Кажете ми .....възможно ли е от хрема да се стигне до пневмония?

  • 4 151
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 326
Смени си педиартърката!

# 16
  • Мнения: 4 392
Няма температура, кашля, но не много, от сутринта не иска да се храни...

Това+ хремата и събуждане с плач нощем, се случва на дъщеря ми винаги, когато и избива зъбче. Детето ти има ли всички зъби вече?

Бронхити и пневмонии обикновенно имат бактериален характер и рядко вирусен характер. За да се каже, че едно дете е направило пневмония без температура трябва тя да е мерена още преди влошаването на нещата поне три пъти на ден. Температури от 37,2 до 37.5, често не личат и се улавят само с мерене. Не убеждавам никого. Споделям личния си опит и мнението  на лекаря лекуваш децата ми. Моите деца не са правили пневмонии и не пият антибиотици.

И аз така мисля! Peace Никъде не съм чела за пневмония без Т. Може да мине с по- ниска Т, но не и без!
Затова Т се мери с термометър, а не с ръка! Peace

# 17
Няма температура, кашля, но не много, от сутринта не иска да се храни...

Това+ хремата и събуждане с плач нощем, се случва на дъщеря ми винаги, когато и избива зъбче. Детето ти има ли всички зъби вече?

Бронхити и пневмонии обикновенно имат бактериален характер и рядко вирусен характер. За да се каже, че едно дете е направило пневмония без температура трябва тя да е мерена още преди влошаването на нещата поне три пъти на ден. Температури от 37,2 до 37.5, често не личат и се улавят само с мерене. Не убеждавам никого. Споделям личния си опит и мнението  на лекаря лекуваш децата ми. Моите деца не са правили пневмонии и не пият антибиотици.

И аз така мисля! Peace Никъде не съм чела за пневмония без Т. Може да мине с по- ниска Т, но не и без!
Затова Т се мери с термометър, а не с ръка! Peace
Амарена,
През тези три седмици докато бях в активната фаза на пневмонията, нямах никаква температура, по-висока от 37 градуса. Доказано е, че съм с пневмония. Е, сега вече си чувала за такава пневмония без каквато и да е по-висока от нормалната темп. Wink

# 18
  • Мнения: 158
И моят син има две пневмонии без температура и незнам колко бронхита-също без температура.щом така или иначе сте почнали антибиотика-трябва да се оправи детенцето
[/quote]

Ние също правим две поредни години по два бронхита годишно и само въз основа на това, без никакви други симптоми, ни поставиха диагноза астма. А на вас ? Наистина ли честите бронхити непременно означават астма ? Синът ти по колко прави на година?

Последна редакция: нд, 05 ное 2006, 12:22 от Tammy

# 19
  • Мнения: 4 392
Няма температура, кашля, но не много, от сутринта не иска да се храни...

Това+ хремата и събуждане с плач нощем, се случва на дъщеря ми винаги, когато и избива зъбче. Детето ти има ли всички зъби вече?

Бронхити и пневмонии обикновенно имат бактериален характер и рядко вирусен характер. За да се каже, че едно дете е направило пневмония без температура трябва тя да е мерена още преди влошаването на нещата поне три пъти на ден. Температури от 37,2 до 37.5, често не личат и се улавят само с мерене. Не убеждавам никого. Споделям личния си опит и мнението  на лекаря лекуваш децата ми. Моите деца не са правили пневмонии и не пият антибиотици.

И аз така мисля! Peace Никъде не съм чела за пневмония без Т. Може да мине с по- ниска Т, но не и без!
Затова Т се мери с термометър, а не с ръка! Peace
Амарена,
През тези три седмици докато бях в активната фаза на пневмонията, нямах никаква температура, по-висока от 37 градуса. Доказано е, че съм с пневмония. Е, сега вече си чувала за такава пневмония без каквато и да е по-висока от нормалната темп. Wink
За чуване- чувала съм, но ма;лко под формата на неофициална информация. Wink Както и да е - не споря! Peace
Много се злоупотребява с това, затова ми е интересно... Ти имаше ли типичните симптоми на пневмония? Би ли разказала по- подробно?

# 20
  • Мнения: 3 506
По едно стечение на обстоятелствата в последните два дни изчетох бая неща за пневмониите. За температурата - изключително рядко при малко дете може да има пневмония без температура, при по-големи деца и при възрастни случаите зачестяват, но пак не са толкова много. Температурата може да е много висока или ниска (37), но при малки деца в почти всички случаи я има.
Второ, пневмонията се диагностицира трудно и с комбинация от изследвания - преслушване, снимка, общо състояние (темп., честота на дишането, дали се вдлъбват гърдичките и още неща) и евентуално кръвна картина. Често оплакване е, че детето излгежда болно. Сами си правете изводите относно диагнози, поставени от едно преслушване, а още повече по телефона.
Трето, паниката в много случаи повече вреди. Както са написали и по-горе, ако детето изглежда добре и няма температура, малко вероятно да е сериозно болно и няколко дена изчакване да се види накъде ще тръгнат нещата да навредят.
Мое мнение. Не съм лекар, не ангажирам никого.

Общи условия

Активация на акаунт