съжителство без брак -самотна майка ли е по закон

  • 6 890
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
ще наемат детектив да ни следи дали се прибираме в една къща или?

# 16
  • Варна
  • Мнения: 36 471
Е, вече се изясни, че не сте самотна майка. Предимство за детски заведения при това положение нямате. Минавате по каналния ред с всички останали.

# 17
  • Мнения: 25 673
Какви помощи има чак, че да лъжете че не живеете заедно. С два клика се проверяват адресите на хората.
Ако е за точки за предимства в градините, там нали въведоха уседналост, дали е припознато или не, не е фактор.

ще наемат детектив да ни следи дали се прибираме в една къща или?
Не, ще ви проверят адреса просто.

# 18
  • Мнения: 11 558
То бебето не е родено.
Тя е в 16- 17 г. с., таткото е с 3 други деца, зарязал я е.
Не може да зададе правилните въпроси.

# 19
  • Мнения: X
не живеем на един адрес какъв клик ?

# 20
  • Мнения: 39 036
Много си зле. Честно.
В акта за раждане ако има баща не си самотна майка.
Ако ти живееш по лична карта в горно нанадолнище, а той в Долно може да получаваш детски надбавки, ако не предвишаваш дохода. За детска градина в София си по каналния ред.

Последна редакция: сб, 20 ное 2021, 20:59 от bubanka

# 21
  • Мнения: 25 673
То бебето не е родено.
Тя е в 16- 17 г. с., таткото е с 3 други деца, зарязал я е.
Не може да зададе правилните въпроси.
Ми идеално.
Той явно няма да се бута за припознаване, така че воала ето ти 40 кинта месечно, ако не надвишават с детето месечните, 500 мисля бяха на човек.

# 22
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 661
Много си зле. Честно.
В акта за раждане ако има баща не си самотна майка.
Ако ти живееш по лична карта в горно нанадолнище, а той в Долно може да получаваш детски надбавки, ако не предвишаваш дохода. За детска градина в София си по каналния ред.
Това не е вярно. Детето има двама родители в акта за раждане, но ако майката не живее на един адрес с бащата, разделени са, разведени са, може и да е вдовица примерно, тогава ще е самотна майка.

Но ако съжителстват на един адрес с бащата на детето, не е самотна майка.

Аз в крайна сметка не разбрах. Веднъж казва, че съжителстват, втори път че са на различни адреси.... Сега пък и дете още няма...

# 23
  • Варна
  • Мнения: 36 471
Аз не живея на един адрес с бащата, никога не сме се водили на един адрес, нямаме брак и не сме имали, но в акта за раждане той е записан като баща. Не се водя самотна майка.

# 24
  • Мнения: 25 673
Аз не живея на един адрес с бащата, никога не сме се водили на един адрес, нямаме брак и не сме имали, но в акта за раждане той е записан като баща. Не се водя самотна майка.
Можеш да взимаш детски, обаче. Ако подоходно се класирате.
Тук за прословутите детски се бори авторката, която май не е родила още...

# 25
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 661
Аз не живея на един адрес с бащата, никога не сме се водили на един адрес, нямаме брак и не сме имали, но в акта за раждане той е записан като баща. Не се водя самотна майка.
Напротив, самотна майка си.

# 26
  • Мнения: 25 673
Аз не живея на един адрес с бащата, никога не сме се водили на един адрес, нямаме брак и не сме имали, но в акта за раждане той е записан като баща. Не се водя самотна майка.
Напротив, самотна майка си.
Не е самотна майка, защото детето и е припознато. В такъв смисъл го казва.

# 27
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 661
Ми добре, може да се ограмотите:

https://pravatami.bg/10540

Тъй като вижданията за понятието “самотна майка” са твърде субективни, законът дава точно определение на категориите майки, които се признават за такива. Мога да се нарека самотна майка, ако съм вдовица, разведена или неомъжена и отглеждам сама дете до 18 годишна възраст или пълнолетен ученик до 20 годишна възраст, докато  завърши  средното  или професионалното си образование.

NB! Дори и да не съм сключила брак с бащата на детето ми, но живеем на един настоящ адрес, законът ни третира като семейство.

# 28
  • Мнения: 1 560
То бебето не е родено.
Тя е в 16- 17 г. с., таткото е с 3 други деца, зарязал я е.
Не може да зададе правилните въпроси.

Май се сещам за темата, ако е същата жена, но тогава толкова страници се изписаха и толкова съвети се дадоха от различни гледни точки, че повече няма какво и да се добави.
Леко бремеенене и раждане от мен🤞

Последна редакция: сб, 20 ное 2021, 22:20 от Threemafan

# 29
  • Мнения: 46 434
https://pravatami.bg/10540

Тъй като вижданията за понятието “самотна майка” са твърде субективни, законът дава точно определение на категориите майки, които се признават за такива. Мога да се нарека самотна майка, ако съм вдовица, разведена или неомъжена и отглеждам сама дете до 18 годишна възраст или пълнолетен ученик до 20 годишна възраст, докато  завърши  средното  или професионалното си образование.

NB! Дори и да не съм сключила брак с бащата на детето ми, но живеем на един настоящ адрес, законът ни третира като семейство.

Заключвам.

Общи условия

Активация на акаунт