Въпрос за запек при бебе на 2.5м

  • 658
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
Изчетох доста теми с ключова дума запек, но ми се ще да задам конкретно въпроса си. Бебето ми е на АМ Аптамил АР заради рефлукс. Преди това беше на АДЦ заради съмнение за алергия (слуз в акото докато беше на кърма), но тъй като не е достатъчно за поставяне на диагноза, с педиатърката решихме да сменим на АР и да се погрижим за рефлукса, който е действителен, а не предполагаем проблем. Докато беше на кърма акаше след всяко хранене, когато мина на Аптамил АДЦ започна да ака на 3-4-5 дни обилни изпражнения, но не запечени, а с нормална консистенция. Започнах да го стимулирам с глицеринови свещички ако до 3тия ден не се е изакал. След като сменихме млякото на АР няколко пъти се изака сам на втори, трети ден. Но вчера бяха станали 3 дни и реших да опитам с термометъра, а резултата беше сухо ако, направо изсъхнало топче, дори имаше кръв. Малкия се разплака, едва изкара тази “тапа”. След нея следваше нормално аки. Въпросът ми е такъв: тъй като не искам да го свиквам да ака само с моя помощ, как мога да стимулирам перисталтиката, за да започне редовно да се изхожда? Правя масажи на коремчето, упражнение тип колело между всички хранения, давам пробиотик Вая. Гледам да давам вода, но не я иска..

# 1
  • Мнения: 8 585
Изчетох доста теми с ключова дума запек, но ми се ще да задам конкретно въпроса си. Бебето ми е на АМ Аптамил АР заради рефлукс. Преди това беше на АДЦ заради съмнение за алергия (слуз в акото докато беше на кърма), но тъй като не е достатъчно за поставяне на диагноза, с педиатърката решихме да сменим на АР и да се погрижим за рефлукса, който е действителен, а не предполагаем проблем. Докато беше на кърма акаше след всяко хранене, когато мина на Аптамил АДЦ започна да ака на 3-4-5 дни обилни изпражнения, но не запечени, а с нормална консистенция. Започнах да го стимулирам с глицеринови свещички ако до 3тия ден не се е изакал. След като сменихме млякото на АР няколко пъти се изака сам на втори, трети ден. Но вчера бяха станали 3 дни и реших да опитам с термометъра, а резултата беше сухо ако, направо изсъхнало топче, дори имаше кръв. Малкия се разплака, едва изкара тази “тапа”. След нея следваше нормално аки. Въпросът ми е такъв: тъй като не искам да го свиквам да ака само с моя помощ, как мога да стимулирам перисталтиката, за да започне редовно да се изхожда? Правя масажи на коремчето, упражнение тип колело между всички хранения, давам пробиотик Вая. Гледам да давам вода, но не я иска..

Не се дават пре/пробиотици на бебета и деца.
Не се правят клизми на бебета освен в много редки случаи.
От "масажи на коремчето" само се усилва рефлукса.

Забранено е даването на бебета на "водички", "сокчета" и подобно.
Нужно е да му регулирате храненето и да помислите за марките на млеката, и за това, дали наистина имате нужда от антирефлуксното.

# 2
  • Мнения: 1 033
Ох, този запек и нас много ни мъчеше. Постоянно бяхме при педито, а тя казваше, че било нормално. Е кое му е нормалното да не ако 2,3,5 дни, но тя и според мен нищо не разбира. Та, ако правиш клизма, въобще не ползвай термометър защото ще му нараниш чревцата, моята беба доста клизми отнесе 😃. Кръвта най-вероятно е от нараняване. Та клизма само с ЛЕКО подострен сапун, не много на вътре съвсем лекичко от вън. Помага много. Мисля, че е от млякото и ние бяхме на Аптамил, казах на педито, но тя не ми обърна внимание. На своя глава реших да го сменям, с подценявания Фризолак. Е няма ден в, който да не е акала. И ние имаме рефлукс, но лек даже мисля и, че вече го няма, както казах педиатърката ни не става, аз гадая. За него само повече време на ръце, след хранене.

# 3
  • Мнения: 462
Преди 3г. малката като беше на около 5 месеца,по същия начин все беше със запек.Като минеха 3-4 дни и давах едни клизмички Мелилакс и до 2мин се изхождаше.Педиатъра ни препоръча Фризовом и повече не е имала проблем с изхождането.Междо другото това мляко го изписват и за рефлукс,пробвайте с него,но се консултирайте преди това с лекар,след като сте сменили вече 2 млека

# 4
  • Мнения: 33
Благодаря за включванията. Бърди, има нужда от АР мляко, защото последното връщане преди да сменим млякото ми намокри половината възглавница (буквално, беше го изстрелял до моята възглавница и беше мокра половината и то 4-5 часа след хранене). Относно смяната на млеката, действително чета много положителни мнения за Фризо, но тъй като вече имаме 2 сменени млека се въздържам. В крайна сметка ще го направя, но искам да мине време, а дотогава не знам как мога да му помогна. Според нашата педиатърка от Аптамил АР не трябва да има запек, а напротив - давали го и в случай на запек, освен рефлукс. От свещичките съм доволна, но пак казвам не искам да подпомагам всеки път акането, за да не свикне така детето и да си имаме още проблеми в бъдеще.

# 5
  • Мнения: 8 585
Благодаря за включванията. Бърди, има нужда от АР мляко, защото последното връщане преди да сменим млякото ми намокри половината възглавница (буквално, беше го изстрелял до моята възглавница и беше мокра половината и то 4-5 часа след хранене). Относно смяната на млеката, действително чета много положителни мнения за Фризо, но тъй като вече имаме 2 сменени млека се въздържам. В крайна сметка ще го направя, но искам да мине време, а дотогава не знам как мога да му помогна. Според нашата педиатърка от Аптамил АР не трябва да има запек, а напротив - давали го и в случай на запек, освен рефлукс. От свещичките съм доволна, но пак казвам не искам да подпомагам всеки път акането, за да не свикне така детето и да си имаме още проблеми в бъдеще.
Нужно е да му оправите храненето, не Фризо.
За това дали има нужда от антирефлуксно мляко, е нужно повече информация.
НЕ оставяте "да минава време"... действате от сега, от днес...

# 6
  • София
  • Мнения: 2 014
Birdie АМ съдържат пробиотици и пребиотици пример са Хипп и Лактана био, така че на бебета се дават пробиотици и пребиотици. Също така се дава по малко и вода. Защото някои от АМ са умишлено по-гъсти за да е по-тежко млякото и бебетата да не гълтат като невидяли така уж намаляват рефлукса като ги карат да ядат по-бавно. И да, проблема е в АМ докато се намери правилното.

Общи условия

Активация на акаунт