За бремнните и новите кърмачки!

  • 1 543
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 104
На мен лекарката ми каза да не трия гърдите с хавлиена кърпа. Ако може да ходя без сутиен докато съм у нас, за да "загрубеят" зърната и от началото на 9 месец да се маже с Гермастан. После ще докладвам дали има ефект.

# 16
  • Мнения: 300
Аз също ползвах Гармастан от края на 7 месец. За него ми каза една позната която останала много доволна от него. След като се роди бебчо почти не съм го ползвала, но нямам и проблеми за сега (явно съм щастливка).
А за подготовката на гърдите за кърмене чрез отриване с хавлиена кърпа е остаряла техника и повечето лекари я отричат, тъй като се премахват защитния слой  от вещества на кожата на зърното и ареолата. По-добрия вариант е ходене без сутиен или водните бани.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 164
Препоръчително е да се започне мазането от 5-я месец на бременността...
На листовката пише от 8-ия.
Ползвала съм Гармастан, от осмия месец си мажех зърната с него и въпреки това първите дни кърменето беше болезнено за мен. Може и да има ефект, не отричам, но в никакъв случай не е болкоуспокояващо.

# 18
  • Мнения: 1 328
Аз знам че се получават контракции от търкането с хавлиена кърпа.

# 19
  • Мнения: 2 047
   Момент сега! Значи Гермастана го дават за разранени зърна, тогава каква точно работа върши при едни здрави зърна на бременна ??!

# 20
  • Мнения: 140
На мен от консултацията ми препоръчаха да мажа преди и след раждане с кремче на АVENT,което при кърмене не е необходимо да се измива(не знам при гармастана как е).Много съм доволна и досега не съм имала проблеми със зърната.

# 21
  • Мнения: 509
Доколкото зная, зърната не се обтриват освен заради защитния слой, и защото обтриването и стимулирането им предизвикват контракции, особено при бременни с проблеми.
Кремовете за зърна са Гармастан, Лансилох и ланолин.Наистина, в листовката на Гармастана пише да се ползва от 8-я месец, но незная какъв ще е ефектът. Разраняването е може би по-скоро от неправилно поставяне на бебето на гърдата и при плоски зърна.

# 22
  • Мнения: 678
Аз също съм доволна от него  Peace
Мажех се от 6 месец всяка вечер и след раждането не съм имала кой знае какви проблеми.Е болеше ме при засмукването на бебето,но може да е от неправилно поставяне на бебето.Обаче чак рани не съм имала.
На мен ми помогна и след това   bouquet

# 23
  • Мнения: X
Аз ще използвам темата да попитам за крема за гърди на Чико. Отзад пише, че се прилага в последните седмици от бременността за подготовка на гърдите за кърмене. Това същото ли е като да ползвам Гармастан или Авент?
Благодаря предварително!

# 24
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Аз започнах да се мажа с кремчето на Авент сутрин и вечер, откакто съм в 9-ия месец. Но би ли ми обяснил някой как се използва след раждането?
Иначе педиатърката, при която мислим да водим бебчето, ми препоръча да обтривам гърдите си и при евентуална контракция да спирам; също да се мажа с Гармастан.

# 25
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Аз никакви мерки не взех, но нямам проблеми, пожелавам го на всички

# 26
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Аз започнах мазане в 9-ти месец, но с Лансинох. Препоръчвам го него, защото той не трябва да се отмива от зърната преди кърмене за разлика от Гармастана или Дефламола. Ценово са горе долу еднакви и Лансиноха и Гармастана.

# 27
  • Мнения: 2 677
За съжаление никакви мерки не взех...  Tired
После -  малко кърма, плоски зърна, три дни в Детско отделение заедно с биберона....
Абе, не се получи работата при нас, ама... Embarassed

# 28
  • Мнения: 532
Въобще ама въобще не е нужно да се обтриват зърната по време на бременността!!!
Не е нужна,а е и вредно;така се уврежда защитния слой,който организма сам си създава.Сигурна съм,че всички сте забелязи едни малки точици,като пъпчици по ареолите,е те са тези,коити омазняват.

Друга мнооого вредна практика е миенето на гърдите със сапун преди всяко кърмене.Нещо,което допълнително изсушава кожата.Веднъж дневно по време на баня е съвсем достатъчно.

Има много хубави теми в библиотеката на кърмаческия.Аз това бих препоръчала на всички бременни да прегледат.Благодарна съм на Ритка,която ме насочи още преди да родя и не съм имала никакви проблеми.Кърмя си съвсем успешно и до днес Grinning

Поздрави   bouquet

# 29
  • Мнения: 1 232
само да вмъкна нещо, което ми се струва доста важно - ИЗРИЧНО СЕ ПРЕПОРЪЧВА ДА НЕ СЕ ТЪРКАТ С КЪРПА, потърсете и прочетете инфото в бг-мамма  Peace
абсолютно,търкането на зърната при някои бременни предизвиква контракции.Някой би ли ми обяснил превантивното ползване на Гермистана през бременносттА?

Общи условия

Активация на акаунт