се, че това може преспокойно да се постигне и с Катрис и със Есенс и с Голдън Роуз и няма нужда да се поръчва червило за $50 от Китай  Wink

Последна редакция: чт, 27 яну 2022, 16:18 от Agent Provocateur

Общи условия

Активация на акаунт