Задна хрема

  • 3 457
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 312
Здравейте,
Дъщеря ми /8г./ е със задна хрема вече месец, първо лепна някакъв вирус от училище, гърло, сополи кашлица, няколко дни на Пулмикорт и се оправи, но сополите останаха и станаха жълти към зеленикави, мазах Мупироназал уж станаха нормални общо 3  дни и изчезнаха, но детето тръгна да подкашля. Оказа се, че са тръгнали да текат секрети отзад в гърлото, слагахме адреналинови капки 10 дни резултат 0, сега сме пак на капки този път с гентамицин, ксилометазолин и дексаметазон, за 3 дни не виждам особен резултат. Много са кофти тези секрети сутрин гласа й става дрезгав и кашля, вечер след хранене сякаш  също се засилва кашлицата, през деня не кашля почти изобщо. Дайте моля ви съвет как си справяте със задната хрема, водих я на пулмолог, на УНГ започвам да се чудя и за алерголог вече.....

# 1
  • София
  • Мнения: 6 726
Взиман ли е секрет от носа на детето, за да се види да няма някоя бактерия?

# 2
  • София
  • Мнения: 312
Взиман ли е секрет от носа на детето, за да се види да няма някоя бактерия?
До момента не е вземан секрет, мислех си ако не помогнат и тези капки да пусна секрет, защото и на мен ми намирисва на бактерия. Предполага се че изписаните сега капки би следвало да унищожат бактерията, но дали....

# 3
  • София
  • Мнения: 6 726
Ами всяка бактерия не. Добре е да се вземе въпросният секрет, за да се знае все пак каква е.
 Ако излезне бактерия ще ви направят антибиограма, за да се види точно към кой препарат няма да е резистентна и ще се започне лечение. Другият вариант е алерголог.

# 4
  • София
  • Мнения: 312
Ами всяка бактерия не. Добре е да се вземе въпросният секрет, за да се знае все пак каква е.
 Ако излезне бактерия ще ви направят антибиограма, за да се види точно към кой препарат няма да е резистентна и ще се започне лечение. Другият вариант е алерголог.
Записах й след няколко дни час за алерголог, все още ще капем капките, но казаха, че няма проблем след като не са противоалергични. Дано алерголожката намери причината, че честно казано направо ми се реве след 20 дни капки....горкото дете...

# 5
  • Мнения: 15 227
Задната хрема ни беше някакъв кошмар. Заради нея специално отидохме на УНГ специалист. Лекарката каза следното - при задна хрема да даваме Макситрол или Тобрадекс /редуваме ги - единия път едното, другия път другото/. Дават се така: 3 пъти на ден - първо се пръска със спрей за отпушване на носа /аз пръскам Олинт/, след това, в легнало положение се капват по 2 капки във всяка ноздра и се изчаква 1 - 2 минути лежейки, за да слязат хубаво надолу. При капването на капките, детето задължително силно да шмръква. От тогава дъщеря ми не е имала задна хрема за повече от 2 дни.
Успех!

# 6
  • Мнения: 2
Здравейте имам бебче поддчти на 2месеца и от 1 месец и половина сме със задна хрема пеъскам с разтвор издърпвам мажа нослето с антибиотк и няма минаване и няма все има сополчета и не може да диша нощно време някой да се е сблъсквала с този проблем?

# 7
  • Мнения: 184
УНГ ми беше изписала Бактробан.  Но е по-добре първо да се види каква е бактерията и тогава.

Общи условия

Активация на акаунт