Онлайн консултации с д-р Невена Миронова - специалист по дерматология и венерология

  • 45 252
  • 790
  •   1
Отговори
# 570
  • там, където ми харесва
  • Мнения: 1 254
Здравейте, имам кафени и бели гъбички.
Кафевите мажа с анти мико бета спирт и се махат. За белите съм ходила на дерматолог и ми беше изписал Микоцид 05 спирт мисля , че беше, които в последствие спряха от производство.
Можете ли да ми препоръчате нещо за тях?
В коя част на тялото са гъбичките? От колко време са? Изпратете снимка.

По ръцете и гърба. Интересувам се само за белите гъбички. От няколко години стоят, защото нямам с какво да ги третирам.

# 571
  • Мнения: 608
Здравейте д-р Миронова
Имам тези петна по ръцете и рамента и гърба .Моля за съвет
Здравейте от 1година някъде може би , и повече .Спирт антимико -бета само съм мазала но няма ефект,чаено дърво също .Вече ми е като комплекс чуствам се ужасно като се погледна ☹

# 572
  • Мнения: 375
Здравейте, имам кафени и бели гъбички.
Кафевите мажа с анти мико бета спирт и се махат. За белите съм ходила на дерматолог и ми беше изписал Микоцид 05 спирт мисля , че беше, които в последствие спряха от производство.
Можете ли да ми препоръчате нещо за тях?
В коя част на тялото са гъбичките? От колко време са? Изпратете снимка.

По ръцете и гърба. Интересувам се само за белите гъбички. От няколко години стоят, защото нямам с какво да ги третирам.
Прилагайте канестен крем два пъти дневно за 20 дни, след което пишете отново.

# 573
  • Мнения: 375
Здравейте д-р Миронова
Имам тези петна по ръцете и рамента и гърба .Моля за съвет
Здравейте от 1година някъде може би , и повече .Спирт антимико -бета само съм мазала но няма ефект,чаено дърво също .Вече ми е като комплекс чуствам се ужасно като се погледна ☹
Вие също може да прилагате канестен крем - два пъти дневно, да измивате засегнатите зони с низорал шампоан и след изследване на чернодробни ензими може да се започне и антимикотична терапия през устата.

# 574
  • Мнения: 608
Здравейте д-р Миронова
Имам тези петна по ръцете и рамента и гърба .Моля за съвет
Здравейте от 1година някъде може би , и повече .Спирт антимико -бета само съм мазала но няма ефект,чаено дърво също .Вече ми е като комплекс чуствам се ужасно като се погледна ☹
Вие също може да прилагате канестен крем - два пъти дневно, да измивате засегнатите зони с низорал шампоан и след изследване на чернодробни ензими може да се започне и антимикотична терапия през устата.
Много Благодаря ,дано има ефект за през устата какво може да се приеме ?

# 575
  • Мнения: 412
И аз бих помолила за консултация, какъв метод за обезкосмяване над горна устна препоръчвате, изключвам лазерната епилация, тъй като се приемат добавки и медикаменти, които биха предизвикали изгаряне, като омега 3,Д3 и други, а не е препоръчително да се спират. Какъв вариант бихте препоръчали?

# 576
  • Мнения: 375
Здравейте д-р Миронова
Имам тези петна по ръцете и рамента и гърба .Моля за съвет
Здравейте от 1година някъде може би , и повече .Спирт антимико -бета само съм мазала но няма ефект,чаено дърво също .Вече ми е като комплекс чуствам се ужасно като се погледна ☹
Вие също може да прилагате канестен крем - два пъти дневно, да измивате засегнатите зони с низорал шампоан и след изследване на чернодробни ензими може да се започне и антимикотична терапия през устата.
Много Благодаря ,дано има ефект за през устата какво може да се приеме ?
Антимикотични таблетки, за колко време зависи от подобрението и изследванията.

# 577
  • Мнения: 375
И аз бих помолила за консултация, какъв метод за обезкосмяване над горна устна препоръчвате, изключвам лазерната епилация, тъй като се приемат добавки и медикаменти, които биха предизвикали изгаряне, като омега 3,Д3 и други, а не е препоръчително да се спират. Какъв вариант бихте препоръчали?
Здравейте,
Вариантите, които Ви остават са лентички за обезкосмяване и пинсета.

# 578
  • Мнения: 15
Здравейте,
Бебето ми на 2 месеца има сухи образувания по веждите, моля за съвет какво може да е и трябва ли да ги третирам с нещо?

# 579
  • там, където ми харесва
  • Мнения: 1 254
Д-р Миронова фотоепилация на лице примерно с Филипс Лумеа подходящо ли е?
За зона над скулите , защото имам малки тъмни косъмчета там.

# 580
  • Мнения: 375
Здравейте,
Бебето ми на 2 месеца има сухи образувания по веждите, моля за съвет какво може да е и трябва ли да ги третирам с нещо?

Здравейте,

Бебето е със себореен дерматит. Може да използвате бебешко олио за засегнатата зона, оставяте 10-15 минути и след това с бебешка четка леко масажирате зоната и постепенно с времето ще ги отстраните. Другият вариант е продукта на биодерма абсдерм бейбисквам, оставяте да действа 30 мин, масажирате нежно и измивате.

# 581
  • Мнения: 375
Д-р Миронова фотоепилация на лице примерно с Филипс Лумеа подходящо ли е?
За зона над скулите , защото имам малки тъмни косъмчета там.
Здравейте,

Премахването на космите на лицето може би е най-трудната зона за третиране особено, ако има и хормонален дисбаланс. Със сигурност лазерната епилация е по-ефективен метод от фотоепилацията. Помислете дали Ви притеснява толкова, защото има случаи, в които след третиране на фини косми окосмяването се засилва и космите стават по-дебели.

# 582
  • Мнения: 25
Здравейте,според Вас и вашата практика,смятате ли Трихомонас вагиналис за много трудно или направо нелечима инфекция?Другия ми въпрос:Кой е най-точния метод за изследване при мъжете?

# 583
  • Мнения: 177
Здравейте,
От миналата година април месец по ръцете на детето ми излезнаха странни петна, които станаха зачервени . Водих я на кожен лекар. Изписаха ни дактакорт и проблема като, че ли се реши.
След няма и месец отново се появи. Заведох я друг кожен лекар, който пък каза, че е вид атопичен дерматит. Изписа Фенистил капки и Дермоват крем.
И от тогава сме в омагьосан кръг- появава се, после изчезва. Сега е доста обострен този проблем.
И така вече повече от година.
Прилагам снимка и Ви моля за съвет, защото вече не зная какво да правя.

# 584
  • Мнения: 7 242

Дете на 2+ г обрива е от една седмица -сгъвката на ръката, мажа с Бочко кремче за раздразнена кожа няма ефект,какво ще ми препоръчате ?

Общи условия

Активация на акаунт