Делене на сметки

  • 20 009
  • 997
  •   1
Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 38 877
Да, Равена, така е в БГ. Най-много при развод да ти остане жилището /на което ще плащаш сметките/ и малко издръжка на децата.
Въобще в БГ сама жена с две деца е....едно гадно предизвикателство, най-меко казано.

Последна редакция: ср, 01 дек 2021, 10:28 от Rockstar

# 421
  • Мнения: 12 887
....Прабаба ви навремето като се завре в банята цяла събота да пере на цялата челяд дрехите и в неделя меси хляб за цялата седмица е друго от това да сготвиш и да пуснеш пералня.
...
Само да вметна, че прабаба ми най-вероятно е прала на реката. Доста се изненадах да разбера, че баните са сравнително ново изобретение. В някои къщи, даже след първата Голяма война, няма проектирани бани!

# 422
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 410
И след Втората Световна война е имало къщи без проектирани бани. Едно време имаше много градски бани, не че това обяснява последното, но факт, народа си се къпеше масово там. Моя мислост също е имала честта, няма такова изживяване просто, ама бабите ми много държаха да ми смъкват кожицата от време на време. Бррр.

Истината е че бабите ни бяха научени да не подвиват крак, поне моите бяха такива. Дядо ми го помня излегнат на леглото с вестник, баба ми шета около него. Когато най-накрая сядаше на стола, буквално заспиваше на него, а ние я тормозехме да ни разказва приказки и й крещяхме на главата.

# 423
  • Мнения: X
Пералнята Миеле на прабаба ви.

# 424
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 126
Какво означава не ще? Ми, ако и ти не щеш какво ще стане. От какъв зор ще вършиш всичко вкъщи? Милиони ли вади, златен ли е тоя мъж?
Правила съм си експерименти, да не пипвам нищо, да видя дали няма пък да се подразни, че е мръсно, че има неизмити съдове... Ами не, в крайна сметка аз се дразня и пак аз го свършвам. А и то на мой гръб се отразява, защото се натрупва и ми отнема още повече време и усилия да се свърши. Защото пак аз ще я свърша, няма кой. Самата работа като такава нито ми тежи, нито ме плаши. Тежи ми по-скоро отношението, хайде чак благодарности не искам, но ми тежи, че не се оценява.
Иначе не е златен, нито преносно, нито буквално. И милиони не вади...

# 425
  • Мнения: 12 887
Дидо, благодаря, а сушилнята на прабаба ми? Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 426
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 410
Eто - сушилня и бг мамма в едно:

# 427
  • Мнения: X
Нямам я, но ето айпода на дядо ти.

# 428
  • Мнения: 12 887
Малиии, джобен грамофон! Разби ма!
Тогава разделянето на домакинската работа е ставало по следния начин: "Мъжът ти, като се прибере от работа, да седне на един стол, пък ти да му умиеш краката". "Мъжът ти, преди да тръгне, да се обърне и ти му изчеткаш палтото".
"Наш'та мама, кротка, мила,
със зората подранила,
тихо татка да събуди,
да отиде да се труди, да печели и набави..."
Тогава не са мислили общ бюджет или разделен. Лесниния!

# 429
  • Мнения: 18 369
Тази баба, дето я помня, е останала на 37 г. вдовица с две деца. Успяла е да ги изгледа и изучи. Каквото и да ни поднася живота, човек трябва да се справя някак.

# 430
  • София
  • Мнения: 38 877
Лелята на мъжа ми ми разказа една история, която се запечата в съзнанието ми. Отгледала е две деца ие работила във фабрика за китари. Опитвала се да спестява. Била е подложена на психически и финансов тормоз от мъжа си, който 4 пъти й е взимал спестяванията.
Толкоз за легендите за мъжете, които носели парите вкъщи.
Баща ми пък винаги е изкарвал по-малко от майка ми, но към 45 се укроти и никога не е правил скандали за пари.

# 431
  • Мнения: 6 771
Истории колкото искаш подобни. Грешката е, че не се спазва правилото, че с мъж трябва да ти е по-добре, отколкото без. Ако ти е зле положението, най-добре разкарваш мъжа и си действаш сама. Затова не ги и разбирам подобни истории /камо ли пък с насилие/. Ми като така или иначе се справяш сама, за какво ти е тоя само да те тормози допълнително.. ей това не го разбирам.

# 432
  • Мнения: 573
Лелята на мъжа ми ми разказа една история, която се запечата в съзнанието ми. Отгледала е две деца ие работила във фабрика за китари. Опитвала се да спестява. Била е подложена на психически и финансов тормоз от мъжа си, който 4 пъти й е взимал спестяванията.
Толкоз за легендите за мъжете, които носели парите вкъщи.
Баща ми пък винаги е изкарвал по-малко от майка ми, но към 45 се укроти и никога не е правил скандали за пари.
Защо се събирате с тия мъже акъл ми го не побира. Ще можете да си правите повече пари и безразборен секс, няма да има чорапи по пода и мръсни чинии, а свекървището ще е останало в миналото като езикът на който е писано Под игото Simple Smile)

# 433
  • Мнения: 12 887
Лелята на мъжа ми ми разказа една история, която се запечата в съзнанието ми. Отгледала е две деца ие работила във фабрика за китари. Опитвала се да спестява. Била е подложена на психически и финансов тормоз от мъжа си, който 4 пъти й е взимал спестяванията.
Толкоз за легендите за мъжете, които носели парите вкъщи.
Баща ми пък винаги е изкарвал по-малко от майка ми, но към 45 се укроти и никога не е правил скандали за пари.
Защо се събирате с тия мъже акъл ми го не побира. Ще можете да си правите повече пари и безразборен секс, няма да има чорапи по пода и мръсни чинии, а свекървището ще е останало в миналото като езикът на който е писано Под игото Simple Smile)
Не се събираме с тях, лелята на мъжа и майката вече са ги ангажирали и не можем да се класираме там.

# 434
  • Мнения: 775
Равене не наясно кое и как се дели при развод и в Канада. Дели се по равно само общото, не и личното. Което можеш да докажеш с документи, че е твое.
Раздяла по взаимно съгласие е съвсем друга бира. В този случай може да вземеш и последната риза от гърба на бившия си партньор. Просто защото той е готов да ти я даде с радост, само и само да се оттърве от теб. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт