Бременни и майки от проблемното - Ноември 2006

  • 8 186
  • 152
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 320
Ая, това с възглавницата не е мой патент Simple Smile. Първо го чух от един приятел и много се чудих що жена му спи така Simple Smile, после го четох в едно списание за бременни. Препоръчваха го точно за болки в кръста и беше обяснено, че намалява напрежението в таза.

Да ви кажа още един хубав ябълков сок, аз само такъв пия, но съм го виждала единствено и само в супермаркет Елемаг. Мисля, че пак е на Пфанер, не съм съвсем сигурна-опаковката е от 2 литра, зелена кутия и има червена ябълка и цъфнал ябълков цвят. Води се сок от прясно изцедена ябълка. Страхотен е!

Андромеда, не знам дали моята матка е напрегната, ама имам контракции почти от самото начало на бременността. Вече пия по 6 хапчета магнерот дневно и се чувствам по-добре. Контракциите се сведоха до минимум. Освен това основно лежа и се старая да не се натоварвам с нищо.

# 91
  • Мнения: 1 419
Ая, това с възглавницата не е мой патент Simple Smile. Първо го чух от един приятел и много се чудих що жена му спи така Simple Smile, после го четох в едно списание за бременни. Препоръчваха го точно за болки в кръста и беше обяснено, че намалява напрежението в таза.
Знам, и аз съм го чела, ама се обръщам към теб, че нали го спомена  newsm78 - да не помислиш, че те критикувам  Crazy  Hug

А за контракциите, както ми каза преди време по друг повод - стискай здраво краката   bouquet

# 92
  • Мнения: 1 329
Светли, чудесна новина! Пази се и не мисли за миомата. Peace

# 93
  • Мнения: 89
Поздрави на всички мамчета!
Някой да знае някакво средство срещу киселени? Каквото и да хапна и се започва, а доколкото знам не всички антиациди са разрешени за бременни.

# 94
  • Мнения: 1 419
А по всяко време на денонощието ли ти се появяват? Ето тази тема намерих - надявам се да ти е полезна  Peace

# 95
  • Бургас
  • Мнения: 1 063
Здравете момичета Hug
Светли браво - стархотна новина. Сега не мисли за възела. Вярвам, че няма да имаш проблеми с него
За киселините при мен няма спасение. Може би за малко от газираната вода или в краен случай сода с вода (това последното ми е много гадно  Sick)
Днес говорих с д-р Димитрова от МД. На 21.11 ще правим амниоцентеца.Не знам как ще изкарам до тогава.  Сега се опитвам да не мисля за това. НА 21 ще имам нужда от стиснатите ви палци Praynig
Ая, това с възглавницата и за го пробвам от време на време задарди кръста, но не издържам много дълго.
Имам още едно притеснение и с риск да ви досадя ще попитам нормално ли е да ме боло корема ниско долу  (от страната на яйчниците).Усещането е като чели нещо от вътре расте (да, знам че матката расте) Може да ви е смешно на точно където усещам болката ми са се появили стрии. А уж се мажа със специален крем за бременни. Абе луда работа  newsm78
Приятна  и късметлийска седмица на всички.
  bouquet

# 96
  • Мнения: 1 419
Тини, Сода (Бикарбонат предполагам) - НЕ  Naughty Крайно вредно е - недей да се `лекуваш` с това.
А с палците сме първи  Hug Но резултатите мисля, че излизат две седмици по-късно  newsm78 Но сме силна банда, така че ще стискаме здраво  Peace
За яйчниците, не замо се растяга, ами и в момента ти се качва нагоре матката - при мен ги имаше няколко седмици тези болки, но беше по-сложно заради опита на долното да се измъкне нагоре (успешно в крайна сметка  Crazy). Така че, от това те болят  - не се притеснявай  Wink

# 97
  • Бургас
  • Мнения: 1 063
Ая, содата е крайна мярка , но има най-бърз ефект.Взима я само в краен случай.
А за болката, наистина имах нужда някой да ме успокои, че вече се бях притеснила.
Приятна вечер Flowers Rose

# 98
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
за КИСЕЛИНИТЕ - сода на хапчета от аптеката или талцид - позволено е от гинеколозите /поне 3-ма съм питала/

за БОЛКИТЕ в ЯЙЧНИЦИТЕ - възможно е да е от стриите-  първия път нямах проблеми но сега се нацепих жестоко и ме болеше, а иначе - възможно е болката да е от нарастването на матката. НО ако е много силно или интенцивна и притеснавя, създава проблеми или е съпроводена с контракции - втвърдянване на корема - желателно е да се сподели проблема с гинеколог.

за ВЪЗГЛАВНИЦАТА - не е между краката, а се слага на леглото и горния крак се сгъва в коляното и ляга върху нея, а долния е опънат. Така възглавницата връща таза в подходящо положение и горния крак не лежи върху корема. Мен много ми помагаше - в същност нищо др не ми помагаше.

и още нещо - много е ВАЖНО да не се лежи по ГРЪБ - така е опасно за бебето. Не че еако легнете няма да усетите такъв дискомфорт, че да се завътите! ЗА това бъдете ПОКОЙНИ - ако се извъртите по гръб - бебето само ще ви подсети, че е време да легнете на страни.

# 99
  • Варна
  • Мнения: 3 914
и още нещо - много е ВАЖНО да не се лежи по ГРЪБ - така е опасно за бебето. Не че ако легнете няма да усетите такъв дискомфорт, че да се завъртите! ЗА това бъдете СПОКОЙНИ - ако се извъртите по гръб - бебето само ще ви подсети, че е време да легнете на страни.

Много хубаво ме подсещаш да питам: Скоро четох в една книжка за бременни, че не трябвало да се спи по гръб и на дясната страна, а САМО НА ЛЯВАТА  Shocked Вярно ли е? Щото на мен на ляво ми е най-неудобно. Сега като ме боли вечер корема се усещам, че заспивам по гръб. После като заспя нямам идея какво правя, но обикновено не се въртя нощем. Толкова ли е опасно? Или на мен ми е още рано за такива притеснения?

# 100
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
За киселините - ме много добре ми се отразява 100% ябълков сок на Пфанер, вече само от него си купувам.

За възглавниците - в по-ранен етап от бременността ми беше много по-удобно да си слагам възглавница под кръста и като се връткам да ми е по-меко на корема. Едновременно с това започнах да спя с 2 високи възглавници. В резултат на тия нововъведения спрях да се събуждам с адски болки в таза. Сега при новото разширяване на таз ми е по-удобно възглавницата от изпод кръста да я сложа между краката, за да уплътня разстоянието между двата крака и да намаля болката в таза (по специално при връзката с дясната тазобедрена става). Засега е добре, но чувствам как скоро ще си добавя и трета възглавница под главата. Мъж ми започва да се майтапи с мен, защото до преди година спях без каквито и да е възглавници на възможно най-твърд матрак Simple Smile.
svetli, спи си както ти е удобно - просто когато бебчето натежи сама ще усетиш най-комфортната поза. За мен се оказа спането на една страна - независимо лява или дясна, това до голяма степен зависи от разположението на бебчето, самото то започва да рита и шава, ако позата не му хареса.

Последна редакция: вт, 14 ное 2006, 10:29 от KayRenn

# 101
  • Мнения: 529
Тия съвети за спането ми идват тамън на време, благодаря ви мацки.  Heart Eyes
Аз цяла нощ не можах да спя, нещо ми беше кофти, сърцето ми някак се беше разхлопало, съвсем като стара баба бях.  Mr. Green А като дойдох сутринта и като видях че нямам нет и съвсем се изнервих, ама добре че после нещата се оправиха.  Laughing Настинката почти я преборих, купих си едни бонбони от алпийски билки, направо са огнени, но ми отпушиха носа за нула време.  Wink
Светли, браво за бебока, само хубави новини да съобщава док, и дано да няма проблеми с тия възли.

# 102
  • Мнения: 1 320
За спането аз все още съм щастливка /пу, пу!/, може би щото цял живот съм спала в ембрионална поза и сега не ми се налага да си сменям навиците, т.е. по гръб и корем не мога да спя, само странично.
Спането на лявата страна се препоръчва, защото с наедряване на бебето и матката се притискат кръвоносните съдове, които захранват плацентата и съответно плода, ако се спи по гръб. Ама що точно наляво още не ми е ясно-от там минавали, пък да се спяло наляво. Казаха ми, че в Щатите даже забранявали спането по гръб-това човек, който живее там и жена му е бременна. Това важи обаче за месеците с голям корем Simple Smile.
Само не ми е ясно, ако се наложи да се ограждам с много възглавници, къде точно ще пратя мъжо? Mr. Green

Ая, в Премаман гледах някаква специална възглавница-като подкова една такава-имаше две предназначения-да си я слагаш между краката, а после бебето да спи върху нея, че да не се кламбачка наляво-надясно Simple Smile

От киселините засега се спасявам с половин кофичка кисело мляко непосредствено преди лягане-дано така си остане /уф, пак чукам на дърво!/

Кате, напиши тук, моля, тия бонбони, че от друго може да не е, но от запушен нос ще умра Simple Smile

# 103
  • Мнения: 529
Бонбонките са КАРМОЛИС,  бонбони от алпийски билки. Взех си ги от Ремедиума, 2.60 пакетчето. Съдържат следните билки: Анасон, Касиа, Мента, Мащерка, Салвия, Маточина, Карамфил, Мускат, Лимон и Лавандула. На мен лично ми се отразиха доста добре, макар че вкуса им е  Sick

# 104
  • Мнения: 1 419
Кантадийн, ще пробвам както казваш - за сега, да чукна на дърво се кротна тая болка поне през нощта  Embarassed, но съм сигурна че е за кратко  Crazy

Светли, и на двете страни няма проблем да се спи  Peace Препоръчително обаче е наляво заради кръвообръщението, минаващо през нашето сърце и надолу към плацентата за бебето. Обърната наляво са по-добре отворени `каналите` (ще ме прощавате за невежеството с тия термини  newsm78) и по-лесно се осъществява кръвообръщението и храненето. Надясно също е ОК обаче  Peace. Аз също като Момиче от край време си спя настрани, така че нямам проблеми. За спането по гръб, за сега при теб няма проблем, но трябва да започнеш да се отучваш по малко  Wink Проблемът е когато е вече образувана плацентата, а при теб все още се формира. Към 11-12г.с. ще е готова. А тогава има проблем, защото бебето започва да се храни от там, а лежейки по гръб се притиска `канала`, по който става цялата обмяна. Не знам дали го обясних поне да е частично разбираемо...  Rolling Eyes

Момиче, аз от Премаман си купих възглавницата за корем и тя е екстра  Peace Видях и тази, за която ми говориш - тя е като огромна пръчка пластелин, която се моделира като форми и става както за спане, така и за кърмене после (не ми е ясно как това огромно чудо ще ми улесни кърменето де, но това е друга тема  Crazy). И т.к. не беше евтина (130лв.  Shocked) реших, че нямам нужда засега от нея, след като не осъзнавам напълно ползата й  Laughing

КайРен, ти си поредната потвърждаваща историята - колкото по-голям корем, толкова повече възглавници  Grinning

Я да ви питам, от около седмица и повече вече усещам по-истински ритничета - като големи пукащи се мехури из корема, правещи бабунки понякога дори  Crazy Но едновременно с това, усещам и леки прорязвания като спазми пак в различни части на корема. Аз тия `спазми` си ги обяснявам с мърданията на бебоците, т.к. са на различни места и непродъллжителни. Мъжа ми разви тезата, като ми го обясни с това, че мърдайки те притискат някакви нерви по гладката мускулатура на корема и от там и тея съкращения на мускулите се усещат като спазми. Та питането ми е, вие имали ли сте такива усещания? И и мали ли сте обяснение за тях?

Общи условия

Активация на акаунт