Евтините козметични продукти, от които сме доволни - 67

  • 77 082
  • 737
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 770
В момента имам ретинол на ординари и ревокс. Като този на ординари уж е по силен- 2% Витамин ц, също ми е на ревокс. Отзив не мога да дам, 2 месеца се клепам вече, 3 пъти седмично. Но аз нямам и видими бръчки, освен около очите мимически. С мазна кожа съм и се надявам, да е добра превенция срещу отпускане на лицето. Пъпки не ми излизат поне, а съм предразположена към кисти направо.

# 151
  • Мнения: 1 154
Аз си купих серум с витамин С на Дева по препоръка на моя близка, която е много доволна. На мен, обаче, ми лепне, не попива въобще и съм решила да й го дам да си го ползва.

# 152
  • София
  • Мнения: 6 727
На коя марка препоръчвате ретинол и серум с витамин С? Ретинол никога не съм ползвала, вит С си бях взела от Avon но ми излязоха пъпки от него.

Аз харесвам ретинола на Revox. Има го в Дъглас

# 153
  • Мнения: 3 763
Мен пък малко ме е страх от ретинол и го избягвам.
За бръчки търся продукти с пептиди, серамиди, колаген, ХК или липиди. Интересни са ми и серуми, които съдържат матриксил, но в дрогерийния клас не са много.
Набелязала съм си един околоочен на Евелин с цял арсенал от съставки против бръчки, но и с букет от парабени, за съжаление и още му се чудя.
Като цяло обаче не вярвам, че с козметика могат да се заличават бръчки.

# 154
  • София
  • Мнения: 3 955
Здравейте, досега от врем на време ползвах очна линия на Golden rose, течна. Искам да я сменя и си търся такава, тип писалка, за предпочитане водоустойчива. Имате ли препоръки?

# 155
# 156
  • Мнения: 18 381
Аз си купих серум с витамин С на Дева по препоръка на моя близка, която е много доволна. На мен, обаче, ми лепне, не попива въобще и съм решила да й го дам да си го ползва.
Да, много е мазен. Затова аз го слагах, като съм си вкъщи, държах го около час, и почиствах с мицеларна вода. Наистина добре се отразяваше, но иначе все едно се мажеш с олио. Вече съм свършила бутилчето и засега не смятам да подновявам.

# 157
  • Мнения: 297
На коя марка препоръчвате ретинол и серум с витамин С? Ретинол никога не съм ползвала, вит С си бях взела от Avon но ми излязоха пъпки от него.

Честно казано аз не мисля, че козметиката за лице на Авон има някакво приложение… това си е мое мнение, разбира се, затова и от години не ползвам нито един техен продукт (дори и парфюмите). Вече има доста достъпни марки с доказан ефект (the ordinary например), които може да пробвате.

Ретинолът и витамин ц-то са малко по-скъпи по принцип май. За ретинол нямам информация за евтин продукт, но мисля да пробвам този на ТО. А иначе видях за 13,50лв флуид с витамин Ц:

https://douglas.bg/the-ordinary-vitamin-c-suspension-30-in-silicone-052446

# 158
  • Мнения: 3 328
Аз използвам ретинола на Инки лист, продават ги в Сефора (не знам дали в българските сефори също), съвсем малко по- скъпи са от ТО.  Като цяло замених почти всички продукти от ТО с тези на Инки лист.
П.П. Онзи ден видях в Мейсис крем българска роза, стана ми много мило и почти си го купих, ама като ги помня какви са ужасни (за моята кожа) се отказах много бързо Grinning

# 159
  • Мнения: 5 160
Не знам дали сте забелязали, но продуктите на REVOX са си на Revuel.

# 160
  • Мнения: 297
Аз използвам ретинола на Инки лист, продават ги в Сефора (не знам дали в българските сефори също), съвсем малко по- скъпи са от ТО.  Като цяло замених почти всички продукти от ТО с тези на Инки лист.
П.П. Онзи ден видях в Мейсис крем българска роза, стана ми много мило и почти си го купих, ама като ги помня какви са ужасни (за моята кожа) се отказах много бързо Grinning

Онзи ден точно бях тръгнала да поръчвам от сайта им… бях добавила точно ретинола и oat cleansing balm, обаче нещо се спрях и не поръчах. Доволна ли сте? Също така имате ли представа дали в Сефора са по-скъпи?😊

# 161
  • Мнения: 3 328
Цените в Сефора са същите както тези в сайта им. Много съм доволна, вече активно ползвам 3 техни продукта, набелязала съм още 2 да си купя идната седмица. Оставила съм от ТО само Lactic Acid 10% (просто е силно и наистина подобри текстурата на челото ми и не смея да го сменям) и хидратиращия крем, защото с много мъка най- накрая кожата ми свикна с него и спря да ми опъва и започна да действа точно кактко трябва (имам болезнено суха кожа).
Използвай в сайта им теста за това какви продукти ти трябват, изненадващо точно дават указания за задължителните и тези, които са препоръчителни.

# 162
  • Мнения: 4 025
На марката ТО имам Ниацинамид и Червената маска, доволна съм. Тази REVOX загледах но незнам защо не ми вдъхва доверие.

# 163
  • Мнения: 297
Цените в Сефора са същите както тези в сайта им. Много съм доволна, вече активно ползвам 3 техни продукта, набелязала съм още 2 да си купя идната седмица. Оставила съм от ТО само Lactic Acid 10% (просто е силно и наистина подобри текстурата на челото ми и не смея да го сменям) и хидратиращия крем, защото с много мъка най- накрая кожата ми свикна с него и спря да ми опъва и започна да действа точно кактко трябва (имам болезнено суха кожа).
Използвай в сайта им теста за това какви продукти ти трябват, изненадващо точно дават указания за задължителните и тези, които са препоръчителни.


Ее супер, значи след празниците ще мина през Сефора, няма да чакам и да плащам за доставки. Опитах се да намеря из форумите дали ги има тук, но беше без успех. Благодаря!
Иначе и аз имах ниацинамида, като цяло е добър серум и в комбинация със салицилова киселина ми изчиства много добре кожата, но наближи ли цикълът, нищо не спира хормоналните пъпки😂

# 164
  • Мнения: 3 114
Може ли който отива към Сефора да снима цените на продуктите на Inkey list , за да се орентирам какво да си купя като имам път за София. Ако може естествено. Благодаря предварително.

Общи условия

Активация на акаунт