От НОЕМВРИ много не остана, коя ли ще е следващата мама? - Ноемврийски мами 2021 - Тема 8

  • 13 021
  • 256
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Моли аз нощно време не я мия дори и да ака защото ще се разпищи и събуди , в нас има мокри кърпи от тия дет са само вода , те са направо толкова водни че едва не тече само дето от тях. Мажа я от дъжд на вятър нощно защото пак се дразни но денем в галафарм винаги.
И аз се чудя за погачата какво да правя

# 46
  • Мнения: 780
Аз мисля да я направя с 10 жени баби, лели, прабаби и беатовчедките ми. Всички са я виждали и им имам доверие. Ако някой не се чувства добре едва ли ще дойде.
Според мен е хубав повод да се видим с хора и да празнуваме първи празник.

# 47
  • Мнения: 13
Момичета да се запиша за темата. Отдавна не съм писала, Та да се похваля с почти месец закъснение  - на 25.10 се роди  с планово секцио малката Дея - 50см и 3070 гр. ( вече е по-дълга и по-дебела Wink ) Честито на всички вече родили и леко раждане на останалите Wink

# 48
  • Мнения: 747
Честито бебче! Да е здрава и спокойна докато расте! Flowers Hibiscus

# 49
  • Мнения: 1 694
Честито бебе, да расте много здрава и спокойна!
Аз погача няма да правя, а толкова държа на тези неща... на батковците правих с удоволствие, но сега ме е страх. Ето давам ви пример- свекър ми е с положителен ПСР от вчера, симптоми от 9-10 дни назад. По някакво щастливо стечение на обстоятелствата не сме се виждали отдавна, за последно 2-3 дни преди първите му симптоми. Свекърва ми ме убеждаваше цяла седмица как той карал нашия вирус със синузита (който имахме преди да родя), ама видиш ли без синузит и сополи, ами с темп и болки в тялото, отпадналост. Е като загуби и обоняние се сети да звънне на ЛЛ. Освен това ковид болните са заразни 1-2 дни преди първи симптоми, те дори няма да знаят, че са болни. Бяха съобщавали на два пъти за бебета с ковид след сладката им питка, заразени от гости. Ми не, мерси, моите почти всички са антиваксърки, няма да рискувам. Може да съм параноична, ама откак ни се размина на косъм от свекър ми дето не се пазят грам и не се ваксинират- още по-предпазлива ще бъда (пък колко съм ядосана дето те не се пазят и не взимат на сериозно пандемията, ама искат да се виждат с децата, отделен въпрос- сега ще видят бебе след един месец). Едната ми приятелка тъкмо изкара ковид, може да я извикам нея да я почерпя вместо сладка питка. Други- не

# 50
  • Мнения: 523
Здравейте момичета, на 19.11 се роди и Калоян, със секцио. И дето се притеснявах в последно време главата голяма, после крачетата били малки, вечерта преди секциото пък килата били малки, е роди се 3кг, и не забелязвам главата да е огромна или крачетата да са малки. Излишен стрес с тези апарати. Благодаря на всички за съветите и подкрепата.Днес ми е трети ден и общо взето се чувствам добре, но нямам кърма, надявам се да слезе, че ще е по лесно и за мен, а за него по добре.

# 51
  • Мнения: 182
Честити Калоян, Дея и Мария! Здрави и много щастливи да бъдат!
Аз обмислям да направя погача само с най-близки роднини, всички ваксинирани. За нас с бебето вече няма значение, нас ни изписаха с ковид, преболедувахме го и поне за момента сме ок. Притеснявам се за двете каки, които не са го карали и не искам да рискувам. Не че не могат да го лепнат в училище, но ми се струва безотговорно да правя големи сбирки в тая ситуация. Ако не бяхме преболедували, погача твърдо нямаше да има.
Излизаме във всякакви условия и правим сравнително дълги разходки. Гледам да е по-обедно и да се е стоплило, но с 3те деца и разнообразните ангажименти не винаги става. Извеждам го както седи вкъщи + космонавт + чувал + зимна шапка. Редовно го опипвам дали е топличък.
Днес навършва 1 месец моя бебок! Борим жълтеницата, че изследванията не бяха много добри. По мои измервания е качил между 800 и 900 грама, вижда ми се ок предвид обстоятелствата. Коликите са ни голяма мъка и разбира се нищо не помага, но все се намира един от четирима да гушка и горе-долу се справяме. Дано минат преди децата да са се отегчили да се занимават, че иначе няма да мога нищо да свърша вкъщи.

# 52
  • Мнения: 782
Честити да са Калоян и Дея! 🎉❤ Да са здрави, спокойни и много щастливи!

Ние вчера пак бяхме на разходка по обяд. Излизаме, както е облечен и отгоре с един плюшен ромпър, не много дебел, слагам му и шапчица. Увит е в одеало. Алекс спа спокойно 3 часа. Преди и по време на разходката.
Вечерта обаче от 19 часа до 24 часа беше доста неспокоен будеше се на около 20 мин. и искаше да суче, та чак се тръшкаше на моменти. През нощта си направи близо 3 часа сън и после 1 час. Сега спи от 2 часа.
Няма и две седмици навършени.
Понякога, когато започваме с едната гърда, той суче около 10-15 мин., отпуска се и я пуска. Разсънвам го, за да му предложа другата. Започва да суче и си цока доста повече от първата гърда. После на следващото хранене да започвам с първата, от която е сукал по малко, нали?
Ние още не сме мислили за събиране, разбира се - всички близки искат да дойдат вкъщи.

# 53
  • Мнения: 3 208
Честити Калоян, Дея и Мария здрави да са и щастливи и целите им семейства.
Ние сме вкъщи вече, имам кърма в едната гърда със силиконово зърно малкият успява да суче с помпата излизат едно 15мл, другата още само капки, ма ще упорствам и така.

# 54
  • Мнения: 780
И аз имам този проблем с гърдите - от едната суче макс 15 Мин и то много бавно, а от “любимата” гърда суче лакомо и повеъща. Не мисля че количеството мляко е различно защото когато бях на пробно кърмене без проблем изсука 50гр от не любимата гърда за 15мин, а от любимата за 7мин -80гр. Важното е че и двете ги чувствам облекчени. Винаги почвам с не любимата, а другата е за десерт.

И аз продължавам да се мъча да дам биберон. Цока докато и го държа сложа ли я в леглото го плюе и почва да реве ..
отделно вчера исках да изцедя с помпата малко едната гърда. Имам електрическа на медела- нищо не изцежда вече. Отворих книгата на хедра на 134стр пише че е нормално. Гърдите свикнали вече с бебешкото сучене и помпата нямало как да стимулира. Ако до сега не сме я ползвали активно. Аз а ползвах само 2 дни в родилното и сега ако ми се наложи да изляза за по дълго ще трябва или да мъча на ръка, или с ам или да пробвам пак с помпата .. Не знам. Но не ме притеснява за сега. Просто споделям. Важното е че тя се храни

# 55
  • Мнения: X
ох момичета не знам какво става но детето ми получава запек и от там я боли корема, днеска цяла нощ ръмжи като тигр и се гърчи , чудя се дали нее от еспумизана.И да го сменя с нещо друго.Не мога да и помогна никак да се изака ебати и да и олекне. Цяла нощ засуква и на 5 тата минута спи и не желае да суче повече, корема я боли с съшевременно е и гладна.Сутринта аз съм като лайно смазано. Мъжа даде АМ днеска сутринта , изпи го като злодей.90 мл , била е гладна но не иска да сечу от цицата толкова.Вече се напрягам с тия гърди , малко да не изпие те са като буци и ме е страх от мастит.И това че на нея не и е комфортно също.

# 56
  • Мнения: 780
Бочи ние имахме проблем със изхождането не знам дали беше запек. Абе не беше акала цяла нощ от 8 до сутринта и накрая извиках педиатъра в 1 на обед. Поиска ни обикновен термометър, сложи му малко бебешко олио и и го пъхна в дупето. Веднага излезе всичко под налягане. Чак термометъра избута. Може да го пробваш ако имаш смелост или звънни на вашия, защото на мен като ми го каза начина по телефона аз не се наех да го правя сама.

Само добавям че не е пила нищо друго освен кърма и не беше акала от 17 часа.

# 57
  • Мнения: X
еми тя вчера се изака преди 24 часа вече и от тогава само леки пръцливи акита , колкото 1 стоиинка. И я мъчи горката

# 58
  • Мнения: 648
Моята девойка е изцяло на кърма и ака по един път на ден. Даже досега 2 пъти е акала през два дена. Педиатърът каза, че е нормално до 2 дни да не ака, защото кърмата можела да се усвои без остатък. Важното е да пишка редовно.

# 59
  • Мнения: X
пишка , но видимо има нужда да се изака , той корема е един твърд , и се привива Sad забелязвам че като избомби един як акин памперс и направо се усмихва чак

Общи условия

Активация на акаунт